Duda cyngiel rozstrzelał polskie prawo. Bezprawie PiS może już panoszyć się

Posted: 29 grudnia 2015 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

Andrzej Duda unieważnił się. Podpisał nowelizację o Trybunale Konstytucyjnym , która niezgodna jest z konstytucją. Tym samym dał komunikat: jestem niepoważny, nie nadaję się na prezydenta.

Tchórz nie może być prezydentem. Duda zdradził konstytcję, polskie prawo ustrojowe. Po raz pierwszy stało się to w historii.

Sławomir Sierakowski nazywa go nawet cynglem, który dla prezesa rozstrzelał prawo w Polsce. Duda – egzekutor.

sierakowksiDuda

Nie ma żadnego gremium prawniczego, które by poparło zmiany wprowadzanie przez PiS. I po tym wszystkim prezydent z pisowskiej łaski – Andrzej Duda, wychodzi do opinii publicznej i mówi, że analizował nowelizację przez święta, konsultował się z ekspertami i bez wahania podjął decyzję o podpisaniu ustawy.

Nie konsultował się z żadnym z protestujących gremiów prawniczych, z żadnym autorytetem konstytucjonalistą, nie uznał za stosowne także spotkać się z liderami partii, choć w uzasadnieniu swojej decyzji jako pierwszy powód podał wolę uspokojenia sytuacji politycznej.

Ostatecznie objął rolę nie prezydenta wszystkich Polaków, ale zwykłego partyjnego cyngla, jakich w PiS-ie wielu.

Wybitny konstytucjonalista prof. Wojciech Sadurski stosuje formułę Fiodora Dostojewskiego. Nie ma konstytucji, wszystko w Polsce można uczynić za pomocą bezprawia. To właśnie zrobił PiS, a Duda bezprawie podpisał.

jeśli

Trybunał ma szansę przetrwać i unieważnić niekonstytucyjną ustawę. Już rysują się zręby takiej szansy; wśród prawników prawdziwe wrzenie intelektualne. Pomysłów jest wiele – w tym m.in. znakomity pomysł Profesora Andrzeja Zolla, by Trybunał zwrócił się do „zwyczajnego” sądu pracy o wyjaśnienie statusu zawodowego PiS-owskich „sędziów”-mianowancow.

Trybunał nie może dopuścić do tego, by ustawa zmieniła konstytucję.

A że „Prezydent” ją podpisał? No to podpisał. Pewno jeszcze niejedno podpisze.

Prawo w Polsce może uratować tylko Trybunał Konstytucyjny. To prezes TK prof. Andrzej Rzepliński jest niezłomny, a Duda – hm… – zdarzyła się nam Polakom hańba.

Prof. Rzepliński w „Kropce nad i” >>>

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s