Inwigilacja sprowadza demokrację do bubla

Posted: 6 lutego 2016 in Polityka
Tagi: , , , , ,

placWolności

Ustawa inwigilacyjna zacznie działać od jutra. Andrzej Duda w związku z tym został nazwany łgarzem przez protestujacych.

Skutkowało to tym, że wysłano do mediów szefową jego gabinetu, Małgorzatę Sadurską, której zadaniem jest tłumaczenie łgarza.

Prezydent „musiał” podpisać, bo… i następuje uzasadnienie musu. Ustawa bez przepisów prawnych ma takie zastosowanie, jak wówczas gdy nie działała, czyli nie pozwalała na inwigilowanie bez decyzji sądu.

Obecna ustawa jest typowo policyjna. Ale Sadurska w imieniu Dudy proponije ustawę czyszczącą. Nawiasem: co to za język? Kto ją przygotowuje do występów w mediach, bo ta kobieta nie nadaje się do żadnego przedstawienia myśli, ani do debaty?

„Czyszcząca”, czyli nowelizacja ustawy. Jak taki bubel prawny mógł przejść procedurę ustawodawczą? A to dlatego, że mamy takich, a nie innych ekspertów bez komptencji (winno być „ekspertów”) i polityków nie potrafiących sprawnie poruszać się w przestrzeniach intelektualnych, debaty, języka polskiego, takich jak Sadurska, Duda, czy Ziobro.

Mamy Polskę ypodabniającą się do bubla. Dlatego pod oknami Dudy środowiska bynajmniej nie nacjonalistyczne, ekstremistyczne, wywołują go do okien jako łgarza.

Ani Duda nie ma woli, aby w Polsce dzialała demokracja, ani jego przedstawiciele, którzy jak Sadurska nie potrafią się sprawnie poruszać w obszarze dyskusji, myślenia. To nawet nie jest bylejaki, acz rozsławiony przez prezesa PiS sort ludzki, to ludzie niedojrzali, przede wszystkim niedojrzali do sprawowania funkcji publicznych.

Polska demokracja spada do sortu bubla – za sprawą PiS. Przeciw bublowi protestowali w Poznaniu, gdzie na wiecu Nowoczesnej było conajmniej tysiąc uczestników i przynajmniej jeden inwigilujący kamerą policjant.

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s