Beata-Szydlo--szefowa-sztabu-Andrzeja-Dudy--i-Andr

Po przegranej debacie w sztabie Andrzeja Dudy panika i rozgardiasz. Druga debata czwartkowa w TVN wisiała na włosku. Możliwe, że w pierwszej koncepcji miało do niej nie dojść. Dudzie zaczyną drżeć łydki. Nie dziwię mu się. Przegrał z Bronisławem Komorowskim sromotnie.

Mogliśmy w niedzielę przekonać się, jak intelektualnie jest marny. Zdaje się, że nie miał tej wiedzy o sobie, wszak nie wchodził w rzeczywisty spór polityczny. Przebywał jedynie wśród swoich w czasie kampanii wyborczej, którzy mu kadzą. Taki styl prezesa, najlepiej dyskutuje sam ze sobą.

W TVN Beata Szydło, która jest szefową sztabu Dudy, wszystkie warunki debaty miała dogadane, podobny format jak w telewizji publicznej i Polsacie. Nieoczekiwanie pojechała do siedziby PiS, aby warunki zatwierdził sztab i kandydat.

Zjawiła się ponownie z Jackiem Kurskim, który kompletnie wywrócił wcześniejsze ustalenia, proponując, by dziennikarz tylko przywitał kandydatów, a później Komorowski i Duda będą przez 70 minut zadać sobie nawzajem pytania.

A ustalone było, że 3 dziennikarzy prowadzi i zadaje pytania: Justyna Pochanke, Monika Olejnik i Bogdan Rymanowski.

Sztab Komorowskiego nie przystał na chore warunki Kurskiego, zdaje się miał na celu zerwanie rozmów i niedopuszczenie do debaty. Sztab Komorowskiego zareagował, że to „byłaby kompletna nawalanka. Nie mogliśmy się na to zgodzić. Widać, że PiS szuka pretekstu, żeby zerwać debatę, bo boją się kolejnej przegranej”.

Strach zagląda im w oczy, robią w PiS na rzadko po butach. Media już ten brak porozumienia w TVN opisały, włącznie z „Wyborczą”, Duda zorientował się, że cały kraj poczuje jak waniajet od niego, jak od skunksa.

JużpoPublikacji

Wyniki niedzielnej debaty widać już w pierwszym sondażu. Do wyborów powinny sie jeszcze pogłębić. W sondażu Millward Brown dla „Faktów” TVN, przeprowadzonym już po pierwszej debacie prezydenckiej poparcie dla Dudy nie zmieniło się od poprzedniego sondażu z 14 maja. Bronisław Komorowski zyskał jednak aż siedem punktów procentowych poparcia wśród tych, którzy cztery dni temu nie potrafili zadeklarować, na kogo zagłosują. Komorowski – 47%, Duda – 44%.

sondażFakty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s