Sanitariuszka Powstania Warszawskiego Anna Jakubowska wygarnęła Antoniemu Macierewiczowi.

sanitariuszka

Anna Jakubowska była gościem „Tak jest” w TVN24. Odniosła się do „zamieszania z obchodami powstania” i do nacisków, by do apelu poległych dołączyć tzw. apel smoleński. Stwierdziła, że czuje się „poniżona i upokorzona”. Skrytykowała prezydenta Dudę i ministra Macierewicza. – Przejął metody swoich ówczesnych przeciwników, czyli komunistyczne – oceniła działania szefa MON, dodając że „jeżeli minister obrony ma jakieś preferencje, to zwierzchnik Sił Zbrojnych powinien zareagować”. Oceniła też, że „PiS zawsze prześladuje kogoś, kto wyrasta ponad miarę, a kto nie jest tych samych poglądów”.

Wiersz innej sanitariuszki Powstania Anny Świrszczyńskiej, wybitnej poetki, niestety nie żyjącej.

anna Świrszczyńska 1

Ogromnym błędem papieża Franciszka było przyjęcie Macierewicza. Pisze o tym Adam Szostkiewicz:

b02dab13-de12-4f0e-b960-626b0f3a2df8_970x

Jest cień na wizycie papieża w Polsce. To przyjęcie przez Franciszka ministra Macierewicza i prezesa Kurskiego. Nie było miejsca dla ks. Lemańskiego, znalazło się dla radykałów z PiS. Papież może przyjmować, kogo chce, to jasne. Ale czy wiedział, kogo przyjmuje, obdarowuje upominkami i błogosławi? Jeśli nie wiedział, to źle. Jeśli wiedział, też źle.

Raczej wiedział. Od tego ma watykańską dyplomację. Musiał być poinformowany, kim w polskiej polityce jest Antoni Macierewicz. A jest nie tylko ministrem obrony, ale sprzymierzeńcem o. Rydzyka. Niemożliwe, by papież nie wiedział, jaka jest rola o. Rydzyka w dojściu PiS do władzy. Albo żeby nie wiedział, że Kościół o. Rydzyka to antypody Kościoła Franciszka.

Powstanie Warszawskie oceniane przez Stefana Kisielewskiego, wybotnego pisarza i Polaka, popularnego Kisiela.

Kisiel Powstanie Warszawskie

Szefowie stowarzyszeń powstańczych nie przyjęli odznaczenia od Macierewicza.

szefowieStowarzyszeń

Medali od ministra obrony narodowej nie przyjął Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich – podaje Radio ZET. Według stacji do zdarzenia doszło w niedzielę przed mszą odprawioną przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

– Nie przyjęliśmy medalu dlatego, że jesteśmy zdania, że apelu poległych nie należy powiększać o pamięć innych – tłumaczy dziennikarzom radia Leszek Żukowski.

O paranojach pisowskich, w tym Macierewicza, pisze na Koduj24.pl Waldemar Mystkowski.

macierewicz

Witold Waszczykowski podzielił się wiedzą o Antonim Macierewiczu, który rozmawiał z papieżem o katastrofie smoleńskiej. Pytań powstaje bez liku. Czy rozmowa dotyczyła przyczyn katastrofy, czy modlitw za pobyt Lecha Kaczyńskiego na tamtym świecie, a może powołania katolickiej komisji śledczej, wszak w tych sprawach jest tradycja w Kościele. Taki Donald Tusk, gdyby dostał się w ręce Inkwizycji, to od razu wyznałby, czy do strącenia tupolewa użył stingera od Obamy, czy panzerfausta od Merkel, a może zwykłego kałasznikowa od Putina.

Jak pisze Kuba Wojewódzki oddać politykom historię, to jak oddać siostrę do burdelu.

Acz burdelem nie jest Sejm – tak przynajmniej chcę wierzyć – to – jaki sens ma raport zespołu ekspertów powołanych przez marszałka Marka Kuchcińskiego dotyczący problematyki działania Trybunału Konstytucyjnego. Eksperci zakończyli raport po uchwaleniu nowej trzeciej naprawczej ustawy TK. A nawet została podpisana przez Andrzeja Dudę, możliwe, że w tym czasie, gdy Macierewicz gaworzył sobie z papieżem na tematy smoleńskie.

Możliwe, że PiS przygotowuje się do czwartej ustawy naprawczej dotyczącej TK, ale wówczas raport ekspertów nie będzie potrzebny, bo szefem TK nie będzie już prof. Andrzej Rzepliński, a Komisja Europejska wdroży trzeci etap procedury praworządności, co może wiązać się z planem strategicznym geniuszu prezesa: nie chcą nas w Unii Europejskiej, elektoracie „ciemny ludzie”, więc – co? – wychodzimy?

Co1QXT5XgAAOVPi

I ta wiadomość może być najważniejsza. Nie! – jest najważniejsza! Aż trudno ją komentować. Rosja chce wykorzystać zamieszanie w Europie i na świecie.

rosja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s