Spisek przeciw PiS. Horrendum Kaczyńskiego, Dudy

Posted: 12 lipca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , ,

Jarosławowi Kaczyńskiemu wszystko się myli. Ten wyizolowany człowiek z kompleksami narzyca sporej części rodaków swoje widzenie rzeczywistości ksenofobicznej.

Posądził małżeństwo Sikorskich (Radosława i Anne Applebaum) o udział w spisku medialnym w USA, którzy mieli jakoby wpływ na Baracka Obamę. Horrendum.

sikorskiPrezesowi

„Przyjęliśmy to z mieszanymi uczuciami słowa Jarosława Kaczyńskiego w Rzeczpospolitej, bo z jednej strony każdemu autorowi, historykowi, mojej żonie jest miło wiedzieć, że jej książki czyta osoba rządząca Polską, a mnie z kolei jest miło wiedzieć, że mam aż tak wpływową żonę. Prezes Kaczyński już uprzednio obwiniał moją małżonkę, że prezydent Duda nie dostał audiencji w Białym Domu. Życzę naszym konkurentom, żeby mieli u władzy tyle wpływów, które my rzekomo mamy, będąc osobami prywatnymi.”

Ale Kaczyńskiemu we łbie się miesza:

– Prezesowi się chyba trochę pomieszało, bo ten artykuł był w „New York Times”, a moja żona pracuje w konkurencyjnym „Washington Post”. To nie to samo, a już takie domniemanie, że kontroluję przekaz głównych amerykańskich gazet, jest nadmiernym pochlebstwem.

Ryszatd Petru zapowiada audyt rządów PiS. Budżet kraju jedzie na ogromnym minusie. Będzie tego 500 miliardów minus.

petruPrzyjdzie

Przyjdzie czas na prawdziwy audyt [rządów PiS], nie ad hoc, ustny, tylko wszystko będzie na papierze – rozliczone. To jestem w stanie bardzo dobrze przeprowadzić, ale najpierw niech pokażą, co umieją”.

W programie internetowym „Tomasz Lis.” Andrzej Olechowski bardzo krytycznie odniósł się do zachowania złamasa Andrzeja Dudy podczas szczytu NATO.

andrzejOlechowski

– Prezydent nie działa na rzecz utrwalenia instytucji demokratycznych. Gdyby w Polsce funkcjonował impeachment, Andrzej Duda nadawałby się do takiej procedury.

– Cała ta operetka jest z jednej strony głupia, z drugiej bardzo niegrzeczna wobec Amerykanów. Publikując oficjalny tekst wypowiedzi, ambasada amerykańska mówi chyba: „przestańcie kręcić”.

CnDv0k9XYAA8z6I

PiS-owcy biorą się za Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

piSczyści

Zostanie powołana nowa Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Jej obecni członkowie na czele z Maciejem Laskiem, który rozbrajał wybuchowe „rewelacje” smoleńskie Macierewicza, zostaną zwolnieni ustawą.

Czystki personalne w PKBWL przewiduje złożony w Sejmie przez posłów PiS projekt zmian w prawie lotniczym.

Czy zapowiedziana czystka w komisji to polityczny odwet za pracę niektórych jej członków przy ustalaniu przyczyn katastrofy w Smoleńsku? – Niestety, zaproponowane przepisy przejściowe dotyczą wygaszenia umów sprawiają wrażenie, że w tej nowelizacji, która była przygotowana bez udziału komisji, chodzi o coś innego niż o poprawę bezpieczeństwa lotniczego – uważa Lasek.

CnGALvpXgCoM5BS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s