Kaczyński: d…pa, nie bohater. A Duda też du…a

Posted: 11 marca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , ,

Bardzo ciekawa jest teczka esbecka Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko mówi o jego osobie. Takim był w PRL-u, takim jest dzisiaj.

Esbek miał oko i chyba więcej umysłu niż prezes.

coNapisał

We „wnioskach” esbek zanotował swoje wrażenia o Jarosławie Kaczyńskim: „Jego wygląd jest niedbały. Twierdził, że nie interesują go sprawy materialne, kobiety, np. nie zależy mu w przyszłości na posiadaniu rodziny. Ma flegmatyczne usposobienie, wygląd » książkowego mola «. Pozuje na myśliciela » Solidarności «. Mimo pewnej demonstracyjnej rezygnacji z życia, kariery stwierdzam, że jest osobą raczej ambitną. Obruszył się, gdy stwierdziłem, że pozycja jego brata Lecha w » Solidarności «jest znacznie wyższa. (…) Nie przypadły mu też do gustu uwagi typu, że np. na taką pozycję, rolę w środowiskach inteligenckich, jaką mają np. Michnik, Macierewicz czy Geremek, to trzeba zapracować, zasłużyć”.

SB interesowała się później udziałem Kaczyńskiego w Klubach Służby Niepodległości – organizacji podziemnej, która miała charakter klubu dyskusyjnego. Szybko jednak znów uznano go za osobę bez znaczenia. W sierpniu 1982 r. SB zanotowała: „W wyniku domowej kontroli w okresie od 20 stycznia 1982 do 20 lutego 1982 w ramach milicyjnego kwestionariusza oraz spr.[awy] oper.[acyjnej] rozpracowania krypt. LIGA nr rej. 69056 nie stwierdzono, aby wymieniony prowadził wrogą działalność. W związku z powyższym sprawę zakończono i złożono w archiwum”.

Marcin Meller trafnie o Andrzeju Dudzie.

obejrzałem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s