KOD popędzi bobu prezesowi PiS i jego przydupasom. Spieprzać do pieprzu

Posted: 2 stycznia 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , ,

Dzisiaj pierwszy dzień oporu w nowym roku 2016. Komitet Obrony Demokracji wychodzi na ulice polskich miast, aby bronić wolności i demokracji. PiS zawłaszcza wszystko, co może.

Musimy bronić się przed upisowieniem. Trybunał Konstytucyjny tak łatwo się nie da, media publiczne padną, ale daje przykład radiowa Jedynka, w której dyrektor Kamil Dąbrowa liczy na nas.

kamilDąbrowa

– Chcę zwrócić uwagę opinii publicznej na to, że z mediami publicznymi dzieją się dziwne rzeczy. Właśnie został na dokonany abordaż. Mówiąc obrazowo wygląda to tak: Podpływają piraci, rzucają haki i próbują przejąć okręt dziurawiąc go i niszcząc. A przy okazji wyrzucają za burtę nie tylko nas – kapitanów, czyli ludzi na stanowiskach kierowniczych, ale też dziennikarzy, którzy bardzo dobrze wykonywali swoją pracę. W efekcie ten okręt, który do tej pory płyną po czasem spokojny, a czasem wzburzonym morzu będzie płynął w kierunku raf. Bicie na alarm jest tym bardziej istotne, bo były przecież szumne zapowiedzi wielkiej reformy.  Słyszeliśmy o przekształceniu ze spółek skarbu państwa w instytucje kultury. Były obietnice odpolitycznienia, zapowiedzi, że powstanie narodowa rada mediów, złożona z ekspertów. To oni mieli w drodze konkursów wyłaniać fachowców na kierownicze stanowiska. A okazało się, że nie ma nic z tych rzeczy.

toNieBędzie

PiS Polaków inaczej myślących widzi w prymitywny sposób, bo takiego mają prezesa i przydupasów: Dudę i Szydło. Jarosław Makowski, były szef think tanku PO pisze:

„Świat PiS ma charakter manichejski, czyli czarno-biały. Żadnych półcieni. Żadnych szarości. Żadnego wahania. Zero wątpliwości. Dlatego, z jednej strony, jest siła dobra, jasna strona mocy, którą reprezentuje, by użyć nowomowy premier Beaty Szydło, „biało-czerwona drużyna” i wszyscy ci, którzy ją popierają. Z drugiej jest siła zła, ciemne moce, które reprezentują nie tyle przeciwnicy PiS, co – jak wierzą wyznawcy tej partii – zaciekli wrogowie. W takim świecie nie ma miejsca na obojętność. Nie ma miejsca na hamletyzowanie. Albo jesteś po stronie dobra, czyli PiS, albo jesteś po stronie zła, czyli opozycji”.

Z kolei wiceszef „Wyborczej” Jarosław Kurski zwraca uwagę na galoty Jarosława Kaczyńskiego, on już robi na rzadko. Więc nie bójmy się.

kurskiLudzie

Jeżeli demokracja liberalna ma w Polsce przetrwać, 2016 musi być rokiem umocnienia się społeczeństwa obywatelskiego. To będzie walka o dusze Polaków.

Spontaniczne i wielotysięczne demonstracje KOD-u były zaskoczeniem zarówno dla samych uczestników, jak i dla władzy. Jak to możliwe, że „lemingi” – część społeczeństwa od lat dehumanizowana przez prawicę – nagle wyszły na ulice w obronie prawa, wolności i demokracji? To nie miało prawa się zdarzyć.

Ludzie pokazali siłę, a PiS się przestraszył. Dowiodła tego reakcja prezesa Kaczyńskiego, który wyzywał manifestantów od komunistów, złodziei, Polaków najgorszego sortu, współpracowników Gestapo, oraz słowa premier Szydło: „Ci ludzie nie bronią demokracji, tylko własnych interesów”. W PiS zapanowało pogardliwe przekonanie, że na ulice nie wyszli wolni obywatele, ale zmanipulowane przez media „lemingi”.

Stąd pośpiech przy ustawie o mediach. Byle szybko, byle zmienić władze radia i telewizji, bo „narracja” rządu się nie przebija, a sytuacja wymyka spod kontroli.

Bo takie też obrazek może nam grozić!

drodzyPaństwo

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s