Kaczyńskiemu płonie stodoła na Żoliborzu

Posted: 28 czerwca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

Zidiocenie Jarosława Kaczyńskiego posuwa się w ogromnym tempie. Ten szczyj niczego nie rozumie. Polska polityka została zdegradowana za sprawą prezesa. W jego otoczeniu ludzie zmieniają się w głupich i podłych.

To, że płonie Kaczyńskiemu stodoła na Żoliborzu, wziąłem z wywiadu z Bogusławem Lindą, który Polaków popierający partię szczuja – PiS – porównał do tych przegrańców, którym spłonęła stodoła, więc podpalają sąsiadom.

linda

– Kiedy marudzę o Polsce, mówię głównie o jej przywarach historycznych, które przetrwały w chłopskim głównie społeczeństwie. O mentalności takiej, że jak mi się stodoła spali, to sąsiadowi też się powinna spalić, żeby było po równo. I dlatego każdego, który odniósł jakiś sukces, ściągamy z powrotem do naszego kotła. To jest typowo polskie chrześcijaństwo: w piekle ma być równo!

Szczuj Kaczyński chce zbudować państwo frustratów. A to jest niemożliwe, przegraniec będzie zawsze przegrańcem:

– Zrobić elity z frustratów? To niewykonalne. Co już widać po pierwszych przedsięwzięciach kulturalnych – filmach o Smoleńsku, programach telewizyjnych. Słabo idzie.

Następne porównanie jest równie trafne:

– Kiedyś mendy nie wychodziły na powierzchnię, teraz klikamy i mamy je pod ręką.

Zidiociał przy Kaczyńskim wicepremier Mateusz Morawiecki. To, czego spodziewa się po Polakach po Brexit, świadczy, jakim jest intelektualnym tłukiem.

pisDa

– Co stanie się po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej z naszymi rodakami, którzy wyemigrowali tam za pracą? – pytał prowadzący. Morawiecki podkreślił, że rząd zrobi wszystko, aby Polacy, a jest ich na Wyspach ok. miliona, nie byli traktowani gorzej niż Brytyjczycy, choć jemu marzy się, aby wrócili oni do ojczyzny.

Morawiecki okazuje się tylko głupkiem, który nie zna uwarunkowań socjologicznych, psychologicznych. PiS można kopnąć tylko w tyłek.

Zbitka nazwy partii i chciejstwa wychodzi z Morawieckiego, jak wesz (Freud): PiS da – pisda.

Wybitna Agnieszka Holland podsumowuje nieroba nr 1, prezesa PiS (zły człowiek):

za-wszystkim-stoi-zly-czlowiek-feat

Kaczyński ma hopla na punkcie tego, że on i jego brat zostali skrzywdzeni przez historię, dlatego próbuje tę historię zawłaszczyć i napisać na nowo. Z zewnątrz to wygląda tak, że PiS, odwracając na wszystkich odcinkach ten bieg rzeki, posuwa się do coraz większego zakłamywania faktów.

Kaczyński jest człowiekiem o głęboko zaburzonej osobowości, który żywi się konfliktem. On bez konfliktu i wroga, którego mógłby zwalczać, umiera. Żeby historii nadać kształt taki, jak sobie wyobraża PiS, też trzeba otworzyć wiele frontów walki i przeprowadzić swoistą rewolucję kulturalną na wzór chińskich hunwejbinów.

Zaś w najnowszym wywiadzie dla „Do Rzeczy” Kaczyński przedstawia się jeszcze gorzej. Najgorsze określenia z polszczyny nie oddają znaczenia, jaki to zły człowiek.

Prezes partii rządzącej mówi tam, kto w pierwszym rzędzie powinien być w Polsce rozliczony i przykładnie ukarany.

kaczyńskiMówi

Przede wszystkim miałby to być Donald Tusk: „Stopień demoralizacji państwa jest po prostu potworny i za to odpowiada Tusk. Nie zrobił nic dobrego dla kraju. Pieniądze ze środków unijnych zostały w dużej mierze zmarnowane – można było za nie zrobić znacznie więcej w szybszym tempie. Pozycja Polski została całkowicie zdegradowana wbrew opowieściom o jej rzekomym znaczeniu, a po drodze był jeszcze Smoleńsk, za który Tusk w sensie moralnym odpowiada w 100 procentach. Nie byłoby Smoleńska, gdyby nie rozdzielono wizyt. Wojna z prezydentem pokazywała, że nikt go nie będzie chronić” – mówi Kaczyński.

Pytany, jaka przyszłość czeka Donalda Tuska, prezes odpowiada: „Mam nadzieję, że poniesie odpowiedzialność za to, co zrobił”.

Co jeszcze mówi Kaczyński? „W polskiej historii zbyt łatwo wybaczano, zapominano i nie przynosiło to nam dobrych efektów. Tego, co się wydarzyło w ciągu ostatnich ośmiu lat, nie można zapomnieć. Mówię zarówno o wielu przestępstwach o charakterze gospodarczym, jak i o niespodziewanej śmierci różnych osób, które to tajemnicze przypadki nigdy nie zostały wyjaśnione”.

Kaczyński: Człowiek-katastrofa, któremu spłonęła stodoła i chce podpalić Polskę. Prezes ma tyle wspólnego z rozumem i rzeczywistością, jak ten słynny artykuł.

Cl-4ltxXIAwSJlw

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s