Pan, klecha i wódka za 500+ (tak artysta widzi Polaków na Zadupiu)

Posted: 14 czerwca 2016 in Polityka, Społeczeństwo
Tagi: , , , , ,

malarz

Rafał Olbiński, plastyk, który zrobił karierę w USA, a konkretnie w Nowym Jorku, po 34 latach wrócił do Polski, której nie rozpoznaje.

Warszawa zaczęła być fajnym, otwartym i wielokulturowym miastem, jak Berlin czy Nowy Jork, ale po dojściu do władzy PiS w całym kraju zaczynają królować chamstwo i ksenofobia.

W Polsce rządzą zadufki: – A mimo tego, że Polska nie ma żadnego wkładu w rozwój cywilizacji, to wciąż uważamy się za mesjasza narodów.

No, Kaczyński to król zadufków na Zadupiu.

Gdyby Olbiński miał namalować alegorię Polski, byłby to obraz pijanego Polaka rozciągniętego na krzyżu z flaszką wódki w ręku.

– Wciąż należymy do wschodu, ciągle jesteśmy społeczeństwem postfeudalnym – mówi artysta. Zbyt długo byliśmy rządzeni przez dziedzica i księdza i nie dorośliśmy do demokracji.

Dziedzic trzymał za mordę, a klecha zapewniał życie wieczne po ziemskim upodleniu. I tę słomę tradycji widać w Polakach.

Powinniśmy postawić na edukację, na jakość, a nie na ilość Polaków. 500+ poszerzy tylko margines społeczny. Konsekwencją pieniędzy wypłacanych przez państwo będzie problem związany z wychowywaniem dzieci alkoholików.

Ach, ci artyści. Walą prawdę między oczy.

gość

Z frontu opozycyjnego. Chyba opamiętał się Grzegorz Schetyna, bo zaczął mówić o wspólnych listach wyborczych:

„Mogą być przyspieszone wybory, ja nie jestem ich zwolennikiem. Ale opozycja jeżeli jest mądra, to musi wiedzieć, co będzie jeśli wybory będą za kilka miesięcy, pół roku, rok. PiS może to zrobić. Dlatego mówię naszym partnerom w opozycji – trzeba rozmawiać, trzeba być gotowym, by w razie czego napisać wspólną listę. Bo system d’Hondta jest bardzo specyficzny. Nie można powtórzyć błędu opozycji na Węgrzech. Potrafię wyciągnąć wnioski też nie ze swoich błędów”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s