Mateusz Morawiecki – wicepremier w rządzie PiS, ten od planu Morawieckiego – został wysłany w Polskę i przekonuje do swego planu. Bzdrurność tej wyprawy objawia się tym, że składa kwiaty na smoleńskich pomnikach, a jest tego tałatajstwa pisowskiego w kraju nasrane, że hej.

wraz

Gdy Morawiecki wróci do Warszawy, weźmia się za niszczenie tego, co Polacy zbydowali po 1989 roku. Niszczenie furczy i będzie furczało.

trzeba

Pomysły PiS w sferze gospodarczej i społecznej są groźne i mogą doprowadzić nie tylko do kryzysu finansowego, ale do zaprzepaszczenia osiągnięć ostatnich 25 lat. Trzeba wyjaśniać społeczeństwu, że to ono zapłaci za rzekome prezenty rozdawane przez PiS. Ale trudno z takim przekazem dotrzeć, jeżeli nie podda się krytyce własnych działań.

Trybunał Konstytucyjny na posiedzeniu niejawnym rozpatrzy najnowszą ustawę naprawczą o TK, która ostatecznie niszczy instytucję badające zgodność stanowionego prawa z Konstytucją.

PiS czeka niecierpliwie, aż zacznie działać ich bezprawie.

ustawa

Trybunał Konstytucyjny osądzi ustawę o TK z 22 lipca na posiedzeniu niejawnym. Wczoraj wydał – w składzie dziewięciu sędziów – postanowienie w tej sprawie. Jednym z sędziów, który podpisał się pod postanowieniem, jest wybrany głosami PiS Piotr Pszczółkowski.

Trybunał uzasadnił postanowienie tym, że zagadnienia prawne, które są istotą zaskarżenia ustawy przez RPO, Nowoczesną i PO, „w zasadniczym stopniu były przedmiotem analiz i rozstrzygnięć wyrokami Trybunału Konstytucyjnego dotyczącymi organizacji oraz trybu postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, zapadłymi 3 grudnia 2015 r., 9 grudnia 2015 r. oraz 9 marca 2016 r.”, a ” konstytucyjna podstawa kontroli zaskarżonych przepisów, jak i merytoryczna osnowa wyżej przywołanych spraw, zostały przez Trybunał Konstytucyjny dostatecznie wyjaśnione”. Dlatego sprawa może być rozpatrzona na posiedzeniu niejawnym.

To znaczy, że Trybunał nie musi czekać 14 dni od przedstawienia stanowisk przez strony (Trybunał wyznaczył im czas do 8 sierpnia). Taki termin obowiązuje tylko wtedy, jeśli sprawa ma być rozpatrzona na rozprawie. A więc Trybunał będzie mógł ocenić ustawę o TK przed jej wejściem w życie, w okresie dwutygodniowego vacatio legis.

andrzejDuda

Komitet Obrony Demokracji organizuje pikietę pod hasłem „Andrzej Duda przed Trybunał!”. Odbędzie się ona w sobotę 6 sierpnia przed Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie.

„Ustawa o TK podpisana. Znów. To już kolejny delikt konstytucyjny prezydenta RP. Tak dalej być nie może – Andrzej Duda przed Trybunał Stanu !” – piszą organizatorzy na stronie internetowej wydarzenia na Facebooku.

„Przypomnimy Panu Prezydentowi po co rezyduje na Krakowskim Przedmieściu. Zażądajmy wypełniania konstytucyjnych powinności. Stania na straży konstytucji. Wreszcie – dotrzymania obietnic z kampanii wyborczej. A zwłaszcza jednej – bycia Prezydentem wszystkich Polaków.” – czytamy dalej. Organizatorzy ogłaszają także konkurs na najlepszą polską interpretację słowa „impeachment”.

Na Koduj24.pl Waldemar Mystkowski pisze o nowym wychowaniu w patriotyzmie. Oczywiście innowacja pisowska.

innowacyjność

PiS jest wybitnie innowacyjną partią. Czego się nie dotkną, wprowadzają takie wysokie standardy, że można z wrażenia tylko chwytać się za własną durną głowę i powtarzać: ależ mamy szczęście, że zdarzył nam się Jarosław Kaczyński!

Powaga! Co można nowego wymyślić w kwestii patriotyzmu. No, co? Flagę trzymać wyżej, z flagi uszyć ukochanej majtki? To wszystko znamy! Ale czy ktoś z was wpadłby, iż można wychowywać do patriotyzmu przez wandalizm!

No, kto wpadłby na taką abarotność? Tylko w PiS-ie. Młodzieńcy zdewastowali nagrobek Bolesława Bieruta – skądinąd nikczemnej postaci – policja złapała, ale sam minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie Jego Podwójność Zbigniew Ziobro interweniował, aby patriotów zwolnić.

Tak jest! Piszą o tym na czołówce w „Gazecie Polskiej Codziennie”, organie PZPR PiS: „Zbigniew Ziobro uwolnił patriotów”. Ale to nie było takie tam uwolnienie, jakiś zwykły standard. To był nadstandard, jak na PiS przystało.

Bo do akcji uwolnienia patriotów włączyły się dwie posłanki PiS Małgorzata Gosiewska i Anita Czerwińska. Dzwoniły na policję, do prokuratora dyżurnego. I podobno nic. Dopiero jego Podwójna Wysokość Ziobro zareagował.

A nawet nie pozwoliły na interwencję policji w kwestii rewizji u jednego z młodzieńców, bo u drugiego już byli i – achtung! achtung! – jeszcze jednej patriotki, 49-letniej kobiety. Policja wstrzymała się od poszukiwań patriotycznych akcesoriów; farbek, naklejek i sprayu.

Patrioci po uwolnieniu z pewnością nie poprzestaną na szerzeniu patriotyzmu i ruszą z patriotycznym sprzętem na cmentarze, tudzież na Wawel, bo tam też leżą takie postaci, którym nie należy się krypta, jak na ten przykład Michał Korybut Wiśniowiecki.

Takie innowacyjne podejście mają w PiS do frontu patriotycznego. Oczywiście największe podejście ma sam prezes, nawet potrafi patriotycznie wejść na taboret. Proszę zwrócić uwagę, jak wybrnął z kompromitującego odwołania Jacka Kurskiego z prezesowania TVP. Jarosław Kaczyński przywrócił najwyższe stanowisko medialne Kurskiemu. Dlaczego? Podejrzewam działania tej pisowskiej abarotności. Mianowicie Kurski na same pensje zaciągnął ogromny kredyt na grube miliony.

Nie tylko Beata Szydło zadłuża, ale możliwe, że Kurski jest od premier lepszy w zadłużaniu, więc prezes musiał zadbać o tak dobrego fightera od ruiny, speca od wandalizmu budżetowego.

Za Kurskim zasłużonym w dewastowaniu stawił się nawet ten, co to skakał zimą kaczuchę: „Kto nie skacze, ten jest z PiS-em”, Roman Giertych. Ma dla niego innowacyjność iście pisowską:
TVP zgłasza Jarosława Kaczyńskiego do pokojowej nagrody Nobla we wszystkich dziedzinach! Dlaczego we wszystkich? No bo wiadomo, że wszystkich nie dostaniemy, ale musimy dostać Nagrodę Pokojową, a jak zgłosimy do wszystkich i wyślemy do głupich Skandynawów Waszczykowskiego to odpuści jakąś tam medycynę, czy fizykę, ale Pokojową wynegocjuje na 100%. Sprytne nie? Jacku, jak załatwisz dla JK Pokojową Nagrodę Nobla (a co ma mieć tylko Wałęsa?) to Ciebie i moich ludzi nikt z TVP nie ruszy, choćby nam oglądalność spadła do zera.

Toż to patriotyzm najwyższej próby tombaku.

jerzy Stuhr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s