Kaczyński, intelektualna marność. Dlatego prędzej, czy później KOD przepędzi jego fajtłapów i niedojdów z urzędów władzy

Posted: 30 Maj 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , ,

kijowski

„Wiadomości” TVP, które nie od rzeczy należy nazywać gadzinówką, zacytowały Mateusza Kijowskiego, aby uderzyć w Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.

Pisizm inaczej nie potrafi – przekręcać i kłamać. Lider KOD odpowiedział przytomniew oświadczeniu:

„Benjamin Franklin tuż po ogłoszeniu Deklaracji Niepodległości powiedział: ‚jeśli będziemy trzymać się osobno, to powieszą nas razem’. Stoimy dzisiaj w podobnie dramatycznym momencie naszej historii. Ważą się losy naszego kraju, przyszłość jest niepewna, poziom konfliktu się podnosi. W tej sytuacji wszystkie siły wyznające podobne wartości powinny być razem. Tylko współpraca może nas uratować” – zakończył swoje oświadczenie.

Co się stało z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem? Strajkują pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, a gościu gdzieś znikł.

strajk

Radziwiłł jako przedstawiciel opozycji i środowiska lekarzy zawsze popierał ich strajki i żądania, a także żądania pielęgniarek, piętnując poprzednich szefów resortu zdrowia. Teraz nagle zniknął, a jego urzędnicy wydali oświadczenie, że „rozmowy nie mogą się odbywać w atmosferze strajku, którego zakładnikami stają się pacjenci”. „Szczególny sprzeciw ministra zdrowia budzi wykorzystywanie ciężko chorych dzieci do wywierania nacisku, i to w finansowym kontekście” – czytamy w dokumencie. Tak jakbym słyszała byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza sprzed roku, na którym wówczas Konstanty Radziwiłł nie zostawił suchej nitki

– pisze Dominika Wielowieyska.

PiS straszy pielęgniarki prokuraturą, która zajmie się strajkiem i zbada, czy przypadkiem pielęgniarki nie złamały prawa. Trudno przesądzać o tym, czy prawo było przestrzegane, ale na nieszczęście rząd PiS podporządkował sobie ponownie prokuraturę i – co więcej – szczyci się tym, że w wielu przypadkach ręcznie nią steruje. W takiej atmosferze zapowiedź prokuratorów wygląda na zastraszanie. O wiele lepiej byłoby, gdyby sprawę analizował prokurator niezależny od rządzących. Bylibyśmy wtedy pewni, że nie wszczyna on ewentualnego śledztwa tylko po to, by zmusić strajkujące kobiety do ustępstw.

A tak było w 2008 roku za premiera Kaczyńskiego.

CjsH1K0WkAAZeHd

Jak marny intelektualnie jest Kaczyński, świadczy wywiad w „Do Rzeczy”.  Z jakimż rozrzewnieniem wspomina, że już mógł być wielki wcześniej, też miał wówczas taboret.

CjsAgR5WYAAcDB_

Kaczyński zapowiada rozprawę z opozycją. Ruszą dochodzenia i procesy, będzie chciał wsadzać.

13268273_1209158775781127_8783309697650427963_o

„Gdy my się w Polsce w końcu za to weźmiemy, a mam nadzieję, że prokuratura zacznie dochodzić do tych różnych sprawach, to na pewno będzie krzyk, że jest prześladowanie opozycji i łamanie demokracji. Powtórzę: kwestionuje się suwerenność i prawo do zmiany, naprawy Rzeczypospolitej”.

CjsKoJ7XAAAQC9O

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s