Misiewicze, Pisiewicze doją Polskę równo. Dojna zmiana

Posted: 19 września 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , , ,

csppsmhuiaafixv

EMERYCI NA PEWNO PODZIĘKUJĄ. MAJĄ OCZY I WIDZĄ, DLA KOGO CIĄGNIE KASĘ „DOJNA ZMIANA”.

Dwie postacie PiS, którym szkodzi myślenie, bo od niego głowa boli. Postaci, którzy już mają nazwane zbiór karukatur, a zwane są „Misiewicz, Pisiewicze, byleJacy”.

Zdobią swą tłustością okładkę „Newsweeka”.

z20709529q

„Recepta na karierę w IV RP. Stanowiska dostali za lojalność. Teraz sami rozdają posady: Bartłomiej Misiewicz w Łódzkiem, Patryk Jaki na Opolszczyźnie” – głosi okładka „Newsweeka”. Trafiły na nią twarze rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej i wiceministra sprawiedliwości.

Misiewicz „może załatwić pracę w państwowej spółce i odwołać wojskowego dowódcę”. O byleJakim dziennikarze napisali: „W Opolu opowiadają, że Patryk Jaki, może wszystko. Trochę się tylko dziwią, czemu wyrzyna u siebie PiS-owców”.

WYNIK WYBORCZY NIE UPRAWNIA PiS DO USTAWIANIA DZIAŁACZY PARTYJNYCH NA PAŃSTW. STOŁKACH. JAK WIDAĆ ZASŁANIAJĄ SIĘ NIM.

csss2wwueaenzwg

Mamrot Mariusz Błaszczak wyznał nie swoje, bo marzenia prezesa. Hollywoodzkie filmy. Prezesowi nie podobają się wybitne „Pokłosie” i oscarowa „Ida”.

ida

Błaszczak wyraził zdziwienie, że filmy te sfinansowano z pieniędzy podatnika. Jak powiedział, np. w „Idzie” nie mówi się o najeździe Niemców na Polskę i wymordowaniu przez nich Żydów. Uzasadniał potrzebę nakręcenia filmu z aktorami hollywoodzkimi np. o rotmistrzu Pileckim, czy lotnikach polskich, którzy walczyli o Anglię. Fundusze miałyby pochodzić z budżetu państwa:

Trzeba zatrudnić Cruise’a, Gibsona, czy kogoś kto jest znany na całym świecie. Aktora hollywoodzkiego, który wcieliłby się w postać Polaka w czasie II wojny i pokazał historię – stwierdził.

Wypowiedź ministra już wywołała wesołość na Twitterze:

tomasz-lis

Kolejni pisiewicze.

cssr3m6xgaa_loc

ABY NIKT NIE MIAŁ WĄTPLIWOŚCI. SHOW DOPIERO SIĘ ZACZYNA.

cssv28cuaaarw6w

DOJNA ZMIANA TRWA.

cssxrtcvuaa5g4h

Nie widzieliśmy ani jednego wpisu Szydło czy Dudy z gratulacjami za medale, ale może coś przeoczyliśmy…

cssuzggukaacbj0

Waldemar Mystkowski pisze o pomniku Lecha Kaczyńskiego, który miał być postawiony z funduszu obywatelskiego.

pomnika

Już PiS witało się z gąską, ale pomysł nie ma autora, który z imienia i nazwiska chciałby się przyznać. Niemniej ta inicjatywa zapowiada przyszłość. W Tarnobrzegu jakiś trefniś wpadł na pomysł 8-metrowego pomnika Lecha Kaczyńskiego. Inicjatywa bynajmniej nie polityczna, nie samorządowa, bo obywatelska. W tym mieście budżet obywatelski wynosi 2 mln zł. Obywatele zgłaszają pomysły, które uważają za niezbędne dla ich życia codziennego. Ktoś wpadł na pomysł, że niezbędny dla ducha mieszkańców jest pomnik Lecha Kaczyńskiego. Zgłoszono projekt i określono wstępną wycenę monumentu z brązu na 400 tys. zł.

cssriojxyaamztx

Miastem rządzi koalicja PiS i lokalnego komitetu Moje Miasto, więc szybciutko komisja zaakceptowała ten niezbędny obiekt dla mieszkańców Tarnobrzega, a nawet lokalni posłowie prosto z serca dali głos w sitko. Z pobliskiej Stalowej Woli poseł PiS niejaki Rafał Weber orzekł o inicjatywie w Tarnobrzegu: „Popieram ją z całego serca”. Gdy chciano doprecyzować szczegóły projektu pomnika, autor odezwał się tylko raz mailowo, nie podał numeru telefonu ani prawdziwego nazwiska. Pomysł więc na razie upadł. Zauważmy, iż pomnik miał powstać z budżetu obywatelskiego, z którego buduje się ścieżki rowerowe, szalety miejskie, place zabaw z piaskownicami itp. Ktoś chciał sprawdzić, czy pomysł z pomnikiem z takiego budżetu może liczyć na akceptację. Dostał więc pozytywną odpowiedź. A przy tym pomnik jeszcze nie dorównuje wielkości Chrystusa ze Świebodzina, ale jest większy od Chrystusa z Poznania.

waldemar-kuczynski

Znając miłość Jarosława Kaczyńskiego do swego brata i miłość poddanych pisowskich do prezesa PiS, można oczekiwać, iż będą prześcigać się w pomysłach. Czekają nas  Świebodziny z „polegniętym” prezydentem, który wyciąga ręce w naszym kierunku. Żyjemy w czasach groteski i to tej nie najwyższych lotów. W każdym razie brzoza pod Smoleńskiem została ścięta na wysokości 6,6 metra, a pomnik w Tarnobrzegu miał mieć 8 metrów. Można zmetaforyzować, iż pomnik Lecha Kaczyńskiego odleciał na zapasowe lotnisko.

PIĘKNE PODSUMOWANIE LISA 🙂

css0xvtusaaak2i

Pisowskie Alternatywy 4 trwają w najlepsze.

csshmy2vyaek2hl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s