Kościół: odjazd kard. Dziwisza, który rozpoczął proces beatyfikacyjny Piotra Skargi

Posted: 8 grudnia 2014 in Kościół
Tagi: , , ,

piotrSkarga

Kard. Stanisław Dziwisz ma totalny odjazd. W jego archidiecezji rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Piotra Skargi, który zmarł 402 lata temu.

W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich zaprzysiężeni zostali członkowie trybunału, którzy będą odbierali zeznania świadków dotyczące ks. Skargi.

dziwisz3

Kogo więc będą przesłuchiwać? Tylko historyków.

A jak znajdą cuda, które święty musiał za życia, bądź po śmierci czynić? Może zakwitł krzyż, którym okładał luteranów. Kazania Skargi są świetne, ale były bardzo nieprzyjazne, wrogie do inaczej myślących.

W Kościele wszystko jest możliwe. Rozum dawno uległ demencji. Instytucja ma się coraz gorzej, rozsądek buksuje. Muszą jednak czymś karmić owieczki. Takim sianem, jak beatyfikacja Piotra Skargi.

skarga

Skarga to wróg inności, różnorodności. Taki ówczesny o. Rydzyk, dużo lepszy mówca od ojca dyrektora, ale w pozostałych rzeczach podobny. Nie do przyjęcia na dzisiejsze standardy.

Komentarze
  1. poltiser pisze:

    Skarga to wróg wszystkiego co reprezentowało Królestwo pod Grunwaldem i w Konstancy. To kont-reformator nawołujący do wojen, krucjat i wydaleń. To symbol wszystkiego co w Polsce doprowadziło do rządów bezprawia, absolutyzmu magnackiego, dominacji biskupów i obcych wpływów z rządami dynastii Wazów, obracających w niwecz osiągnięcia gospodarcze „złotego wieku”… moim zdaniem od niego zaczyna się czarna karta polskiego kościoła. Wstyd.

    • Alex pisze:

      Dokładnie tak, a nawet gorzej. Dlatego takie wzory przyjmują, takie popierają i będą popierać.Zgniła, zdemoralizowana instytucja do szpiku, od wieków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s