Kaczyński nie ustąpi, a walkę z KOD-em zwiększy. To jest bitwa o Polskę

Posted: 15 marca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , ,

Wczorajsze występy w TVP Info Antoniego Macierewicza i prezesa Kaczyńskiego miały jednoznaczną wymowę: PiS zaostrza walkę polityczną.

Macierewicz orzekł twardo – acz aluzjami – jako minister obrony, iż pod Smoleńskiem Rosja dokonała aktu terrorystycznego.

Jarosław Kaczyński nie ustąpi Trybunałowi Konstytucyjnemu.

kaczyńskiChce

Dla sojuszników Polski Macierewicz ze swoją osobowością nie jest partnerem wiarygodnym do przekazywania informacji niejawnych, prowadzenia współpracy wywiadowczej, jest osobą mało poważną, żeby podejmować z nim poważne rozmowy.

Problemy osobowościowe rzutują na postrzeganie Polski jako partnera w gronie państw NATO.

Prezes mówi o kompromisie, natomiast po kolei odrzuca różnego rodzaju pomysły. Jest to taka gra, gdzie twarda linia zostaje przypudrowana retoryką koncyliacyjną i troską o reputację Polski.

O długotrwałym kryzysie: Komisja Europejska będzie kontynuować kroki mechanizmu kontroli praworządności, pozycja przetargowa Polski będzie dużo słabsza. Mamy do czynienia z podręcznikowym rozłamem społecznym, politycznym i prawnym. Będą dwa porządki prawne – rząd będzie miał swoją wykładnię, TK będzie miał swoją, część społeczeństwa będzie uznawała orzeczenia TK a część nie. Ten kryzys musi zostać rozwiązany, ale nie widać woli.

Dominika Wieelowieyska stwierdza także: Kaczyński nie ustąpi, kompromisów nie będzie.

jarosławKaczyńskiwTVP

Kaczyński w rozmowie z TVP Info nie pozostawia żadnych złudzeń. PiS nie zamierza się wycofać z żadnych swoich decyzji, nie zamierza wykonywać wyroków Trybunału Konstytucyjnego ani nie zamierza wydrukować jego ostatniego orzeczenia z 9 marca.

Red. Holecka nie zagadnęła o masowe demonstracje uliczne przeciwko władzy. Ani o decyzje personalne spod znaku „dobrej zmiany”, np. mianowanie prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa człowieka, który jest oskarżony przez prokuraturę o korupcję. Ani o powołanie do rady nadzorczej PGE Jadwigi Goss, znajomej prezesa, która pożyczyła Jarosławowi Kaczyńskiemu sporą sumę. Ani o mianowanie prezesem PKN Orlen bliskiego znajomego prezesa, polityka PiS Wojciecha Jasińskiego.

Kaczyński ma nowego wroga – KOD. Będzie walczył, oskarżał, pluł, bo w KOD-zie są ludzie niezależni, Polacy dla których liczy się dobro, demokracja, prawda, cuwilizacja zachodnia.

Wanda Nowicka:

prezes

Kaczyński zmienił przeciwnika. Potrzebny jest nowy, świeży wróg, który wzbudzi prawdziwe emocje, czyli KOD, bo to właśnie w ruchu społecznym prezes dostrzega prawdziwe zagrożenie dla rządów PiS.

PiS musi mieć wroga, by skutecznie mobilizować swoich wyznawców. A walka z Platformą, przeciwnikiem przegranym, nikogo już nie porusza. Potrzebny jest nowy, świeży wróg, który wzbudzi prawdziwe emocje, czyli KOD, bo to właśnie w ruchu społecznym prezes dostrzega prawdziwe zagrożenie dla rządów PiS. Potrzebuje też wroga, z którym walka pozwoli utrzymać jedność w szeregach. Dlatego wojna KOD – PiS będzie eskalowała. I choć PO nasiliła obecnie ofensywę polityczną i jest bardziej widoczna, to politycy PiS w zasadzie ją ignorują. O Platformie mówią wyłącznie w kontekście minionych rządów, ewentualnie insynuują, że to właśnie jej ludzie stanowią społeczną bazę KOD i że to PO nim steruje.

Działacze opozycji antykomunistycznej w PRL apelują o dołączenie do protestu Komitetu Obrony Demokracji pod kancelarią premiera.

frasyniukWujec

„Od późnego wieczora w środę 9 marca br. grupa współzałożycieli i sympatyków KOD protestuje przed kancelarią premiera. Nasz postulat jest minimalistyczny. Domagamy się publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw, zgodnie z art. 190 Konstytucji RP.

Apelujemy do Was, drodzy Przyjaciele, o dołączenie do protestu. Bądźmy razem w pokojowej walce o państwo prawa” – czytamy w liście legend opozycji. Podpisani pod nim są m.in. Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec, Grażyna Staniszewska, Jan Lityński, Jacek Parol, Henryk Sikora czy Gabriela Lazarek.

Protesty przed KPRM trwają od 9 marca, kiedy TK ogłosił wyrok w sprawie ustawy PiS o Trybunale. Uznał ją w całości za niekonstytucyjną, podważył też poszczególne jej przepisy. Rząd odmawia jednak publikacji wyroku, tłumacząc, że został wydany na złej podstawie prawnej.

Przed KPRM demonstruje – poza KOD-em – także Partia Razem, która założyła miasteczko namiotowe.

Oto jak potraktowane zostały dziennikarki, które chciały w TVP Info transmitować relację z manifestacji KOD, a nie tylko posiedzenie Episkopatu Kk.

oświadczenieTai

Tutaj fragment książki o Kaczyńskim świetnego pisarza politycznego Roberta Krasowskiego – „Czas Kaczyńskiego”, która jutro ukaże się. Wiele ten fragment mówi o prezesie, z czym mamy i będziemy mieli o czynienia. >>>

czasKaczyńskiego

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s