Buraki PiS walczą z brukselką. Macierewicz walczy z powstańcami warszawskimi

Posted: 19 lipca 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , ,

Powstańcy warszawscy powiedzieli „nie” apelowi smoleńskiemu, Antoni Macierewicz nie poddaje się. Prezes mu kazał, aby kit smoleński był czytany podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

mon

MON będzie rozmawiał z nielicznymi kombatantami, kyórzy mogą się zgodzić. Tak wygląda manipulacja PiS:

– Wszyscy, bez dzielenia i dokonywania prób podziału, także w grupie kombatantów, przedyskutujemy sprawę dotyczącą przeprowadzenia obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego – oświadczył rzecznik prasowy MON. Bartłomiej Misiewicz.

Nawet Marta Kaczyńska czyje, że z kitem smoleńskim wciskanym na wszelkich uroczystościach jest coś nie tak.

martaKaczyńska

– Bohaterowie każdej z ważnych dat zasługują na to, by mieć własne święto – z uwagi na swoją godność i troskę o dobrą pamięć pokoleń. Nieuporządkowana inflacja wspomnień z pewnością temu nie służy – pisze Marta Kaczyńska o pomyśle odczytania apelu smoleńskiego podczas rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Tomasz Lis uważa, że zawłaszczanie Polski przez PiS to warzywna wojna buraków PiS z brukselką:

burakWygrywa

– Celem PiS-u jest nie tylko władza, ale zaspokajanie emocjonalnych potrzeb lidera. Nie ma więc idiotyzmu, którego nie usłyszymy i obelgi, która nie padnie – redaktor naczelny „Newsweeka”.

– Władca państwa funduje despekt prezydentowi, bo ten miał czelność podziękować poprzednikom za udział w doprowadzeniu do szczytu NATO. Minister edukacji nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kto dokonał pogromu w Kielcach i spalił Żydów w Jedwabnem. Minister obrony narodowej, ustami swojego rzecznika, potwierdza, że apel smoleński odbędzie się w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, mimo protestów powstańców. Władca państwa informuje, że jego brat był faktycznym liderem Solidarności. Po tragicznym zamachu w Nicei minister spraw wewnętrznych i wiceminister sprawiedliwości pomstują na europejskie elity i poprawność polityczną…

Waldemar Mystkowski na Koduj24.pl pisze o ruchach tektonicznych w PiS. Coś pęka. Nie wszyscy chcą prezesowi salutować w jego idiotyzmamch.

ruchy

We wnętrzu PiS zachodzą ruchy tektoniczne, które zagrażają „dobrej zmianie”. Dotychczas byli trzymani pod wspólną gardą przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. PiS – przeciw całemu światu. Ale nawet rzeczywistość pisowska zaczęła skrzeczeć. Trzech ministrów, w tym nowy pupilek (delfin) wicepremier Mateusz Morawiecki, mówią „nie” drugiemu sztandarowi PiS – obniżeniu wieku emerytalnego. Program 500+ i obietnice cofnięcia tuskowej reformy emerytalnej wyniosły PiS do władzy. Postawa Morawieckiego może więc być decydująca w tym „nie”. Wicepremiera wspiera drugi wicepremier Jarosław Gowin i minister finansów Paweł Szałamacha.

Lecz przyszedł jeszcze jeden cios w Kaczyńskiego, zadany został z nieoczekiwanej strony, która naprawdę może być „suwerenna”. Mianowicie Andrzej Duda nie podziela słów prezesa, że sukces szczytu NATO jest zasługą ministrów PiS i prezesa Kaczyńskiego. Zdanie prezydenta wygłosiły jego usta, Marek Magierowski w programie #RZECZoPOLITYCE na Rp.pl. raczył się  wyrazić: –Prezydentowi nie zrobiło się przykro [przyp. mój – po słowach prezesa Kaczyńskiego], bo wie, że szczyt NATO to sukces tysięcy osób. To sukces jego, ministra Macierewicza, ministra Waszczykowskiego, premier Szydło i samego prezesa Kaczyńskiego oraz wielu, wielu innych osób, także anonimowych. Prezydent mówił o tym, że starania o to, by ten szczyt odbył się w Polsce, to były starania poprzedników.

„Starania poprzedników” mogą się okazać nie do przełknięcia dla prezesa Kaczyńskiego. Tymi „staraniami” Duda dopuszcza się zdrady wg aksjologii prezesa. Kaczyński nie tylko nie będzie wymieniał nazwiska prezydenta w swoich wypowiedziach, nie będzie podawał ręki, a nawet gdy zobaczy twarz Dudy w telewizorze, szybko zmieni kanał na ten z transmisją zawodów rodeo.

rzeczpospolita

Tak PiS-owi uderza władza.

Podwyższają sobie pensje: B.Szydło +8 tys. zł. Ministrowie +5,5 tys. Wiceministrowie +5 tys. A. Duda +4,5 tys. Posłowie +2 tys.CntMxz1WAAAmVgY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s