Na Kaczyńskiego poluje Szakal, a na Macierewicza rosyjski samolot. Nowe paranoje PiS

Posted: 1 sierpnia 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , , , ,

Antoni Macierewicz znowu zainscenizował akt ze sprawnością Wojska Polskiego. Tym razem F-16 przechwyciły rosyjski samolot nad Krakowem w czasie Światowych Dni Młodzieży.

polskieF16

Dwa polskie myśliwce F-16 nad Krakowem przechwyciły rosyjski samolot cywilny, a następnie – przez komunikację radiową i gesty pokazywane rosyjskiemu pilotowi – zmusić go do zmiany kursu i lądowania w Radomiu – poinformował dziennik „Polska The Times” w niedzielę po południu.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Bartłomiej Misiewicz potwierdził na antenie TVP Info, że doszło do takiego zdarzenia. – Doszło do naruszenia zamkniętej przestrzeni powietrznej przez rosyjskiego pilota w awionetce akrobacyjnej – powiedział rzecznik.

Gdy się temu przyjrzeć, można tylko stwierdzić, że to humbug i polskie niechlujstwo.

Cot1ug-XEAAbosV

Świetne przemówienia Hanny Gronkiewicz-Waltz na rozpoczęcie uroczystości obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

start

– Sensem obchodzenia kolejnych rocznic wybuchu powstania jest wspomnienie pomordowanych, podziękowanie żyjącym i uświadomienie młodym pokoleniom jak straszna jest wojna. Wojny nie należy gloryfikować. Wojna jest koszmarem i nieszczęściem, tragedią i dramatem – powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Dodała jednocześnie, że Powstanie „zawsze będzie jednym z istotnych elementów tożsamości Warszawy”.

CouQyX0XYAArp6J

Był też pacjent Macierewicz, który znowu pultał się o ofermie Lechu Kaczyński, odpowiedzialnym za katastrofe smoleńską:

– Pamięć o powstaniu warszawskim to nie tylko pomniki. Pamięć o powstaniu warszawskim to z pewnością ten wiekopomny pomnik: Muzeum Powstania Warszawskiego. On wciąż, dzięki woli, wysiłkowi i geniuszowi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przywraca kolejnym pokoleniom pamięć waszego czynu.

Chora pisowszczyzna.

Pacynka prezesa – Andrzej Duda – dobił Trybunał Konstytucyjny. Duda – morderca demokracji i Konstytucji. Prezydent podpisał w sobotę ustawę o Trybunale Konstytucyjnym mimo apeli, by poddał ją wcześniej ocenie TK.

prezydentDobił1

Ustawa jest sprzeczna z konstytucją, zaleceniami Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej. Wymusza m.in. wprowadzenie do orzekania dublerów, których PiS wybrał bezprawnie na zajęte już miejsca. To ma udaremnić realizację zaleceń KE, by prezydent zaprzysiągł trzech sędziów wybranych przez poprzedni Sejm. PiS powie: Nie można, bo TK miałby niekonstytucyjną liczbę 18 zamiast 15 sędziów.

Gdyby prezes Trybunału dopuścił dublerów do orzekania, sprzeniewierzyłby się wyrokowi TK z grudnia 2015 r. i konstytucji. Jeśli nie dopuści, rząd może ich wprowadzać na rozprawy przy pomocy BOR-u. A na pewno wykorzysta każdą okazję, by TK poniżyć i pozbawić społecznego zaufania.

Jeśli Trybunał odrzuci nową ustawę bez udziału dublerów, PiS wyroku nie opublikuje, a potem zgłosi kolejną „naprawczą” ustawę pod hasłem realizacji zaleceń KE.

Można się tak przepychać w nieskończoność, degradując autorytet Trybunału. Bo funkcji strażnika konstytucji w tych warunkach pełnić się nie da. Być może więc sędziowie TK powinni rozważyć dymisję. Dla opinii publicznej – polskiej i międzynarodowej – będzie jasne, że to, co sobie potem PiS skleci z posłusznych sobie osób, będzie Trybunałem tylko z nazwy.

To może być jedyny sposób, by ocalić Trybunał na przyszłość.

CoosSU_WgAA9iGP

Jarosław Kaczyński ma nową paranoję. Boi się Szakala. Świadczy o tym okładka nowego numeru tygodnika „wSieci”. Na Koduj24.pl pisze Waldemar Mystkowski.

szakal

Lech Wałęsa ma nosa politycznego, jakiego w polskiej historii niewielu miało. Tak na niego padło. W wywiadzie dla koduj24.pl mówi, iż Jarosław Kaczyński „też chciałby pięknie zginąć, by być na Wawelu.”

Skąd Wałęsa wiedział, że najnowszy numer „wSieci” na okładkę weźmie facjatę prezesa PiS obramowaną w charakterystyczne kółka strzelnicze i zostanie napisane „Rzucą wszystkie siły, by powstrzymać zmiany. Mogą nawet zabijać”.

Gwoli sprawiedliwości tych facjat jest cztery, ale chodzi przecież o prezesa Kaczyńskiego. Kto miałby zabijać? Nie tylko Polacy, ale siły światowe. Lech Kaczyński „poległ” pod Smoleńskiem, ale przecież prezes siedzi na Nowogrodzkiej, a na Wiejską porusza się limuzyną z czterema bodyguardami.

Prezydent cichcem – między uroczystościami z powstańcami warszawskimi a mszą z papieżem Franciszkiem – podpisał demolującą ustawę „naprawczą” o Trybunale Konstytucyjnym. Rano jego rzecznik Marek Magierowski głosił się na prawo i lewo, jak to Komisja Europejska rzuca potwarz o ustawie, gdy procedury dotyczące Trybunału Konstytucyjnego jeszcze nie zostały zakończone.

Po prostu Frans Timmermans też ma nosa. Zdaje się, że na PiS nie trzeba mieć nosa politycznego, jak Wałęsa. Wystarczy wsadzić go w rozum i wiesz, że Polskę dopadła formacja katastrofy. Czego się nie dotkną, jak szarańcza pozostawiają po sobie pustkę, ruinę.

Po prostu prezes ma nową paranoję, boi się Szakala?

CowHMbuXYAAj6I2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s