Cenckiewicz, IPN i pisowska polityka historyczna

Posted: 29 lutego 2016 in Polityka
Tagi: , , , ,

cenckiewicz

PiS wzmocni rolę IPN w życiu politycznym. Przede wszystkim służy to tzw. polityce historycznej i rozliczeniowej. Pierwsze sukcesy już mają za sobą. Papiery na Lecha Wałęsy, tj. na opozycję.

Za dwa tygodnie PiS złoży do laski marszałkowskiej projeky ustawy o IPN, wg którego nastąpi mariaż tej instytucji z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Żołnierze wyklęci staną się bohaterami narodowymi, a wśród nich było po prostu wielu morderców.

Projekt też zmienia strukturę IPN, wzmacnia jej prokuratorskie możliwości. Będą mogli wejść, gdzie zechcą, bo będą poszukiwali mitycznych papierów, notatek.

Wraz z nową strukturą wybrany będzie nowy prezes IPN. Wśród kandydatów na prezesa jest słynny Sławomir Cenckiewicz, autor biografii Wałęsy.

Kroi nam się państwo zajmujące się przeszłością i to tylko taką, która pasuje PiS-owi, a w zasadzie Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Działania PiS, jako racjonalne, popiera „premier z Krakowa”, Jan Rokita, który wszedł w buty pisowskie. Możliwe, że przymierza się do jakiegoś stanowiska w rządzie PiS.

Mamy coraz bardziej zramolałe państwo, które będzie ścigać i żyć przeszłością. Więc nie wróżę im sukcesów. Cofają nas do nacjonalistycznego skansenu.

rokitaOsprawie

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s