Kaczyński i Duda – neptki dwa: intelektualne, moralne, polityczne. Kijowski to przy nich pan

Posted: 30 marca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , ,

kaczyńskiApelował

Średnio inteligentny, a prawdopodobnie chory psychicznie człowiek, Jarosław Kaczyński rządzi Polską. Jak do tego doszło, ze takie nic ma tak ogromną władzę?

Jest nad czym myśleć? Jak dobierać elity, aby takie niedojrzałe osoby nie decydowały o dumnym narodzie Polaków?

Jego ostatnie wypowiedzi świadczą, że nie radzi sobie z podstawami moralności, że jest po prostu amoralny. A to dlatego, że jako człowiek przegrał, żadna kobieta takiego nieudacznika nie chciała mieć przy sobie, ani w łóżku.

Impotent. Intelektualny – na pewno.

Kaczyński zarzucił opozycji, że zajmuje się sprawą TK, bo „nie ma żadnego innego pomysłu”, „nie była przygotowana do tego, żeby być opozycją”. – Opozycja, ten nurt establishmentowy kwestionuje nie tyle poszczególne posunięcia, co kwestionuje w gruncie rzeczy w ogóle prawo do rządzenia tych, którzy reprezentują nurt odmienny, krytyczny wobec establishmentu, wobec wielu aspektów tego, co działo się w Polsce po 1989 r. teraz akurat pretekstem jest Trybunał – przekonywał w radiowej „Trójce”.

Kaczyński, nie rozumie demokracji i procedur. Nie wie, co to jest suweren. Po prostu nie wie. Jest intelektualną ofermą i fajtłapą. Ot, co. A przy tym język polski to dla niego przeszkoda. Język Mickiewicza, Gombrowicza, Miłosza.

Mówi w języku sowieckim.

petruKaczyńskiSię

Ryszard Petru nie owija w bawełnę:

– W Polsce nie da się rządzić strachem i łamaniem charakterów. To jest niekomfortowe dla wielu posłów PiS. Zablokowanie Trybunału Konstytucyjnego jest nielogiczne. Chyba że Jarosław Kaczyński ma plany wprowadzenia systemu autorytarnego, którymi nie dzieli się z szeregowymi posłami swej partii. Robi to kosztem interesów Polski. Tempo, w jakim działa, brak myślenia o długofalowych skutkach, także działań mających wpływ na finanse państwa, skłania mnie do przypuszczenia, że Kaczyński założył bardzo krótki horyzont. Działa tak, jakby to była jego ostatnia kadencja. Tak naprawdę to nie jest konflikt opozycji z PiS, ale Jarosława Kaczyńskiego prawie z całym otoczeniem. Prezes „się zakiwał”. Z pewnością nie zakładał takiego scenariusza, że przeciwstawi mu się Trybunał Konstytucyjny, że opozycja zmobilizuje tysiące ludzi do protestów, a Komisja Wenecka wypowie się jednoznacznie o łamaniu w Polsce prawa. Kaczyński ryzykuje, brnie dalej, ale chyba już zauważył, że konsekwencje dla Polski i dla niego mogą być zbyt poważne.

kulminacyjnym

Figurant Kaczyńskiego, Andrzej Duda, zdegradował politykę zagraniczną do tego, że podczas wizyty w USA, najwyższym osiągnięciem, szczeblem rozmów, bedzie rozmowa z dziennikarzami, czyli nieco większa konferencja prasowa.

Lu-dzieeee…

Duda przy Mateuszu Kijowskim to neptek.

Skoro nikt z rządu USA nie chce się spotkać z Dudą, najważniejszym punktem jego wizyty w Waszyngtonie będzie wystąpienie w klubie dziennikarzy (National Press Club) organizowane przez dwa „transatlantyckie” think tanki – Atlantic Council i CEPA (Center for European Policy Analysis). Będzie tam prawie 500 osób, a dyskusję po przemówieniu moderować będzie dwójka bardzo znanych w USA dziennikarzy – Mika Brzezinski i Joe Scarborough z telewizji MSNBC.

wizyta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s