Kard. Nycz żebrze o pieniądze

Posted: 6 czerwca 2015 in Kościół
Tagi: , ,

apelujeOdatki

Kard. Kazimierz Nycz wymyślił sobie. Mianowicie Świątynia Opatrzności Bożej, na którą państwo wydało już 130 mln zł, to jakoby zobowiązanie z Sejmu Wielkiego, czyli podjęte więcej niż dwa wieki temu.

Zobowiązaliśmy się wobec Boga.

Argument dobry na XIX wiek, ale nie dzisiaj. Po co komu świątynia kolubryna, gdy ubywa wiernych. A co ma do rzeczy Bóg? Niebyt pamiętliwy?

To się nie trzyma żadnego rozumu.

Kardynał wysmarował list pasterski do wiernych, w którym skamle o szmal.

listKardynała

Polska to jedyny kraj na świecie, w którym kler wykorzystuje tak bezczelnie lud i państwo. Przecież pieniądze na nikomu niepotrzebną budowlę, mogłyby być przeznaczone dla biednych ludzi, bądź dzieci. Byłby z nich pożytek, nawet katolicy byliby zadowoleni. A tak powstanie bezużyteczny gmach, w którym nie można nawet zamieszkać.

Komentarze
  1. ereglo pisze:

    Niejaki Miniakowski zbija pieniądze na tym, że prowadzi (patrz Internet) spis potomków posłów Sejmu Czteroletniego. W sposób sprzeczny z podstawowymi zasadami genealogii, bo figurują na nim m.in. potomkowie w linii żeńskiej (tzw. po kądzieli), małżonkowie i małżonki, nie mający żadnych przodków-posłów, a także przybrane dzieci. Przypomina to więc znacznie bardziej osławioną Liber Chamorum, czyli spis uzurpatorów do tytułów szlacheckich i arystokratycznych, niż pracę naukową, ale umieszczeni na niej (a jest ich chyba około miliona) mogą dopieszczać swój snobizm. Niech więc Nycz zwróci się do nich. W końcu jak to ich przodkowie – prawdziwi czy wymyśleni – zgotowali nam ten pasztet, niech teraz płacą, a nie – potomkowie mieszczan i pańszczyźnianych chłopów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s