Kościół kroi równo państwo, pisowskie osły dążą do autorytaryzmu. Jest źle, czy będzie gorzej? – zależy od nas

Posted: 12 kwietnia 2016 in Kościół, Polityka
Tagi: , , , , , , , , , ,

Kościół katolicki jest mistrzem w załatwianiu swoich interesów, zwłaszcza ideologicznej indoktrynacji. Z wrzuceniem na agendę tematu całkowitej aborcju najprawdopodobniej o to szło, że kler wiedział, iż to absurd, więc teraz pozoruje ustępowanie,aby załatwić zupełnie co innego. Np. religię na maturze.

 

wsporze

Eksperci Episkopatu i obrońcy życia znają zapewne publikacje biskupa Adama Lepy „Świat propagandy” i „Świat manipulacji”. Hierarcha opisuje w nich m.in. techniki wywierania wpływu.

Jedną z nich jest metoda „drzwiami w twarz”. Manipulujący ma pewien cel, który chce osiągnąć. Wie, że nie będzie łatwo, więc najpierw stawia żądanie absurdalne, niemożliwe do realizacji. Kiedy spotyka się z odmową, stawia kolejne, już łagodniejsze – a w istocie takie, o jakie od początku mu chodziło. Manipulowany zgadza się, bo ma wrażenie, że doszło do ustępstwa.

Ze strony Episkopatu sprawa zaostrzenia przepisów aborcyjnych mogła być kartą przetargową – by załatwić religię na maturze, a być może coś innego, o czym jeszcze nie wiemy.

kochany

Prof. Jadwiga Staniszkis już na zawsze pożegnała PiS, doświadczając małości Jarosława Kaczyńskiego oraz zaprzaństwa Andrzeja Dudy, który na bank już dorobił się, iż stanie przed Trybunałem Stanu.

jadwigaStaniszkis

– W Kaczyńskim widziałam inteligencję. Wierzyłam, że inteligencja broni przed małostkowością – mówiła Jadwiga Staniszkis. – Myślałam, że Kaczyński powie: „robię to dla brata, publikujemy wyrok TK” – wyznała w „Kropce nad i”. Nadzieje profesor wiązała z 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej.

Socjolożka wskazywała, że na wyjście z twarzą z obecnej sytuacji wciąż ma Beata Szydło. – Zostałaby bohaterką Unii Europejskiej, gdyby wykonała to, co do niej należy. Mogłaby okazać się kimś wielkim – apelowała do szefowej rządu.

Prof. Jadwiga Staniszkis gorzko oceniła także zmiany zachodzące wśród zwykłych Polaków. – Istnieje atmosfera strachu. Wiele osób zaczyna wchodzić w ten system i się przystosowywać – stwierdziła.

Politycy PiS to mali ludzie. Pchły.

otóż

Duda ma kłopot z teściem, Julianem Kornhauserem, który jest wybitnym poetą, poglądy zaś ma lewicowo-liberalne.

kłopotliwy

Kornhauser podpisał list protestacyjny przeciw zwalnieniu znakomitego Grzegorza Gaudena z funkcji dyrektora Instytutu Książki przez „Tableta” Piotra Glińskiego.

A ponadto Kornhauser napisał poemat o pogromie kieleckim, zaś jego wiersz czytał w TOK FM Adam Michnik. Dla prawicy jest to nie do strawienia.

Słyszeliście Włodzimierza Cimoszewicza w nowym programie na Onecie?

nieWykluczam

– Będzie próba zbudowania systemu autorytarnego i możemy nie mieć szansy zablokowania tego. – powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Tomaszem Lisem. – Opór może spowolnić ten proces. Opór obywatelski jest niezbędny. Ważne jest, żeby świat zobaczył, jak poważny jest problem.

cimoszewiczWprogramie

Do obejrzenia tutaj:

vod.pl/publicystyka/tomasz-lis-online-za-darmo >>>

wybrali

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s