Duda, obudź się. Tchórzliwy prezydent ucieka od odpowiedzialności. Hańba dla Polski

Posted: 20 października 2016 in Polityka
Tagi: , , , , , ,

CZY BĘDĄ ROZSYŁANE LISTY GOŃCZE? Polub nas zanim będzie za późno:

cvhb8szwaaevq-p

Prezydenta mamy haniebnego. Gościu jest złamany przez Kaczyńskiego, a do tego nie potrafi przemawiać. Mowi tylko okrągłe zdania, frazesy.

SKĄD MY TO ZNAMY? HISTORIA ZATOCZYŁA KOŁO…

cvh2zglwgaahkqs

„Z niepokojem obserwujemy kryzys konstytucyjny, (…) który rozrósł się do rozmiarów stwarzających poważne zagrożenie dla ochrony rządów prawa i praw człowieka” – napisano w liście do Beaty Szydło i Andrzeja Dudy, do którego dotarła TVN 24. W piśmie organizacje pozarządowe apelują o przyjęcie zaleceń Komisji Europejskiej, m.in. zaprzysiężenie trzech sędziów TK wybranych przez poprzednią kadencję Sejmu czy opublikowanie wyroków TK. Pod tym apelem podpisało się 90 organizacji z Polski,Norwegii, Węgier, Słowacji czy Francji. Autorzy listu wytknęli też PiS „liczne wypowiedzi kierowane pod adresem TK, podważające jego rolę i stwarzające zagrożenie dla jego niezależności”.

Karczewski potwierdza tylko znane z historii, najgorsze zapędy PiS.

cvh5erhxgaqpbau

SKORO KOMISJA MA DZIAŁAĆ ZA NASZE PIENIĄDZE, NIECH ZWERYFIKUJE PRYWATYZACJE, KTÓRE OD LAT WYMAGAJĄ WYJAŚNIENIA

cvh95gwwgaah8l2

Macierewicz znowu został złapany na kłamstwie smoleńskim.

cvilf-axgaasnos

– Może będzie to zaskoczeniem, ale nie było w tej relacji i opisie ani słowa na temat brzozy, na temat przewrócenia się samolotu na plecy – mówi Antoni Macierewicz w dzisiejszej „Gazecie Polskiej”. Ale na nagraniu jest dokładnie odwrotnie, niż przekonuje szef MON.

– Tam, gdzie samolot powinien być na wysokości 60-80 m, tam drzewa przystrzyżone na wysokości tylko 8 m – tak tłumacz prezydenta Władimira Putina opowiada premierowi Donaldowi Tuskowi o tym, co się stało parę godzin wcześniej 10 kwietnia 2010 r. Wstępny przebieg katastrofy opowiada premierom Polski i Rosji ówczesny minister ds. nadzwyczajnych Siergiej Szojgu.

anna-dryjanska

Nagranie, o którym mówi Macierewicz, zostało zrobione kamerą TVP. Jest 10 kwietnia 2010 r., jest już ciemno, Tusk, Putin i Szojgu rozmawiają na miejscu katastrofy. Widać sporą grupę ludzi. Są m.in. ich tłumacze, ochrona, ambasador Polski w Rosji Jerzy Bahr, szef MON Bogdan Klich, wicepremier Waldemar Pawlak.

Nagranie na YouTube ma 1,38 minuty (zostało wyemitowane w kwietniu 2010 r.) i zadaje kłam temu, co o nim publicznie mówi Macierewicz w „Gazecie Polskiej”. Opowiada tam, że „zapis rozmowy jest – wstrząsający, ponieważ Putin i Szojgu mieli przedstawić stronie polskiej przebieg katastrofy, który nie pokrywa się z oficjalnym raportem komisji Millera”.

(CZY ZDĄŻĄ ZRUJNOWAĆ KRAJ CZY JAKIMŚ CUDEM NIE?)

cvipgazwiaawhzp

Macierewicz: „Może będzie to zaskoczeniem, ale nie było w tej relacji i opisie ani słowa na temat brzozy, na temat przewrócenia się samolotu na plecy. Była zaś mowa o tym, że stała się straszna rzecz, ale gdyby samolot leciał trochę dalej, to mógłby zniszczyć fabrykę”.

Tymczasem na nagraniu widać i słychać, jak tłumacz – przekazując relację Szojgu – pokazuje Tuskowi, że szczątki prezydenckiego tupolewa leżą ok. 200 m od pasa na lewo. Mówi, że gdyby maszyna kontynuowała lot jeszcze 800 m, to dalej są zakłady, w które zapewne by uderzyła. Tam, gdzie samolot powinien być na wysokości 60-80 m, drzewa „przystrzyżone” są na wysokości tylko 8 m. A ponieważ załoga tupolewa wypuściła już wtedy podwozie, samolot przewrócił się na grzbiet.

(LINDA NIE ZOSTAWIA SUCHEJ NITKI NA FATALNEJ ZMIANIE)

cvivf8gwgaadwvm

Porównując cytat z Macierewicza z opisem katastrofy przez Szojgu, można zauważyć, że zna on to samo nagranie, które publikujemy (mowa o fabryce) i że ewidentnie mija się z prawdą, relacjonując rozmowę Tusk – Putin. Przypomnijmy, że rządowa komisja Jerzego Millera i polscy prokuratorzy ustalili, że brzoza po zderzeniu ze skrzydłem tupolewa złamała się na wysokości blisko 7 m (licząc od poziomu podłoża). Fragmenty brzozy wbiły się w skrzydło tupolewa, a fragmenty skrzydła wbiły się w brzozę. Komisja Millera pokazała zdjęcia i brzozy, i skrzydła. Biegli wojskowej prokuratury przebadali próbki drzewa i wraku. Nie ma wątpliwości – to ta brzoza i to skrzydło. Chwilę później samolot obrócił się i zderzył z ziemią.

Samolot zawadził zresztą nie o jedną brzozę – spadając, ścinał wierzchołki wielu drzew i o tym właśnie usłyszał wieczorem 10 kwietnia Tusk.

Macierewicz zarzuca premierowi Tuskowi, że ten „nie raczył nikogo poinformować” o tym, że do rozmowy doszło. Tymczasem świadków jej było wielu, nagrała je kamera telewizji publicznej. To nagranie istnieje w sieci od sześciu lat i jest znane osobom interesującym się badaniem katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz wreszcie twierdzi, że „Putin i Szojgu mieli przedstawić stronie polskiej przebieg katastrofy, który nie pokrywa się z oficjalnym raportem komisji Millera”. Trudno mówić o „pokrywaniu” się tych kilku zdań z całym raportem Millera. Komisja Millera, a potem biegli wojskowej prokuratury podali, że do tragedii doszło, bo samolot leciał za nisko, za szybko, w gęstej mgle, bez kontaktu wzrokowego z ziemią. Efektem było uderzenie w brzozę i inne drzewa.

cvih1c1wcaa2hbe

Macierewicz twierdzi także, że wieczorem 10 kwietnia Putin wiedział, co się stało, bo już ok. godziny 18 zostało odczytane nagranie z czarnej skrzynki rejestrującej rozmowy w kokpicie i korespondencję z wieżą kontroli lotów. – Mieli materiał dowodowy, który stał się podstawą tego obrazu wydarzeń. Mówię o tym dlatego, że Donald Tusk do dzisiaj nikomu tego spotkania nie relacjonował – tłumaczył szef MON.

Tymczasem rejestrator głosów został odczytany dopiero rano 11 kwietnia (jest protokół w tej sprawie) przez polskich i rosyjskich specjalistów, w obecności naszych dyplomatów.

cvhysk9wgaa9qf3

chce zwiększenia kar dla kiboli za rozboje. No to przypomnijmy jak ta walka do tej pory wyglądała w ich wykonaniu

cvl2wnwxyaaa_uz

cvl2wnxwiaapqft

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s