Pisowska Polska wyznaniowa. Artykuł Szczerskiego o dyktaturze Ewangelii: „Polska – republika wyznaniowa”

Posted: 21 Maj 2015 in Polityka
Tagi: , , , , ,

kolesiePisowcy

Poniżej arykuł najbliższego współpracownika Andrzeja Dudy, który po debacie (Bronisław Komorowski – Duda w TVN) dalej się odżegnuje od artykułu. Oto jak zaprzecza Szczerski na Twitterze.

szczerskiPodebacie

Czysty pisowiec, kłamie w żywe oczy. Oto Polska pisowska, wyznaniowa.

szczerski1

szczerski11

szczerski12

szczerski113

szczerski114

szczerski115

szczerski116

szczerski117

szczerski118

szczerski119

szczerski112

szczerski121

szczerski122

Przypisy:

szczerski123

Komentarze
 1. MILA pisze:

  Może warto podać informację, że to nie artykuł tylko opowiadanie political fiction

  • Valconetti pisze:

   Chyba nie wiesz, czym jest literatura. Szczerski zaś grafoman, nie moja wina, a jego braku talentu, niewykształcenia, a przede wszystkim rodziców, że takiego durnia puścili na świat.

  • Green pisze:

   Nie określałbym tego political fiction, bo niewiele ma to wspólnego z tym gatunkiem, podobnie jak z science fiction, którym to mianem określił Pan ten tekst gdzie indziej. To nie jest literatura piękna. Nie wygląda to również w żadnym wypadku na próbę analizy skutków alternatywnego, fundamentalistycznego scenariusza dla Polski. Tekst ewidentnie ma charakter postulatywny ale zarazem pewnej prowokacji, kontrowersji intelektualnej i nie bardzo rozumiem, po się tu czegoś wstydzić i wycofywać się rakiem.

   Współczesne społeczeństwo bezkrytycznie i zazwyczaj całkowicie nieświadomie przyjmuje pewne kwestie jako dane i nawet nie przyjdzie tym ludziom do głowy się zastanowić, że ktoś im takie, a nie inne widzenie świata zasugerował. Skąd ono w ogóle się bierze. Dla ludzi bywa często szokiem kiedy się zetknął ze zdaniem na rózne tematy postaci, które budowały i tworzyły idee i instytucje taqk bardzo im bliskie. Rozdźwięk jest tak wielki, że często, na skutek wmówień ze strony pewnych środowisk, w imię tych idei i instytucji zwalczają jak największe zagrożenie przekonania, które przyświecały ich twórcom. I właśnie rozbijaniu takich utartych, bezrefleksyjnych mrzonek mogą służyć takie teksty.

   Rozumiem jednak Pańskie obawy, ponieważ współcześnie nie można liczyć na racjonalną dyskusję. Grupami ludzkimi rządzą slogany i hasła oraz to kto głośniej krzyczy. W takich zaś warunkach podobny tekst może być dla autora niebezpieczny. Co doskonale pokazuje ile wspólnego współczesny człowiek ma z wolnością.

 2. MILA pisze:

  Chyba warto by tez przeprosić swoich odbiorców bo to nie jest Polska pisowska, wyznaniowa…

  • Valconetti pisze:

   Partia średniowieczna nie jest pisowska, albo klerykalna. To jest Polska do bólu pisowska. A Szczerski grafoman – w piórze i rozumie. Taką to antyPolska, a nie Polska.

   • Green pisze:

    Trzeba jeszcze potrafić przeczytać prosty tekst ze zrozumieniem i otwartością intelektualną, oraz umieć sprawę przemyśleć, a nie z góry odrzucać pewne postulaty w bezmyślnym, zaprogramowanym odruchu rodem z eksperymentów Pawłowa. Nazwiska jakie się pod koniec pojawiają nie są przypadkowe. Ale już zdążyłem się nauczyć, że współcześnie mało kto ma jakikolwiek szacunek do faktów i historii, oraz osób, które swoimi dokonaniami powinny go zawstydzać. Zgodnie z wieloma definicjami nie należy w takim przypadku do osób godnych miana osoby kulturalnej, ale cóż, to właśnie przykład efektu atomistycznego pojmowania zasad wolności i demokracji. Pycha i bezczelność jednostek, które same nie mają nic do zaoferowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s