Duda będzie przymuszał Obamę, aby łyknął pisowską żabę o Trybunale Konstytucyjnym

Posted: 8 lipca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , ,

Trybunał Konstytucyjny został sparalizowany. Tak naprawdę przestał istnieć. A tym samym w Polsce nie działa Konstytucja, tylko wola prezesa.

Konstytucją jest wola Kaczyńskiego. Oficjalnie mamy początek satrapii, despotii. Wybitna konstytucjonalistka, była sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Ewa Łętowska twierdzi, że doszło do zmiany konstytucji, gdy uchwalona została nowa ustawa o TK:

coOznacza

– Do zmiany konstytucji w tej chwili doszło.

„To jest koniec takiej demokracji, jaka zdaniem wielu wynikała z konstytucji z 1997 roku”.

Andrzej Duda zaprezentuje przed szczytem NATO Barackowi Obamie nową ustawę o TK. Czy prezydent USA łyknie tę żabę?

drużyna

Przegłosowana przez PiS ustawa niszczy trójpodział władzy – podstawę demokracji.

Drużyna prezesa myśli, że może wszystko. Ale się myli, jednego w Sejmie zrobić nie mogą – przegłosować odwołania przywódców Komisji Europejskiej i Donalda Tuska.

A cały ten spektakl sejmowy wystawiony został tylko po to, żeby wcisnąć kit Amerykanom, prezydentowi Obamie. Kit, że Sejm zakończył spór o Trybunał i polska demokracja ma się dobrze.

Posłowie PiS z jednej strony są przerażeni tym, że prezydent Obama chce rozmawiać z prezydentem Dudą na temat demokracji w Polsce, z drugiej – liczą, że nasi sojusznicy się na to nabiorą.

Czy Amerykanin w Warszawie łyknie tę żabę?

Donald Tusk zjechał na szczyt NATO, jako szef Rady Europejskiej, tj. prezydent Unii Europejskiej. I ma krótko do zakomunikowania politykom taboretu, Kaczyńskiemu i jego garbom: „kłamiecie”.

tuskO

– Kiedy słyszę, jak często kłamstwo jest używane jako podstawowe narzędzie w polityce, a uważam, że tak dzisiaj jest, jeśli chodzi o liderów zwycięskiego obozu, jestem przedmiotem tych kłamstw, to tak, czasami po ludzku, mam ochotę przyjechać i powiedzieć: kłamiecie, prawda wygląda zupełnie inaczej.

Za to popisał się Macierewicz. Obradujący na szczycie NATO będą przymuszeni oglądać wystawę o Smoleńsku, o tym jak Kartofel Lech Kaczyński wyrżnął pod Smoleńskiem i z 96 ludzi zrobił kartoflankę.

Zakłamanie pisowskie fundowane światu – Tworki.

z20365283AA

Wystawa smoleńska na Stadionie będzie składać się z ok. 20 plansz. Znajdą się na nich m.in. lista ofiar katastrofy, zdjęcia sprzed pałacu prezydenckiego, z pogrzebów oraz z trumnami ofiar. Wystawa nosi tytuł „Prawda i pamięć”. Wystawa znajduje się w takim miejscu, że będą mijać ją wchodzący na Stadion delegaci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s