Kaczyński wezwał swoje kaczuszki na spotkanie z jego geniuszem. Przyszli karnie

Posted: 14 lipca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , , ,

CnRcXDVXgAQloBK

Prezes kazał, pisowcy wraz z Beatą Szydło stawili się karnie na jego spotkaniu autorskim, na którym promował swoja książkę o własnym geniuszu – „Porozumienie przeciw monowładzy.”

kaczyńskiLeszek

Wszyscy uśmiechnięci, radośni, klaskajacy, bo geniusz wlewał im w mózgi same mądrości. Tak poniżana jest władza i Polska. Kiczmen i kurdupel intelektualny zawłaszczył Polskę.

Zawłaszcza też historię. Bo geniusz mówił m.in. o geniuszu poległym swojego brata Lecha, który był ważniejszy niż Lech Wałęsa.

CnRn6F-WAAAFTn_

– Gdyby nie mój świętej pamięci brat, cały ten nurt, który się przeciwstawiał postkomunizmowi by nie powstał. Wtedy były trzy siły polityczne, które się liczyły: Kościół, Solidarność i Lech Wałęsa, i głównie elity warszawsko-krakowskie, które później powoływały UD i UW. Jeżeli ktoś chciał uzyskać coś poważnego w polityce, musiał mieć zaczepienie w co najmniej jednym z tych ośrodków. My mogliśmy rozpocząć działalność, bo zastępcą Lecha Wałęsy w Solidarności, potężną postacią faktycznie kierującą związkiem był mój brat.

CnQxQnlWAAAYsRH

Do kompletnej kompromitacji doszło w „Kropce nad i” Moniki Olejnik. Anna Zalewska jest podobno minstrem edukacji narodowej.

Czy aby na pewno?

Nie, to jest jakaś sprzątaczka ze szkoły, woźna w szatni, bo Zalewska jest nieukiem i złą do szpiku osobą, amoralną. Ta niezguła nie znająca języka polskiego zaprzeczała faktom historycznym i propagowała tożsamość słów „poległ” i „zginął”.

coDla

Zapytana przez dziennikarkę, co według niej oznacza słowo „poległ”, Zalewska odpowiedziała, że to synonim słowa „zginął”.

– Według słownika Doroszewskiego „poległ w czasie bitwy, poległ w czasie wojny” – skontrowała Olejnik.

– A z mojej wiedzy wynika, że „poległ” to właśnie „zginął”, a nie poległ na polu bitwy – upierała się Zalewska, po czym dodała: – Szkoda, że pani redaktor nie dała mi szansy, nie powiedziała, żebym sprawdziła w słowniku wtedy byłybyśmy partnerkami w dyskusji.

Kolejnym tematem były zbrodnia w Jedwabnem i Pogrom Kielecki. Dla jasności przytaczamy całą wymianę zdań.

11

– Ponieważ w szkołach będzie więcej historii, to czy powinno się uczyć o Jedwabnem i pogromie kieleckim? – zapytała Olejnik.
– Myślę, że widziała pani moją prezentację. Musimy mówić nie tylko o historii, ale też przedmiotach przyrodniczych, tych przedmiotów w ogóle nie ma… – odpowiedziała minister.
– Przepraszam, ale zadałam pytanie ws. Jedwabnego i pogromu kieleckiego… – weszła w słowo Olejnik.
– Młodzi ludzie muszą znać fakty i mam nadzieję, że tak zostaną napisane podręczniki. Musi starczyć nauczycielom historii odwagi, by dyskutować o faktach – powiedziała Zalewska.
– A Jedwabne to jaki jest fakt dla pani? – zapytała dziennikarka.
– To jest fakt historyczny, w którym doszło do wielu nieporozumień, do wielu tendencyjnych opinii – odpowiedziała Zalewska.
– Nie. Polacy spalili Żydów w stodole – weszła w słowo Olejnik.
– To jest opinia pani redaktor, powtarzana za panem Grossem – powiedziała minister.
– A według pani kto spalił Żydów w stodole? – spytała prowadząca.
– Ja nie jestem osobą od wyrażania opinii. Ja mówię, że dramatyczna sytuacja w Jedwabnem jest kontrowersyjna. Wielu historyków pokazuje jej zupełnie inny obraz – mówiła Zalewska.
– To kto zabił Żydów w stodole? – pytała ponownie Olejnik.
– Analiza książek pana Grossa pokazuje, ze jest ona tendencyjna i pełna kłamstw – kontynuowała Zalewska.
– A w pogromie kieleckim, kto dokonał morderstwa? – pytała dalej dziennikarka.
– To zostawmy historykom. I uczmy młodzież, żeby nigdy Holokaust się nie powtórzył – odparła na to minister.
– Pytam, kto zabił Żydów w pogromie kieleckim? – powtórzyła Olejnik.
– Oceniają to Polacy. Ja jestem zwolenniczką dużego dystansu i pozostawienia tych opinii Polakom – stwierdziła Zalewska.
– A pani jest Polką, więc pytam, kto zabił Żydów podczas pogromu kieleckiego? – powiedziała prowadząca.
– Pani redaktor, różne były zawiłości historyczne – powiedziała Zalewska.
– Ale co to znaczy różne zawiłości. Ktoś dokonał tej zbrodni. Kto to był? – nie ustępowała Olejnik.
– No ci, którzy byli antysemitami – stwierdziła minister edukacji.
– Czyli kto? To byli Polacy? – dopytywała Olejnik.
– No nie do końca Polaków równa się… jako antysemitów. To były określone uwarunkowania polityczne i historyczne – podsumowała Zalewska.

Zalewska jest sowietem, komuchem, który dorwał się do niszczenia polskiej edukacji.

Waldemar Mystkowski na partalu Koduj24.pl pisze o intuicji Donalda Tuska.

tusk

Donald Tusk dzieli się z czytelnikami „Polityki” swoim przeczuciem: – PiS nie będzie rządził drugą kadencję. Acz z tego powodu nie podskakujmy z radości do góry. Dotyczy to szczególnie polityków opozycji: – Tu trzeba kilku lat bardzo ciężkiej pracy wielu ludzi. Żeby odsunąć tę ekipę od władzy, opozycja musi wygrać po prostu przyszłe wybory, a nie szukać łatwych dróg na skróty. Opozycja musi robić swoje, lecz to „swoje” ma być robione razem. Przede wszystkim nie robione po staremu, bo Polacy to odrzucą. Kapitał społeczny mamy na marnym poziomie i kolejne powielenie starych schematów odtrąci jeszcze więcej ludzi od decydowania o sobie, od społeczeństwa obywatelskiego i od polityki.

Kaczyński i jego PiS muszą stanąć przed rzeczywistymi problemami i przed Polakami, którym odbierana jest po kawałeczku demokracja, czyli wolność, a w debacie pisowcy są zakłamani, manipulujący. Jeszcze raz powrócę do wywiadu z Tuskiem, który mówiąc o wezwaniu go na komisję w sprawie Amber Gold wyraża się w sposób semantycznie uniwersalny: – Ale niezależnie od ich intencji, wynik tej konfrontacji nie będzie dla nich pozytywny. Zawsze dobrze się czułem w otwartych debatach, kiedy można było stanąć twarzą w twarz z oponentem. Niech się boją ci, którzy wzywają, bo wzywany jest pewny swych racji.

CnTl8PFWcAAlUFk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s