Jak abp Hoser po chamsku postąpił z ks. Lemańskim

Posted: 6 sierpnia 2014 in Kościół
Tagi: , ,

Abp-Henryk-Hoser-w-Ossowie-niedaleko-Jasienicy

Po wczorajszym spotkaniu na abp. Henryka Hosera z ks. Wojciechem Lemańskim mogło się wydawać, że zachodzi coś pozytywnego. Szczególnie, że zadowolony był Lemański,

stwierdził, że z żadnych swoich słów się nie wycofuje, że biskupi nie znaleźli w jego wypowiedziach nic niezgodnego z nauczaniem Kościoła, że być może mógł pewne myśli sformułować inaczej, i że jeżeli ktoś się poczuł urażony, to przeprasza.

To jednak było wczoraj, można było ze zdumienia przecierać uszy. Dzisiaj wróciło do normy. Hoser odzyskał formę, a że ma ją chamską, więc jest po katolicku.

Michał Wilgocki w „Wyborczej” tak to ujmuje:

Kuria zdementowała niemal wszystko, co pod nadzorem wysłannika abpa Hosera powiedział wczoraj ks. Lemański. Obowiązująca dzisiaj wersja jest taka: ks. Lemański na Woodstocku gadał głupoty, ale pokajał się, przeprosił za wszystko, obiecał, że się to nie powtórzy. I abp Hoser z litości podarł dekret o suspensie, który już prawie podpisał.

Biskupi się nie zmieniają, metody zmieniają. Wczoraj Hoser ocieplił swój wizerunek. Przespał się z tym i postawił na swoim katolickim. Po chamsku za twarz.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s