KOD w Poznaniu: plac Wolności pełen wolnych ludzi przeciw pisowemu zawłaszczaniu

Posted: 9 stycznia 2016 in Polityka
Tagi: , , ,

placWolności

W Poznaniu plac Wolności pełen KOD-u. „Wolne media!”, „Precz z kaczyzmem”, „Szydło już nam zbrzydło” skandowały tysiące poznaniaków.

– Nie ma zgody na zawłaszczanie państwa. Władza została wybrana demokratycznie, niech rządzi, ale w granicach prawa, a nie, że robimy ustawę, żeby zablokować Trybunał, media. Takie przykłady znamy sprzed wojny i wiemy, jak to się skończyło. To droga do państwa totalitarnego. Niestety, nie wierzę w to, że prezes Kaczyński się zatrzyma.

– Jestem tu co tydzień, bo jeśli się coś zmienia w kraju, to tylko na gorsze. A wolność jest najważniejsza. Ludzie, którzy doszli do władzy, patrzą na nas z kpiącym uśmiechem, jakbyśmy byli stadem baranów. Że bronimy swoich interesów? Tej niewysokiej emerytury, którą mam po 40 latach ciężkiej pracy? Nigdy za PO też nie byłam, ale żyło się w miarę spokojnie. A PiS dopiero się rozpędza, nie wiem, dokąd to zmierza. Kaczyński siedzi w drugim rzędzie i za nic nie odpowiada.

– Jest jednak pewna różnica między rozwiązaniami PRL i obecnymi. W stanie wojennym pracę tracili tylko ci, których władza bała się zostawić w mediach. Dzisiaj pracę stracą wszyscy, dopiero potem namaszczone przez PiS władze zdecydują, który z dziennikarzy jest godny głosić chwałę obecnej władzy. Dziennikarze zostaną zatrudnieni, jeśli zostaną wolne miejsca po inwazji klonów z mediów propisowych.

– Olbrzymia odpowiedzialność spoczywa teraz na tych mediach, na które Jarosław Kaczyński, jego koleżanki i koledzy nie mają wpływu, czyli na mediach prywatnych. Być może media prywatne będą musiały przejść część misji publicznej.

Powyżej fragmenty przemówień ludzi różnych zawodów. Polacy chcą bronić wonych mediów, wolności, praworządności. Chcą bronić siebie przed zawłaszczeniem pisowskim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s