Kaczyński robi sobie jaja, w tym wypadku chce zrobić jaja z jajecznicy, rozwalając demokrację

Posted: 25 marca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , ,

kaczyńskizApelem1

Jarosław Kaczyński wygłosił swoje dwuminutowe orędzie do narodu, w którym apelował o spokój w kraju do końca wizyty papieża Franciszka w Polsce, czyli do końca sierpnia.

O co chodzi prezesowi?

Zawsze o jedno. Zrobić w konia, w ciula, wszystkich, wprowadzić swoje porządki. Jest kilka ustaw bardzo restrykcyjnych (w tym antyterrorystyczna), które mają chwycić Polaków za twarz, szczególnie największą opozycję KOD.

Należy to obśmiać, jak Marcin Meller.

jarosławKaczyńskiWezwał

Jak Iwona Leończuk z KOD-u.

oCoChodzi

Polski rząd ma nadzieję, że Franciszek I będzie myślał, że przyjeżdża do kraju mlekiem i miodem płynącego, w którym rząd szanuje opozycję, a obywatele kochają się mimo dzielących ich poglądów? Mam złą wiadomość dla Prezesa. Przede wszystkim papież potrafi czytać. I to w kilku językach. Nie wiem, czy jest poważny europejski periodyk, który jeszcze nie doniósł o naszych problemach. A jakby tego było mało, to Nuncjatura Apostolska, a więc przedstawicielstwo watykańskie, znajduje się w Warszawie na ul. Szucha 12, a Trybunał Konstytucyjny na ul. Szucha 12 a, czyli sąsiadują przez płot. Soli i cukru pewnie sobie nie pożyczają, ale zaręczam, że w Nuncjaturze słychać było okrzyki kolejnych demonstracji. Napisy na transparentach też były dobrze widoczne. Tak więc, co papież powinien wiedzieć, już wie. Zamiatanie pod dywan nie pomoże.

I o jakie ostre walki polityczne chodzi? Żeby partie polityczne zaprzestały ostrych walk, powinny je najpierw zacząć. No chyba że Prezes ma na myśli zabieranie głosu w Parlamencie. Może to był apel, żeby politycy opozycji nie wypowiadali się na temat ustawy antyterrorystycznej, która przynajmniej teoretycznie, może być sposobem na całkowite zakazanie manifestacji np. KOD? Może chodzi o to, by opozycja milczała, gdy marszałek Kuchciński stara się pozbyć dziennikarzy z korytarzy sejmowych? A może sugestia, żeby zaprzestano pytań na temat ekspertów, którzy opiniowali ustawę o TK?

Monika Olejnik kpi z prezesa, który robi jaja z siebie, a z Polski zbuki.

wPolsce

Prezes Kaczyński nieoczekiwanie nawołuje do pokoju. Prosi partie opozycyjne o zaprzestanie sporów politycznych, przynajmniej do czasu wizyty papieża Franciszka. Prosi, by nie wynosić sporów poza granice naszego kraju, bo przecież, jak się zamkniemy pod naszą skorupą, to nikt na świecie nie będzie wiedział, co się u nas dzieje.

Może np. w Europie uwierzą, że PiS jest dobry, a zła opozycja?

Ale przecież nasi rządzący zostawiają po sobie liczne ślady, że jest odwrotnie. Bo kto prosi o poparcie przywódców Węgier i Czech (prorosyjskich) w zmaganiach z Unią Europejską? Kto, oczekując na wizytę papieża Franciszka, tak jawnie pokazuje brak empatii dla tych, którzy uciekają przed wojną? No właśnie pisowski rząd.

Nie ma co udawać, że ktoś da się na tę ściemę nabrać i że z jajecznicy da się zrobić jajko. Nawet prezesowi się to nie uda.

komitetObronyDemokracji

KOD ma własne media. Wkracza w pełni do życia publicznego. Nie damy się wyrolować, a prędzej, czy później, PiS przegra z kretesem, Polska nie zasługuje, aby się cofać i być Kurduplem wśród narodów świata.

Podobno Macierewicz ma dowody.

mamDowody

To jest ważna prawda w kontekście aktów terrorystycznych w Brukseli.

chrześcijanie

Cały felieton Moniki Olejnik.

polskaJest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s