Po TW Bolku na warsztat idzie Magdalenka i Okrągły Stół. Puzzle najnowszej historii Polski mają w głównych rolach obsadzić braci Kaczyńskich

Posted: 24 lutego 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

stareSensacje

Pisanie historii Polski na nowo właśnie się rozpoczęło. Do tego potrzebna była teczka TW Bolka. Teraz na warsztat pójdzie Okrągły Stół i Magdalenka z roku 1989.

Unieważnić postacie i fakty. A na tych gruzach budować swoją narrację z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi. To oni mają być, jak Mieszko I i Bolesław Chrobry. Od nich ma się zacząć historia suwerennej Polski.

Polska fajtłapów, Flipów i Flapów.

Jutro w TVP pokazany zostanie film – „sensacyjny” dokument o negocjacjach opozycji solidarnościowej z władzą komunistyczną w Magdalence wiosną 1989 r. Autorem jest Cezary Gmyz z TV Republika, który „koronkową robotą” wydobył z ukrycia „taśmy SB”. Ale… te taśmy są znane i pokazywane od ponad 20 lat, leżały w TVP, a w zeszłym roku przejął je IPN.

PiS układa swoje puzzle najnowszej historii Polski. Magdalenka jest symbolem zdrady. Jakoby potajemnego dogadania się solidarnościowych elit z komunistami. Spisek.

Te rzekomo odnalezione taśmy Kiszczaka pasują do teczki Bolka. I tak kroją nam historię: po zaszczuciu i ukrzyżowaniu Wałęsy pierwszym niekomunistycznym, solidarnościowym prezydentem Polski po 1989 r. będzie „poległy pod Smoleńskiem” Lech Kaczyński.

O to toczy się gra! Tworki.

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s