Kaczyński, klon Putina, przygotowuje dobrą zmianę dla Unii Europejskiej

Posted: 11 lipca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

Jarosław Kaczyński przygowuje dobrą zmianę dla Unii Europejskiej. Przywódcy innych krajów zacierają ręce. Gdy już wreszcie prezes skończy, będzie ciekawe, kogo postawi na miejscu Jean-Cleude’a Junckera, a kogo na miejscu Donalda Tuska.

Kaczyński może nawet zmienić kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Choroba nie zna granic.

piSszykuje

Kaczyński w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” potwierdził, że PiS zamierza zreformować Unię Europejską. – Poprosiłem ważnego, polskiego prawnika, by przygotował nowe traktaty – ujawnił Kaczyński. Na razie nie zdradza jednak jego nazwiska.  – On się wstępnie zgodził, ale jeszcze rozważa tę propozycję – tłumaczył.

Co miałoby się zmienić? O tym Kaczyński mówi na razie niewiele, bo projekt dopiero powstaje. – Wymiar sprawiedliwości czy bezpieczeństwo powinny być całkowicie wyłączone z UE, bo to kwestia suwerenności – zdradził.

Kaczyński nie będzie ingerował w Trybunały Konstytucyjne, bo uważa, że należy je rozwalić. Tak jak w Polsce.

przegrają

Jaki niewdzięczny jest Jacek Żakowski. Twierdzi, że Andrzej Duda kłamie, że jest jak Pinokio. Och. Duda kłamie w interesie prezesa Kaczyńskiego. „Kazali” – kłamie.

najwyższy1

Pan prezydent Andrzej Duda kłamał, gdy relacjonując swoją rozmowę z prezydentem Obamą, kompletnie pominął wątek dotyczący zamachu na Trybunał Konstytucyjny, konstytucję, demokrację, niezależność mediów i rządy prawa w Polsce.

Co gorsza – głupio kłamał. Jak uczniak, który opowiadając, co w szkole, mówi o piłce, wszach Marysi i zimnej zupie, a zapomina powiedzieć, że ma z matmy pałę na koniec roku. Chociaż wiadomo, że mama pójdzie na wywiadówkę i pani wszystko jej powie.

apel

Nawet Amerykanie prostują kłamstwa PiS i telewizji „narodowej”. Ależ niewdzięczni. Jak im Macierewicz dosunie jakąś atomówką, to może się opamiętają. Oto przeinaczony fragment przemówienia Baracka Obamy, który skłamali Pinokio Duda i jego Gepetto Kaczyński.

skrytykował

„Wyraziłem w rozmowie z prezydentem Dudą naszą troskę w związku z pewnymi działaniami oraz impasem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Podkreśliłem przy tym, że odnosimy się z pełnym poszanowaniem do suwerenności Polski, odnotowałem też, że parlament pracuje nad ważnymi rozwiązaniami ustawodawczymi w tym zakresie, choć wymagać to będzie jeszcze więcej pracy. Jako przyjaciel i sojusznik zaapelowaliśmy do wszystkich stron o wspólne działania dla dobra polskich instytucji demokratycznych. To właśnie bowiem czyni z nas demokracje – nie słowa zapisane w konstytucji czy fakt udziału w wyborach, ale instytucje, na których na co dzień polegamy, takie jak rządy prawa, niezależne sądownictwo i wolne media”.

waszczykowski

Niewdzięczny ten Obama. Strofuje. A przecież tak pięknie został przyjęty w Warszawie. Kaczyński nawet się nie pokazał i nie opluł. A przecież mógł prezes przyjść i plunąć.

Waldemar Mystkowski na Koduj24.pl pisze:

od

„NYT” przestrzegał przed klonem Putina w Warszawie, którego działania aż nadto odczuwamy w kraju, „Washington Post” na zakończenie szczytu wyraża obawy o stan polskiej demokracji po obejrzeniu jednego odcinka gadzinówki PiS, jaką są „Wiadomości” TVP1.

Tym razem w knoceniu szczytu nie wziął udziału prezes PiS, tym bardziej zwiększają się obawy, że będzie sobie chciał zrekompensować te straty, bezczynność, ze zdwojoną energią. A on to potrafi.

program

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s