PiS zastrasza prof. Rzeplińskiego, bezprawie własne czyni prawem. Taki jest sens śledztwa przeciw prezesowi TK

Posted: 19 sierpnia 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , , , ,

PiS chce złamać prezesa Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

radio tok fm

Jest śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Chodzi o niedopuszczanie do orzekania trzech sędziów wybranych przez obecny Sejm. Śledztwo wszczęła Prokuratura Regionalna w Katowicach. Sprawę do Katowic skierowała Prokuratura Krajowa. Zawiadomienie złożył jeden z sędziów TK –  Mariusz Muszyński.

CqKPG2xWgAAFGA6

Muszyński to prawnik podejrzanej konduity, bo tylko tacy mogą popierać PiS. PiS będzie bezwględny. Jak daleko się posuną?

Czy dojdzie do procesu pokazowego?

Prof. Rzepliński odpowiada, jak na wybitnego prawnika przystało. Opublikował komunikat o wszczęciu przez prokuraturę śledztwa w sprawie niedopuszczenie do orzekania 3 wybranych przez Sejm sędziów:

rzeplińskiSprawa

1. Sprawa jest świadomie fałszywie przedstawiana jako konflikt sędziego i Prezesa Trybunału, który go nie chce dopuścić rzekom odo orzekania.

2. Chodzi zaś o treść orzeczeń Trybunału, jako niezależnego organu władzy sądowniczej. Prezes Trybunału jest zobowiązany wykonywać orzeczenia Trybunału. Prokuratura nie jest kompetentna do kontroli orzeczeń Trybunału, ani sposobu ich wykonywana przez Prezesa Trybunału.

3. Podstawy prawne legalnego wyboru 3 sędziów październikowych zostały określone w wyroku K 34/15.

4. O prawidłowości wyboru sędziów październikowych wypowiedział się Trybunał w uzasadnieniu postanowienia U 8/15.

5. O niezgodności z Konstytucją art. 90 ustawy z 22.07.2016 r. orzekł Trybunał w wyroku K 39/16.

Posłanka Nowoczesnej Magdalena Rosa o śledztwie przeciw Rzeplińskiemu.

rosa

„Widzimy w jasny sposób, że skończyły się ŚDM, że papież Franciszek wyjechał z Polski, w związku z czym zakończył się etap miłosierdzia i dobroci dla opozycji i dla osób, które sprzeciwiają się jedynowładztwu prezesa Kaczyńskiego. Prezes Rzepliński będzie musiał odpowiadać przed prokuraturą za swoje postępowania, działania, za działalność stania na straży państwa prawa, TK, sprzeciwienia się prezesowi Kaczyńskiemu”.

Platforma Obywatelska uważa to za standardy azjatyckie. Marcin Kierwiński na briefingu w Sejmie:

kierwiński

„Po raz kolejny autorytet pana Rzeplińskiego jest celem ataków funkcjonariuszy PiS. Prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobrę chce wymusić to, co nie udało się osiągnąć PiS-owi ustawami. To standardy rodem z państw azjatyckich, w których rządzą dyktatury wojskowe. Nigdy nie myślałem, że dojdziemy do tego, żeby prokuratura działająca na zlecenie prokuratora generalnego będzie atakowała, starała się podważyć i zastraszyć prezesa TK, sądu konstytucyjnego. To standardy nieakceptowalne”.

hipokryzja

Piotr Kulczyna pisze, iż Jarosław Kaczyński ze swoją gawiedzią smoleńską dostaje paranoi, domagając się pomników, ale nie zadba o miejsce tragedii pod Smoleńskiem.

CqKn6UzXEAExer_

Waldemar Mystkowski uważa, że Kazimierz Kutz miał rację. W stosunku do prof. Rzeplińskiego uruchomiony został aparat przemocy.

przepowiednia

Sprawdza się przepowiednia Kazimierza Kutza, iż prof. Andrzeja Rzeplińskiego czeka pokazowy proces. Wszczęte zostało śledztwo przeciw prezesowi Trybunału Konstytucyjnego z powiadomienia pisowskiego sędziego Mariusza Muszyńskiego, wybranego nielegalnie przez obecny Sejm i zaprzysiężonego nocą przez uległego prezesowi PiS, prezydenta Andrzeja Dudę.

Nie wróży to niczego dobrego prawu, nie wróży to niczego dobrego dla Polski. Wchodzimy w najgorszy etap, który przerabialiśmy w IV RP lat 2005-2007. Obsada jest ta sama, prokuratorzy ci sami, jak ów Kunert. Horror. To w tej prokuraturze prowadzono śledztwa przeciw Barbarze Blidzie, przeciw Dochnalowi, Kwaśniewskim i lekarzom, gdy Ziobro wszedł w ostry konflikt z nimi. Nie muszę nikogo przekonywać, jakich rozmiarów politykiem i prawnikiem jest Zbigniew Ziobro. Tacy ludzie kierują się tylko kompleksami, a mając przy tym wielką władzę, prędzej czy później doprowadzają do sytuacji, jak z Barbarą Blidą.

To nie są strachy na Lachy, strachy na prof. Rzeplińskiego, to jest straszenie instytucji demokratycznych, to jest straszenie Polaków, którzy ujmują się za Konstytucją, za prawem i sprawiedliwością ludzką. To jest „wystraszanie” z Polski standardów demokratycznych i zachodnich, o które dopominają się Komisja Wenecka, Komisja Europejska, Parlament Europejski, a ostatnio prezydent USA Barack Obama.

IV RP przetrwała i teraz wyłazi spod kamienia na światło dzienne. Dla Polski może to skończyć się tylko źle. Prokuratorskie Katowice to odpowiednik „dobrej zmiany” w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Ten sam tętent i rżenie. I taki jest PiS na każdym dostępnym polu. Nie znasz się na koniach, zapisuj się do PiS, z woźnicy zrobią prezesa stadniny. I tak dalej, i tak dalej…

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski pisze do opozycji.

jkarnowski

List Otwarty Sopot 17.VIII.2016 r. Pan Mateusz Kijowski, Pan Władysław Kosiniak- Kamysz, Pan Ryszard Petru, Pan Grzegorz Schetyna, Pan Zygmunt Frankiewicz – Związek Miast Polski (alfabetycznie).

Szanowni Państwo! Na naszych oczach odbywa się w Polsce zamach na demokratyczne państwo. Obserwujemy naruszanie filarów naszej demokracji, tworzenie struktury państwa totalitarnego, gdzie wszystko jest podporządkowane decyzjom partyjnym. Następuje olbrzymi podział naszego społeczeństwa, w administracji oraz firmach państwowych panuje nepotyzm i kolesiostwo, brak jest jakiejkolwiek przestrzeni do dialogu społecznego i politycznego. Rządzący próbują także zmieniać naszą historię w celu zawłaszczenia ogólnonarodowych wartości. Nowe władze chcą niepodzielnie rządzić we wszystkich obszarach i na wszystkich szczeblach. Realizują plan zamachu na demokratycznie wybrane samorządy, m.in. poprzez próbę przejęcia i sterowania Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi. Jednak jednym z najbardziej rażących przykładów działań rządzących jest bezwzględne niszczenie przeciwników politycznych z wykorzystaniem służb specjalnych, prokuratury i zależnych mediów.

Szanowni Państwo ! Zwracam się do Was jako do uznanych autorytetów i liderów opozycji, z prośbą, a zarazem zadaniem ratowania naszego kraju i zdecydowanej obrony tych, którzy stali się ofiarami pomówień i oszczerstw. Dzięki przyjętym niekonstytucyjnym ustawom o prokuraturze, pozbawieniu obywatelskiego nadzoru nad służbami i upolitycznieniu mediów publicznych – PiS dowolnie wykorzystuje te instytucje do niszczenia swoich przeciwników politycznych. Wystarczy wskazać chociażby przykłady Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, Pana Ministra Tomasza Arabskiego, Pana Ministra Andrzeja Biernata, Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czy Pani Minister Teresy Kamińskiej. Wobec tych wszystkich znanych polityków został zastosowany jeden schemat: działanie prokuratury na polityczne polecenie Zbigniewa Ziobry, atak służb specjalnych z jednoczesną tzw. ustawką medialną. Niestety, to wszystko odbywa się to przy bierności ze strony opozycji.

Szanowni Państwo ! Z bardzo dużym niepokojem obserwuję te działania. Tym bardziej, że taki sam schemat osiem lat temu został zastosowany wobec mnie: prowokacja, pomówienia, próba aresztu, lincz medialny. Udało mi się obronić i udowodnić swoją niewinność głównie dzięki zaufaniu mieszkańców oraz pomocy wielu przyjaciół, a niestety przy bierności wielu ówczesnych liderów politycznych, którzy uwierzyli, że ”coś na niego mają”. Wielu innym się jednak nie udało: złamano im życie i karierę. Wielu lekarzom, przedsiębiorcom, sędziom czy politykom. Były też przypadki dramatyczne, jak śp minister Barbary Blidy czy śp ministra Wacława Niewiarowskiego. Apeluję do Państwa o obronę wszelkimi metodami ludzi, których obecna władza pomawia, którym odmawia uczciwych procedur karnych i próbuje ich skazać zaocznie na niebyt publiczny. Historia dobitnie nam pokazuje, że tak wyglądały początki wielu dyktatur: eliminowanie niewygodnej opozycji, podporządkowanie sobie sądów i aparatu represji. Tak było w Polsce w latach 1946/47, w czasie budowy dyktatury monopartyjnej. Zapowiedzi rządzących jednoznacznie wskazują, że represje będą kontynuowane także wobec innych polityków opozycji. Dlatego konieczna jest obrona każdej osoby pomawianej i oskarżanej na polityczne zamówienie. Jeszcze raz wzywam do działania w obronie wywalczonej i wypracowanej przez nas wszystkich demokracji, w obronie każdego obywatela niszczonego przez upartyjniony aparat represji. Za chwilę może być już za późno!

Jacek Karnowski Prezydent Sopotu.

Na jedynce „Rzeczpospolita” uderza w PiS: rząd zadłuża nasz kraj najszybciej ze wszystkich ekip. O 60 mld przez pół roku.

CqKupXVWYAA2WkQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s