Błaszczak i pomazańcy Kaczyńskiego. Pisząc dosadnie: obsrańcy. Chore państwo PiS

Posted: 30 września 2016 in Kościół, Polityka
Tagi: , , , , , , , ,

ALE… CZY LECI Z NAMI PILOT?

ctdbialvyayjxum

Wojciech Maziarski pisze o polskim Kościele katolickim, który jest mało chrześcijański. Kościół wszedł w diabelski pakt z PiS-em.

wielkie

Wystarczy przyjrzeć się temu, co działo się w przeszłości w tych krajach katolickich, w których Kościół też sprzymierzył się z autorytarną władzą i cieszył się podobnymi przywilejami politycznymi i finansowymi, a po upadku reżimu został z tego rozliczony i pociągnięty do odpowiedzialności.

Nie opowiadamy się za karaniem kobiet, które dopuściły się aborcji – oświadczył Episkopat, popierając zarazem drakońską, średniowieczną ustawę antyaborcyjną. To cudownie. Zaiste, wielkie jest serce biskupów i niezmierzona ich łaskawość. Wszyscy mają powód do radości, nie tylko polskie kobiety, ale i my, mężczyźni. Dla nas to naprawdę dobra nowina, że Episkopat nie pozamyka nam matek, żon, kochanek do więzień.

Wypada więc głośno wyrazić naszą wdzięczność i jakoś się zrewanżować, np. oświadczając na zasadzie wzajemności, że my też nie będziemy się domagać posadzenia Episkopatu do więzienia, gdy przyjdzie czas rozliczania tzw. dobrej zmiany. Biskupi mogą spać spokojnie, osobiście nic im nie grozi.

(ŻE TEŻ NIKT NIE WPADŁ NA TO WCZEŚNIEJ…)

ctdmgjvumaojo2g

Co oczywiście nie oznacza, że Kościół jako instytucja nie zapłaci za obecną postawę hierarchów. Niestety, zapłaci. Mówię „niestety”, bo mam wśród znajomych sporo katolików, a nawet duchownych, których lubię, szanuję i którym naprawdę życzę jak najlepiej. W pogańsko-nacjonalistyczno-autorytarnej sekcie, w jaką przekształcił się polski Kościół, stanowią mniejszość, ale wciąż się nie poddają i próbują walczyć o nawrócenie pozostałych – tych, którzy odprawiają msze dla wszechpolaków i ONR-u, zapraszają Jarosława Kaczyńskiego do wygłaszania kazań z murów Częstochowy i modlą się: chwała prezesowi na wysokości, błogosławimy go, wielbimy go, dzięki mu składamy, bo pełne są niebiosa i ziemia chwały jego.

Kara za to wszystko nie ominie całego polskiego Kościoła i dość łatwo przewidzieć, na czym będzie polegać. Wystarczy przyjrzeć się temu, co działo się w przeszłości w tych krajach katolickich, w których Kościół też sprzymierzył się z autorytarną władzą i cieszył się podobnymi przywilejami politycznymi i finansowymi, a po upadku reżimu został z tego rozliczony i pociągnięty do odpowiedzialności. Przykładem choćby Hiszpania. Albo Meksyk.

Prognozuję więc, że za najbliższym zakrętem politycznym czeka nas w Polsce usunięcie religii z programów nauczania i katechetów z rad pedagogicznych, wyniesienie krzyży z urzędów państwowych (z salą sejmową na czele), wprowadzenie zakazu łączenia uroczystości państwowych z ceremoniami religijnymi. Może też ustanowienie podatku kościelnego płaconego przez wiernych.

ctiy-fduiaaatp2

Ktoś powie, że nie da się tego wszystkiego zrobić bez zmiany konkordatu. A cóż to za problem? Po doświadczeniach ostatnich lat, a zwłaszcza miesięcy, postulat wypowiedzenia konkordatu może liczyć na masowe poparcie wyborców i zapewne niejedna partia będzie chciała wypisać to hasło na swoich sztandarach. Obstawiam, że jako pierwsza zrobi to Partia Razem. Za nią pójdą kolejne.

Zwłaszcza że obserwując wypowiedzi i czyny papieża Franciszka, mam dziwne przeczucie, że Watykan nie będzie się kładł Rejtanem w obronie porozumienia gwarantującego przywileje i polityczną potęgę polskiego Episkopatu. Coś mi się wydaje, że Franciszkowi bliżej jest do garstki chrześcijan, która przetrwała jeszcze na marginesie polskiego Kościoła.

cthaonpusaae4-c

Beata Szydło wraz Mateuszem Morawieckim zostali pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego. W języku polskim, a nie pisowskim, znaczy się, że są obsrańcami.

szydlo

Szydło:

Oboje z Mateuszem jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński mnie zaproponował na premiera i zaproponował Mateuszowi Morawieckiemu, żeby był wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze. Jeżeli opozycja nie ma nic do powiedzenia na temat bardzo nowoczesnej i dobrej zmiany, która nastąpiła w rządzie, zmiany strukturalnej, która ma doprowadzić do tego, że gospodarka, proces rozwoju, stały się najważniejszymi elementami, które będą ogniskowały prace rządu i zaplecza parlamentarnego. I robimy to nie dlatego, że zależy na tym Beacie Szydło czy Mateuszowi Morawieckiemu, tylko dlatego, że chcemy, żeby Polska szybciej się rozwijała, żeby była państwem Nowoczesnym. Tworzymy w rządzie duet, który dostał ambitne zadanie”.

FREUD UZNAŁBY TO ZA PRAWDĘ

cthg6a0umaalknn

Waldemar Mystkowski pisze o Mariusz Błaszczaku, jako podręcznym prezesa Kaczyńskiego.

blaszczak

Mariusz Błaszczak dał się poznać tym, że nie dał się poznać. Jego postać od kilkunastu lat jest widziana obok prezesa Jarosława Kaczyńskiego jako podręczny. I tyle. Usta otwierał, ale nic z ich produkcji było godne zapamiętania. Kiedyś trafnie nazwał go Marek Migalski – niewidzialny. Przechodzisz koło Błaszczaka i go nie zauważasz. Jakby poruszał się w czapce niewidce.

Szary, nijaki. Niezbyt bystry? Chyba tak, acz nie lubię ludziom odejmować. W każdym razie Błaszczakowi niczego nie można dodać. Kiedyś w jakiejś audycji Moniki Olejnik w trakcie emisji uciekł, niemal płacząc. Ten ktoś jest ministrem spraw wewnętrznych, resortu siłowego, któremu podlega porządek w kraju. Chciałoby się napisać, iż taki porządkowy powinien mieć porządnie poukładane w głowie. Nie ma to być jakiś intelektualista czy pisarz, ale przynajmniej podchodzący do tematów w zasięgu jego kompetencji – rzetelnie. I mający w sprawach porządku w kraju odpowiednie kompetencje.

(CZY NA PEWNO TO POWIEDZIAŁA??? „JESTEŚMY POMAZAŃCAMI JAROSŁAWA K.” ? )

cthloscumaapev6

Oto Błaszczak – mający pod sobą policję – o marszach 11 listopada w Święto Niepodległości był łaskaw się wyrazić o KOD-zie. Nie o ONR, które winno być pod szczególną troską  policji i Błaszczaka, bo to organizacja znana z faszyzującego emploi. Nie! Błaszczak o KOD, któremu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma tak ułożyć marszrutę, aby spotkał się z faszyzującym ONR: „To ona, jako prezydent Warszawy, ma wpływ na trasy przemarszu. Spodziewam się tego, że pani Gronkiewicz-Waltz nic nie zrobi, a może nawet gorzej, będzie starała się doprowadzić do konfrontacji”.

Zrozumiała na takie dictum jest wypowiedź Mateusza Kijowskiego: „Nie ma takiej możliwości, żeby dwa marsze się przecięły i to już nawet nie wynika z naszych intencji, ale z przepisów prawa. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powinien to wiedzieć”.

Z powyższego należy mniemać, iż minister Błaszczak nie jest kumaty w przedmiocie, który powinien znać. Nie ma kompetencji do sprawowania tak ważnego urzędu w państwie. Prezydent Warszawy nie może doprowadzić do spotkania się dwóch marszów KOD i ONR, gdyż złamałaby przepisy prawa, a konkretnie art. 12 ustawy prawo o zgromadzeniach.

(NO I STAŁO SIĘ. WYBUCHNĘLIŚMY ŚMIECHEM W TRAKCIE :)))) )

cthwkwduaaeqp2t

To nie politycy PO czy opozycji są posądzani o łamanie prawa i konstytucji. Posunę się do konkluzji, bo Błaszczak i jego koledzy dają podstawy mniemaniu, iż szykują – albo zachęcają – do jakiejś prowokacji. Raz byłem takiej prowokacji świadkiem, gdy mimo ochrony policji podczas obchodów Czerwca ’56 w Poznaniu, między KOD-owców w środku imprezy wpuszczeni zostali ogoleni chłopcy. Nie wiem, czy byli z ONR, ale zachowywali się prowokacyjnie. Na szczęście KOD nie dał się nabrać na takie sztuczki, acz jedna starsza KOD-owiczka złamała parasol, gdy była przez takiego ogolonego nazbyt indagowana. Minister Błaszczak więc powinien znać prawo, nie podgrzewać atmosfery przed Świętem Niepodległości, a przede wszystkim milczeć. W jego wypadku milczenie byłoby złotem.

(SAMODZIELNIE PODJĘŁAM TĘ DECYZJĘ. I JEST OK)

cthyc_auaaia-ww

Nie pisałem o „rekonstrukcji rządu”, bo to był humbug. Acz premier Szydło ma nad sobą nadpremiera wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Na konferencji prasowej  o sobie i nadpremierze powiedziała, iż „oboje z Mateuszem jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego”. Nie wiem, czy z tego śmiać się, czy rechotać. Premier Szydło nie potrafi się poruszać w znaczeniach języka polskiego, bo do takiego nie zaliczam tego magla oratorskiego.

ALBO NIE WIE ALBO KŁAMIE. NIEZŁY POCZĄTEK…

ctiwwc9vyaan4kk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s