Jan Paweł II jako pisowski Marks: dziedzictwo PiS i Szydło

Posted: 20 stycznia 2016 in Polityka
Tagi: , , , , ,

zagraniczne

Problem z PiS-em jest taki, że to my musimy pozbawić ich władzy? Jak?

Unia Europejska będzie ślizgać się po temacie. A gdy dojdzie do poważnego kryzysu, machnie na nas ręką. Wówczas Kreml spokojnie sięgnie po przyjaciół Orbana.

Jeżeli politycy nie są zdolni do sformułowania oferty konkurencyjnej dla PiS, musi to zrobić społeczeństwo obywatelskie.

Platforma Obywatelska pod Grzegorzem Schetyną wygląda na wydmuszkę. Nowoczesna ma tylko dwudziestu kilku posłów. Mimo wszystko pozostaje stawiać tylko na Ryszarda Petru. To on jest liderem opozycji.

Stawiać cele polityczne, a takim celem jest odsunięcie PiS od władzy. Odsunąć PiS może tylko Petru, który winien poszerzyć spektrum ideowe swojej partii. Niezbędne są lewicowe aspiracje.

Petru może sięgnąć po metody Donalda Tuska. Nie możemy czekać, aż zabrniemy z PiS w ślepy zaułek. A tak będzie. Kaczyński i jego pacynki są nietwórczy i antyrozwojowi. Polska potrzebuje drożdży, które pozwolą rosnąć i wreszcie dogonić świat.

PiS, jak Szydło w Parlamencie Europejskim, może tylko nam dać nowego Marksa, Jana Pawła II, ogłoszonego świętym. Czyli intelektualny ugór. Grób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s