Kaczyński i Orban jako Flip i Flap

Posted: 15 stycznia 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

Szef liberalno-centrowej frakcji Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy Guy Verhofstadt, były premier Belgii, stał się jednym z „bohaterów” okładki ostatniego numeru „Wprost”.

CYdXTZlWcAAkpjX

Verhofstadt znalazł się na niej w otoczeniu Angeli Merkel, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza, szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera i komisarza Günthera Oettingera. Zdjęcie polityków w mundurach i ich ustawienie nawiązywało do jednej z fotografii Hitlera i generałów nad sztabowymi mapami. Tytuł: „Znów chcą nadzorować Polskę”. „Ta okładka jest skandaliczna – napisał wtedy na swoim Facebooku Verhofstadt. – Podobnie skandaliczne są słowa polskiego ministra sprawiedliwości, który porównał niemiecką krytykę polskiego rządu z nazistowskim nadzorem z czasów II wojny światowej”.

thinking

Teraz na Twitterze zamieścił swój fotomontaż i propozycję okładki do następnego numeru „Wprost”. w miejscu głów bohaterów amerykańskich komedii o Flipie i Flapie umieszczono wizerunki Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana. W tle widnieje portret Władimira Putina. „Myślę nad wysłaniem tego tygodnikowi „Wprost”, jako przyszłotygodniową okładkę, bo jak sądzę jest to bliższe rzeczywistości” podpisał Belg.

Zaś na Facebooku objaśnił PiS, co to jest Unia Europejska:

„Nasza Unia Europejska jest wspólnotą wartości. Wolności myśli i wolności słowa.Trybunał Konstytucyjny jest mechanizmem demokratycznej kontroli i gwarancją równowagi. Obowiązkiem nas wszystkich – bez względu na to, czy jesteśmy kanclerzami czy komisarzami – jest zabierać głos, kiedy rząd atakuje demokratyczne instytucje. Zabierałem głos w sprawie decyzji rządu Orbana na Węgrzech i nie będę przepraszał za to, że uczyniłem to samo, komentując politykę polskiego rządu”.

PiS to taka partia, która tylko potrafi brać, a nie dzielić się. PiS – partia egocentryka Kaczyńskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s