Duda 2 (05.08.2015)

 

11:22, 05.08.2015
z17795422IH,Andrzej-Duda--Hangout-w-Gazeta-pl

List PAD do czytelników „Gazety Wyborczej”: „Liczę na Waszą pomoc w osłabianiu podziałów”

Szanowni Państwo,
Wiem, że są wśród Państwa moi wyborcy, jak również ci, którzy głosowali na mojego konkurenta. Jednym i drugim chcę oświadczyć, że obejmując zaszczytny Urząd Prezydenta RP, staję gotowy do udziału w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej 
– tymi słowami rozpoczyna się list prezydenta elekta Andrzeja Dudy skierowany do czytelników Gazety Wyborczej i portalu gazeta.pl. Dudzie zarzucano wczoraj, że swój przekaz tuż przed zaprzysiężeniem kieruje jedynie do swojego elektoratu – m.in. publikując list do czytelników „Gazety Polskiej” – co okazało się zarzutem na wyrost.

300POLITYKA jako pierwsza publikuje cały list skierowany do redakcji „GW” i gazeta.pl. Jego treść niemal w całości przypomina ten, który został skierowany do czytelników „Gazety Polskiej”:

„Zobowiązuję się, że moja prezydentura będzie aktywna w prowadzeniu polskich spraw i otwarta na inicjatywy obywateli. Będę niezłomnie realizował wszystkie zobowiązania, które złożyłem Polakom. W najbliższym czasie chcę przedstawić projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem zwolennikiem otwarcia debaty nad nową Konstytucją i zaproszenia do niej wszystkich obywateli Rzeczypospolitej. Obowiązująca Konstytucja z 1997 została napisana w innych politycznych realiach. Jesteśmy dzisiaj w NATO i w Unii Europejskiej. Musimy lepiej zabezpieczyć naszą suwerenność, zadbać o zachowanie tożsamości kulturowej, a także naszych interesów ekonomicznych. Mocniejszych gwarancji wymagają również prawa obywatelskie.

Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty, ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa. Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia. Rozwarstwienie społeczeństwa gwałtownie pogłębiło się w ostatnich latach, dlatego polityka, którą będę prowadzić będzie opierać się o zasadę zrównoważonego rozwoju. W podejmowaniu strategicznych decyzji będę korzystał z programu wypracowanego przez powołaną wkrótce przy Urzędzie Prezydenta RP Narodową Radę Rozwoju. Niektóre zamierzenia należy rozłożyć w czasie, ale ja chcę zapoczątkować konieczne zmiany dla Polski. Chcę być prezydentem dobrych zmian.

Niech uroczystość zaprzysiężenia będzie niezależnie od różnic naszym wspólnym świętem. Niech ten dzień będzie świętem całej naszej polskiej wspólnoty, której nieodłączną częścią są również Państwo, czytelnicy „Gazety Wyborczej”. Niech rozpoczynająca się prezydentura dobrze przysłuży się naszej Ojczyźnie”.

300polityka.pl

Andrzej Duda zaskakuje. Napisał także list do czytelników „Gazety Wyborczej”

Andrzej Duda napisał list do czytelników "Gazety Wyborczej"
Andrzej Duda napisał list do czytelników „Gazety Wyborczej” Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wystosowany przez Andrzeja Dudę list do czytelników „Gazety Polskiej” niespecjalnie zaskoczył tych jego przeciwników, którzy uważają, że nowy prezydent będzie rzecznikiem środowiska popierającego PiS. Aby podważyć takie przewidywania, Duda napisał także list do czytelników „Gazety Wyborczej”.

Treść listu jako pierwszy opublikował portal 300polityka.pl. W wielu miejscach jest ona zbieżna z treścią listu do czytelników „Gazety Polskiej”. Prezydent elekt ponownie zobowiązał się więc do niezłomnego realizowania złożonych Polakom obietnic oraz podkreślił, że jest zwolennikiem otwarcia debaty nad nową konstytucją i prowadzenia dialogu politycznego.

– Celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty, nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa. Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia – napisał Duda.

W przeddzień zaprzysiężenia prezydent elekt zwrócił także uwagę na problem rozwarstwienia społecznego, który w ostatnich latach gwałtownie się pogłębił. – Dlatego polityka, którą będę prowadzić, będzie opierać się o zasadę zrównoważonego rozwoju – wyjaśnił Duda.

Pod koniec listu prezydent elekt zwrócił się bezpośrednio do czytelników „Wyborczej”, wyrażając nadzieję, że uroczystość zaprzysiężenia nowego prezydenta będzie wspólnym świętem wszystkich Polaków. – Niech ten dzień będzie świętem całej naszej polskiej wspólnoty, której nieodłączną częścią są również Państwo, czytelnicy „Gazety Wyborczej” – podkreślił Duda.

źródło: 300polityka.pl

aNDRZEJdUDAzASKAKUJE

naTemat.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: