Lis (08.06.2015)

 

Lis: Komorowski mógł przegrać przez falę internetowego hejtu. To zmasowana operacja zniesławiania

Krzysztof Lepczyński, 08.06.2015
Tomasz Lis

Tomasz Lis (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

Tomasz Lis przekonuje w najnowszym „Newsweeku”, że „fantastyczna” kampania Andrzeja Dudy była w istocie niczym innym jak „miesiącami obrzucania Bronisława Komorowskiego wszelkimi możliwymi obelgami”. Była to wręcz „najbardziej zmasowana operacja zniesławiania i demolowania czyjegoś wizerunku”.

 

Co więcej, zdaniem publicysty Komorowski mógłby nie przegrać wyborów, gdyby nie agresywne działania oponentów w internecie. Lis pisze o hejterskiej koalicji, która zatopiła okręt z Komorowskim na pokładzie, a wcześniej oczerniała choćby Macieja i Jerzego Stuhrów za ich filmy czy Krystynę Jandę za obawy względem PiS. Koalicję tę tworzą portal wPolityce.pl, „pozornie apolityczny pudelek” i „expressowy superbrukowiec”.

Internetem rządzą obciachowi politycy?

Lis ubolewa, że opinie zaczerpnięte z sieci traktowane są w swej masie jako obiektywne i nie ma od nich apelacji. Zwraca też uwagę, że wiele z tych opinii wcale nie jest spontanicznych i oddolnych, ale są kreowane i roznoszone po sieci. „W efekcie okazuje się, że obciachowy jest Komorowski, a bełkoczący bez ładu i składu Kukiz albo składający kuriozalne obietnice Duda są nieobciachowi” – wskazuje publicysta.

 

Lis pisze też o paradoksie polskiej polityki, który polega na tym, że im bardziej obciachowa jest partia, tym bardziej „fantastyczna” okazuje się jej internetowa emanacja. „Sądząc po efektywności owej operacji, Polska przestałaby być obciachowa, gdyby tylko pełnię władzy przejęli Kaczyński, Kukiz i Korwin, bo właśnie ich ugrupowania są w internecie najsprawniejsze” – zauważa.

Cały felieton w najnowszym „Newsweeku” >>>

O tym samym mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Zobacz także

TOK FM

Przegląd prasy Dominiki Wielowieyskiej. Dostało się Żakowskiemu i Ziemkiewiczowi [8 czerwca 2015]

red, 08.06.2015
http://www.gazeta.tv/plej/19,103454,18078029,video.html?embed=0&autoplay=1
Dominika Wielowieyska przejrzała dzisiejsze wydania gazet. A tam m.in. dwie wersje sondażu wyborczego – w jednym nieistniejąca jeszcze nawet partia Pawła Kukiza zajmuje pierwsze miejsce. W jednym z tygodników za to „śmieszny” – zdaniem publicystki – felieton Rafała Ziemkiewicza, który pisze o Polsce jako kraju, w którym panuje reżim.
Dostało się też Jackowi Żakowskiemu za felieton na drugiej stronie „Gazety Wyborczej” o tym, że winnymi za pokolenie prekariuszy jest elita. – Również elity doprowadziły do tego, że wydaliśmy 70 miliardów złotych na górnictwo, nie doprowadzając do tego, by był to sektor rentowny. Dziś jest tak, że kasjerka, która zarabia płacę minimalną, dopłaca do bogatego górnika. To elity doprowadziły do tego, że mundurowi dostają wysokie emerytury, na które przechodzą po czterdziestce. Za to też płaci pani kasjerka. Ale tego Jacek Żakowski nie zauważa – komentowała publicystka.

 

Zobacz także

TOK FM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s