PiS uczyni z Polski państwo najgorszego sortu

Posted: 28 grudnia 2015 in Polityka
Tagi: , , ,

prezydentStrzelił

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Najwyższa pora, aby przestać nazywać go prezydentem.

Co dalej?

satrapa

Czy sędziowie stawią opór i zastrajkują, jak sugerował Włodzimierz Cimoszewicz i prof. Andrzej Zoll.

Jeżeli Komisja Wenecka Rady Europy wypowie się negatywnie o ustawie pisowskiej to wiadomo, że partia Kaczyńskiego będzie respektowała wyrok, jak wyroki Trybunału Konstytucyjnego.

Jedyne skuteczne narzędzie jest w posiadaniu Unii Europejskiej.

artykule 7 Traktatu o Unii Europejskiej istnieje, jak to nazwał szef liberałów w PE Guy Verhofstadt, „mechanizm przewidziany w Traktacie o Unii Europejskiej, aby zademonstrować rządowi PiS ryzyko i koszty związane z podważaniem demokracji”.

To procedura w przypadku stwierdzenia – na wniosek Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej lub 1/3 państw członkowskich – nawet nie tyle naruszenia, ile wręcz samego ryzyka naruszenia wartości UE określonych w art. 2 tego traktatu. A sankcją w tym wypadku może być zawieszenie konkretnych praw, jakie Polska ma jako członek UE – na przykład prawa do głosu w Radzie Europejskiej.

Ale to degraduje Polskę, degraduje społeczeństwo polskie. PiS-owi o to może chodzić, abyśmy zostali pariasem Europy, abyśmy stali się państwem najgorszego sortu.

Wówczas takim motłochem zdegradowanym jest o wiele łatwiej rządzić.

Wygląda na to, że mamy do czynienia z zemstą prezesa Kaczyńskiego na Polsce i Polakach. Polska demokracja chwieje się na nogach, jak po ciosach bokserskich. Wróg wewnętrzny przywalił nas w splot słoneczny – w Konstytucję, którą ochraniał Trybunał Konstytucyjny.

Więcej >>>

ŻalPrezydenta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s