Ks. Oko: generał armii zgorszenia

Posted: 22 października 2014 in Kościół
Tagi: , , , ,

passent i oko

W najnowszej „Polityce” Daniel Passent nazywa ks. Dariusza Oko „generałem armii zgorszenia”. Oko mówi w wywiadzie dla „Naszedo Dziennika”, podobne słowa powiedział na Uniwersytecie Warszawskim w ramach tzw. Hyde Parku:

Ludzie zniewoleni przez ateizm i seks są zdolni do strasznych rzeczy. Nieprzypadkowo największe zbrodnie w dziejach popełniali ateiści.

Passent przypomina:

Chyba jednak ksiądz doktor się myli, wielkich zbrodni dokonywano zarówno pod hasłem „religia to opium dla mas”, jak i „Gott mit uns”.

Słowa ks. Oko to

kliniczny przykład obrażania ateistów, o którym piszą znakomici sygnatariusze apelu do władz RP. Bóg im zapłać za to, że zabrali głos.

A to co mówi ks. Oko nadaje się do jego leczenia. Z chorym człowiekiem się nie polemizuje, tylko się go leczy. Pierwszy lepszt przykład:

Tak zwane wyzwolenie seksualne jest w istocie seksualnym zniewoleniem, w którym to nie rozum kieruje pożądaniem, ale pożądanie rozumem – jakby koń woźnicą. Dochodzi do seksualnego rozpasania, które trzeba jakoś usprawiedliwić, do którego trzeba dorobić jakąś teorię – na przykład gender. Tę teorię usiłuje się potem przemocą i podstępem w sposób totalitarny narzucić wszystkim, aby jeszcze lepiej się samemu usprawiedliwić.

Passent podsumowuje:

Gdyby takim tonem pisano o ludziach wierzących, ‚zdegradowanych, zniszczonych przez wiarę, ofiarach totalitarnego Kościoła’ niechybnie odezwałaby się armia zgorszonych i nadszedłby tysiąc listów, że lincz i że przemoc.

 —

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s