Kaczyński dostał w limo od KOD, czyli od nas wszystkich, normalnych

Posted: 14 grudnia 2015 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

 

prezesPiSStoiPrzedTrzeciąSzansą

Sobotnie protesty Komitetu Obrony Demokracji pokazały rządzącym, że Polacy nie dadzą sobie odebrać demokracji i wolności, choć prezes Kaczyński tak starał się poniżyć tych, którzy nie są z nim, nazywając „Polakami gorszego sortu”.

otumanieniWierzą

PiS w sobotę od KOD dostał w limo. Kaczyński ma opuchniętą twarz po walnięciu demokracji. Taka jego autokratyczna facjata.

Sobotni marsz KOD to marsz ku demokracji, pisowski – typowy marsz autokratyczny – ku dyktaturze.

prawicowiPublicyściPoSobocie

Prawicowi publicyści zauważyli, iż siła przeciw PiS jest większa niż się spodziewali. Stąd zaskoczenie poparciem KOD. Nawet Łukasz Warzecha zauważa wpadki Kaczyńskiego:

„Jeżeli Kaczyński celowo pobudza konfrontację, to jest to bardzo ryzykowna taktyka. Budowanie państwa na animozjach nie sprzyja tworzeniu trwałych instytucjonalnych mechanizmów. A społeczne emocje raz wyzwolone niezwykle trudno kontrolować”.

Nazywając swoich rodaków gorszym sortem Polaków Kaczyński zachował się jak zaprzaniec. Władysław Frasyniuk, autentyczny legandarny wojownik o demokrację, przypomina prezesowi:

frasyniukNawet

– Niech prezes PiS sięgnie do dawnych kronik filmowych, jak mówiono wtedy o Solidarności. Dramat polega na tym, że w tę wigilię polskie rodziny zasiądą do stołu jeszcze bardziej podzielone niż po 13 grudnia. Dlatego, że moi koledzy są dzisiaj w PiS-ie, wielu kolegów z konspiracji zagłosowało na PiS. To będzie konflikt, który będzie niszczył to wszystko, co mamy najlepsze w polskiej historii, to jedno powstanie, które zakończyło się sukcesem – to powstanie Solidarności. I to wielkie zwycięstwo wartości jest zabijane – bardziej niż wyrok TK.

Tomasz Lis uważa, iż Kaczyński będzie dosypywał ognia do pieca, bo inaczej nie potrafi. Dobrze czuje się w konflikcie:

konfliktMusiByć

„Konflikt musi być permanentny, koniec jednej wojny oznacza początek drugiej, załatwienie jednych wrogów oznacza, że trzeba znaleźć i zwalczać następnych. Polska musi być rozedrgana non stop. Igrzyska muszą trwać”.

Te igrzyska długo nie potrwają, bo gospodarka upomni się o swoje. To najbardziej do ludzi przemawia. Nie kupi się społeczeństwa za 500 zł na każde dziecko, bo infacja będzie zżerała zarobiony szmal.

Długo nie bedzie rządziła pisowszczyzna, która ma krótkie nogi. A więc Andrzeju Dudo, szykuj tyłek na Trybunał Stanu. Przyzwyczajaj się do pryczy.

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s