SKOK Polska upada, skok PiS na stadniny, mściwy skok Kaczyńskiego na Wałęsę

Posted: 25 lutego 2016 in Polityka
Tagi: , , , , ,

knFZawiesza

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ogłosiła zawieszenie działalności SKOK Polska i zwróciła się o ogłoszenie upadłości kasy.

A to znaczy, że odmówiona została pomoc ze środków funduszu stabilizacyjnego oraz żaden bank nie chce uczestniczyć w procesie przejęcia SKOK Polska.

Co zatem będzie? Nawet PiS nie poważy się na żaden szacher-macher. Szemrany bank senatora PiS Grzegorza Biereckiego upada. Gościu wykradł, co mógł. Teraz będzie oszukiwanie opinii pyblicznej, że „nic się nie stało”.

Tak będzie bankrutować Polska, takim łajzom pozwoliliśmy rządzić.

PiS porwało się na inną bardzo wrażliwą sprawę, na inwazję na najlepsze polskie stadniny koni arabskich, trzeba wiedzieć, czym jest Janów Podlaski. Miejsce symboliczne i największy sukces w dziejach polskiej hodowli. Nowy szef Janowa w ogóle z końmi nie miał do czynienia, ale z Solidarną Polską jak najbardziej.

nawetNiemcy

Niemiecki okupant podczas II wojny światowej pozostawił w Janowie polski personel. Kiedy zbliżała się Armia Czerwona, postanowił zabrać wszystkie konie do Rzeszy. Wraz z nimi pojechała nasza obsługa, a w niej Andrzej Krzyształowicz, później przez 35 lat dyrektor Janowa Podlaskiego, postać dziś legendarna. Janowskie konie były w bombardowanym Dreźnie. Podczas wojny wiele zginęło, część ukradli Amerykanie. Do kraju wróciły niedobitki. I to właściwie cud – a raczej kunszt hodowlany – sprawił, że udało się z nich stworzyć potęgę polskiego konia czystej krwi arabskiej. To jedyny sukces hodowlany w naszych dziejach.

PiS dewastuje, co może. Kolejny przykład, jak cała Polska będzie upadać.

Dzieje się tak, iż Jarosław Kaczyński mści się. Wojciech Maziarski pisze:

tejzdrady

Nie bądźmy bowiem naiwni, nie chodzi o samo skompromitowanie Lecha Wałęsy jako osoby. Ani o czystą satysfakcję płynącą z zemsty na człowieku, który w 1990r. miał być taranem torującym drogę do władzy Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ten taran, miast posłusznie realizować wyznaczony mu plan, zbuntował się i w 1991 r. pogonił prezesa, gdzie pieprz rośnie.

Dziś jednak nie o samą zemstę chodzi (choć oczywiście o nią też), lecz o sprucie tkaniny. Gdy pierwsza nitka pęknie, dalej pójdzie gładko. Kiedy już przemianujemy lotnisko im. Lecha Wałęsy na lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego, łatwiej będzie ogłosić nowy panteon bohaterów narodowych. W przyszłości wysokie miejsce zajmą w nim tacy zasłużeni patrioci jak były prokurator PRL Stanisław Piotrowicz.

Będzie można zaorać ludzkie głowy, wznosząc na Krakowskim Przedmieściu pomnik Ofiar Zamachu Smoleńskiego i wmawiając opinii publicznej, że ta katastrofa, wynikająca z polskiego bezhołowia i lekceważenia procedur, była heroicznym aktem patriotyzmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s