PiS ma wschodnią wizję Polski, samodzierżawie prezesa

Posted: 28 grudnia 2015 in Polityka
Tagi: , , , ,

Przed świętami budziłem się z ręką w nocniku. PiS u władzy.

Po świętach ten sam pissing, a z rana pobudka z ręką w nocniku. Urządziliśmy sobie Polskę z wewnętrznym wrogiem.

Też nie daję się, jak Jacek Żakowski:

szanownaPani

Sprzeciwiamy się wam nie dlatego, że obiecujecie 500 zł na dziecko, ale dlatego, że mamiąc prostych ludzi mrzonkami, za które sami zapłacą, próbujecie zastąpić polską wolność samodzierżawiem Prezesa. To stary ruski standard. Obiecać bardzo dużo, żeby zabrać wszystko. A Polskę oderwać od wolnego świata i przyłączyć do Wschodu. Bo tylko do Wschodu pasuje wasza wizja Polski.

Przez ostatnie ćwierć wieku korzystaliśmy z naszych przywilejów obficie i nie zawsze roztropnie. Gdy trochę ich ubywało za sprawą IV RP, próbowaliśmy walczyć, ale niezbyt skutecznie, bo zwykle zabierano nam je w białych rękawiczkach, co demobilizuje opór. Władza PiS nas zaalarmowała, zmobilizowała swoją brutalnością i jednoznacznością. Od kilkudziesięciu lat nie byliśmy tak zaalarmowani i zmobilizowani.

inwigilowanie

PiS chce mieć kontrolę nad społeczeństwem jak u Orwella „Rok 1984”. Powołując się na zagrożenie terrorystyczne, PiS zwiększa uprawnienia służb do podsłuchów i inwigilowania internetu. Kontrola będzie mogła trwać aż 18 miesięcy.

„Projekt jest niezgodny zarówno z prawem UE, jak i Konstytucją RP. Nie wprowadza skutecznej kontroli nad sięganiem przez policję i inne służby po dane telekomunikacyjne. Zawarta w projekcie propozycja »kontroli” ma jedynie fasadowy charakter” – oświadczył Panoptykon, fundacja zajmująca się ochroną wolności i prywatności. .

Nowe obliczenia dotyczące rozdawnictwa z naszych pieniędzy.

pulsBiznesu

Po ponownym przeliczeniu kosztów wprowadzenia programu 500 zł na dziecko, ministerstwo pracy doszło do wniosku, że świadczenie to będzie kosztować budżet państwa o kilka miliardów złotych więcej niż to wcześniej planowano – informuje „Puls Biznesu”.

Łachmyty nami rządzą. Kaczyński bez zaplecza intelektualnego, Szydło, która nawet nie wie, kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej oraz Duda, który potrafi łapach hostie i pchły.

Pozwoliliśmy tym nieudacznikom rządzić dumną Polską.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s