Kaczyński poluje na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Wstajesz z rana, nie ma PiS-u, to co?

Posted: 19 października 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , , , , ,

cvhgd5rwcaavnpy

Jarosław Gowin był niedawno gościem Chińczyków. Po powrocie do ojczyzny wyjawił, że w niedalekiej przyszłości powstanie polsko-chiński satelita. W kosmos Azjaci mogliby go wysłać już za 2 lata.

macierewicz

– Chiny stają się w dziedzinie kosmosu nową potęgą i z dużą satysfakcją muszę poinformować, że doszło do uzgodnienia realizacji bardzo ambitnego projektu, czyli wprowadzenia na orbitę księżyca polsko-chińskiego satelity – chwali się minister nauki i szkolnictwa wyższego. Realizacja ambitnego planu odbyłaby się całkiem szybko, bo nawet w 2018 roku.

Jak tłumaczy Gowin, Chiny są otwarte na różnoraką współpracę, ale nic raczej nie zelektryzuje tak jak wiadomość o satelicie, którego wyposażaliby polscy naukowcy. Minister przekonuje, że nie są to mrzonki, ale realna szansa. Warto dodać, że w poniedziałek gruchnęła informacja o pierwszym rodzimym satelicie – ma zostać przygotowany w zaledwie 1,5 roku i nazywać się Światowid.

 cvhbaq6weaag7wa

Jeżeli dwa urządzenia wystartują w tym samym czasie rząd będzie mógł puchnąć z dumy. Do 2018 roku zostało jeszcze trochę czasu, kto wie, może również wtedy Antoni Macierewicz zaprezentuje śmigłowiec, o którym ostatnio mówił – powstałby na spółkę z Ukrainą.

adam-mazgula

Najpierw wycofał się z przetargu, potem ogłosił zakup z wolnej ręki, teraz zmienił zdanie na „potrzebę operacyjną”. CO ZROBI JUTRO???

cvhlocbwaae3qri

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji to kolejny pluton egzekucyjny PiS do rozliczenia się z elitami.

Prezes Kaczyński w charakterystyczny dla siebie, insynuacyjny sposób zapowiedział powołanie komisji weryfikacyjnej mającej zbadać niejasności w reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie w ostatnich latach. – Mamy do czynienia z czymś, co można określić jako mafia – stwierdził prezes PiS i dodał: „W tej mafii [w drugim zdaniu już nie ma sugestii, jest stwierdzenie – przyp. red.] uczestniczyli ludzie wysoko postawieni w hierarchii społecznej. To tylko pokazuje stan tzw. elit – ja tutaj zawsze używam cudzysłowu” – dodał Kaczyński.

pawel-wronski

Prezes PS wcale nie kryje, że komisja weryfikacyjna ma być nowym plutonem egzekucyjnym, przed którym postawi niewygodnego przeciwnika. Podobnie zresztą, jak komisja ds. afery Amber Gold. Partia Jarosława Kaczyńskiego raz jeszcze udowadnia, że chce leczyć skutki, a nie przyczynę. Bo rząd zamiast ustawy reprywatyzacyjnej, która rozwiązywałaby kwestie poszkodowanych dekretem Bieruta właścicieli stołecznych nieruchomości, woli szukać winnych w ratuszu i sądach wydających wyroki w sprawach o odszkodowań. Tyle, że imieniu rządu dokładnie to samo robi już CBA, sprawdzając dokumenty Ratusza i także sama prezydent Gronkiewicz-Waltz, która w tej sprawie zleciła audyt.

 cvhgcoyxgaa8vq2

Jeśli dodać do tego zapowiedziane ekshumacje, które dostarczą paliwa do podtrzymywania tematu smoleńskiego przez długie miesiące, to widać, że PiS po roku rządów przechodzi od fazy chleba – 500 plus, mieszkania – do fazy igrzysk. Wszystko wskazuje na to, że igrzyska te będą krwawe. Komisja weryfikacyjna ds reprywatyzacji nie będzie wszak służyć niczemu innemu niż stawianiu pod pręgierzem ludzi (jak to raczył ująć Kaczyński) tzw. elit. Przy okazji wykreuje może jeszcze paru nowych, prawicowych siepaczy.

cvep7vew8aa1skv

Na Koduj24.pl Waldemar Mystkowski docieka prawdziwych przyczyn komisji weryfikacyjnej.

kaczynski-uderza

Komisja Weryfikacyjna to rodzaj rewolucyjnego sądu ludowego, w którym wyroki będą zapadać pod dyktando PiS.

cvdtdykwyaa00gw

Projekt ustawy o Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie został przedstawiony na konferencji prasowej przez posła Jarosława Kaczyńskiego. Uderzał na niej brak premier Beaty Szydło, choć z jej gabinetu był minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i zastępca tego ostatniego Patryk Jaki.

Poseł w randze prezesa zastrzegł się, że można „będzie rozszerzyć” ściganie w sprawie reprywatyzacji poza stolicę, ale to musi być zapisane w ustawie. Wygląda na to, że ten bubel prawniczy ma cel – uderzyć w Hannę Gronkiewicz-Waltz. To jest punktowe uderzenie w samorząd warszawski, aby uzyskać ponadto inne ważniejsze cele prezesa: zastąpienie HGW swoim komisarycznym prezydentem Warszawy i postawienie upragnionego pomnika w ulubionym miejscu miesięcznic.

(OKŁAMYWALI POLAKÓW W TRAKCIE DEBAT, W KAMPANII WYBORCZEJ, NA SPOTKANIACH Z LUDŹMI. MYŚLĄ, ŻE DZIŚ NIKT NIE PAMIĘTA? PAMIĘTAMY )

cvea6pwwcaaun-k

Poseł Kaczyński wie, że pomysł z Komisją Weryfikacyjną jest niekonstytucyjny, dlatego przy okazji przywalił w swój ulubiony worek treningowy: „Trybunał Konstytucyjny to nie zespół ludzi, na których zstąpił duch święty, w sferze sądowniczej potrzebne są daleko idące zmiany”.

Gronkiewicz-Waltz o tych „daleko idących zmianach” rzekła, że to teatr polityczny. Dodajmy teatr mało demokratyczny, bo uprawnienia Komisji Weryfikacyjnej będą śledcze, sądownicze i egzekucyjne. Komisja będzie ustanawiała cel weryfikacji, przeprowadzać śledztwo, wydawać wyroki w postaci wielomilionowych kar.

Takich uprawnień nie ma w Polsce żaden organ konstytucyjny, więc można sobie wyobrazić, co powie Trybunał Konstytucyjny. Ta komisja nie załatwia niczego w kwestii uporządkowania reprywatyzacji, na co liczyły partie opozycyjne. Chaos się jeszcze bardziej pogłębi, acz kilkadziesiąt bądź kilkaset milionów złotych zasili potrzeby władz pisowskich, a te nie mają dna.

cvfiivyxgac8zek

Bezprawie będzie jeszcze większe pod bacznym okiem PiS. Komisja Weryfikacyjna to rodzaj rewolucyjnego sądu ludowego, w którym wyroki będą zapadać według jedynie słusznej linii partyjnej. Przecież nie chodzi o reprywatyzację, bo ona musiałaby dotyczyć ponadto działalności Komisji Majątkowej, która oddawała nieruchomości Kościołowi katolickiemu. Przekręty za pomocą tego ciała były jeszcze większe niż podczas dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

Czy Kaczyńskiemu uda się przepchać tę ustawę przez Sejm? A kto mu stanie na przeszkodzie? Niedługo odchodzi prezes Andrzej Rzepliński, nawet gdyby Trybunał orzekł niezgodność z Konstytucją, to praktyki niepublikowania wyroków są już pisowską tradycją. A Komisja Wenecka została przegnana, bo „straciła zaufanie” władzy PiS.

cu-6_fyxyaasmbs

Pomysł z Komisją Weryfikacyjną ma wszelkie znamiona bolszewickie, nie trzyma się standardów demokratycznych. Komisja Europejska i Parlament Europejski wpiszą ją jako jeszcze jeden element naruszający praworządność w Polsce. Zaś Beata Szydło mogła sobie mówić w duchu podczas oglądania w telewizji konferencji prezesa: „Mogło być gorzej, nie zostanę tylko posłem, jak prezes Kaczyński, a będę prezydent – Warszawy”.

pawel-zalewski

PRZEKAŻCIE DALEJ. NIECH ZOBACZĄ WSZYSCY, KTÓRZY GŁOSOWALI NA PiS. I CI, KTÓRZY NIE POSZLI DO WYBORÓW. ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO…

cvclrvewcaat_03

JEDYNY OPOZYCYJNY SENATOR… PANIE POŚLE KACZYŃSKI, PANOWIE SENATOROWIE Z PiS, TO NIE JEST WASZE PRYWATNE PAŃSTWO.

cvhpfxqwyaedv3y

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s