Cejrowski chce ze zwykłych Rosjan zrobić wrogów

Posted: 6 września 2014 in Polityka
Tagi: , , , , ,

Wojciech-Cejrowski

Czego Cejrowski się nie dotknie, wychodzi mu nienawiść do drugiego człowieka, do inaczej myślącego, do Innego. Tym razem z tego łajzy wyszła nienawiść do Rosjan.

Polityka to osobna para kaloszy. Z Rosją mamy zatargi od zawsze. Ale to nie znaczy, abyśmy nie musieli szukać rozwiązań, kompromisów, politycznych gier. To jednak sfera polityczna.

Nie można włączać do niego zwykłych ludzi, jak to zrobił restaurator w Sopocie, który w swojej knajpie „Piaskownica” wywiesił napis „Nie obsługujemy Rosjan”.

 

nie 1

nie 2

Zareagował Cejrowski na Facebooku:

„Miejsce warte polecenia i wsparcia, gdyż dbają tam nie tylko o dobre żarcie, lecz także o przyzwoitość” – pisał. „Serce rośnie, że nie wszyscy przeliczają swój żywot wyłącznie na forsę. „Ruskich nie obsługujem” to piękna idea – dodał podróżnik. Według niego „przyzwoity Rosjanin, widząc taką kartkę, nie obrazi się, lecz zrozumie nasz stosunek do Putina, bo sam ma podobny”.

Facebook usunął oryginalny wpis Cejrowskiego. Więc ponowił:

HMMM… wczoraj był tu tekst o restauracji w Sopocie, a dzisiaj został usunięty bez podania powodów. Fejsbuk usuwał mi już kilkakrotnie różne teksty, ale zawsze podawano konkretne słowo, które ich zdaniem „narusza” cośtam. Po wymianie jednego słowa na inne podobne, cały tekst wracał.
Dziś mój wczorajszy wpis zniknął i nie podano żadnego powodu dla którego to się stało. Wymieniłem więc kilka określeń potocznych na bardziej encyklopedyczne i zobaczymy co dalej. Więcej >>>

A następnie dał wykładnię. Według niego każdy właściciel jakiegokolwiek lokalu „powinien mieć pełne prawo wywieszenia na swoich drzwiach dowolnego zakazu w dowolnej sprawie”.

Otóż – nie. Nie ma prawnego i społecznego przyzwolenia do szczucia na innych. Polska to nie reżim, to Cejrowski coś takiego proponuje: segregować wg nacji, ścigać innych.

nie 3

Komentarze
  1. andrzej pisze:

    Cejroski to facet o którym nie należy pisać
    Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s