Świetny pomysł 😀😀😁

cxncfckwiaawghu

ŻEGNAJ EUROPO. JESTEŚMY JUŻ OFICJALNIE Z INNEGO ŚWIATA.

cxojctlwgaq5f-q

19 listopada 2016 r. polski Kościół katolicki przyjął Jezusa za swojego króla i pana. Wydarzenie ma co najmniej dwa zadziwiające aspekty: jeszcze do niedawna Episkopat nie popierał intronizacji Jezusa. Poza tym w uroczystości bierze udział Prezydent RP.

Msza Św. okazji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbyła się w Krakowie-Łagiewnikach. W uroczystości wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda i jak poinformował OKO.press dyrektor Biura Prasowego Prezydenta RP, Marek Magierowski, była to wizyta oficjalna. Będąc w Łagiewnikach Duda uniknął kłopotliwego zapewne dylematu, czy przyjąć delegację demonstracji nauczycielskiej, która przyniosła do Pałacu Prezydenckiego petycję, by prezydent zawetował ustawy oświatowe.

NO TO JUŻ WIADOMO, DLACZEGO TRZEBA DEPORTOWAĆ ATEISTÓW…

cxojrbcxuaaz9fd

Choć nazwa samej uroczystości nie mówi nic o intronizacji Jezusa na króla Polski, to jednak Akt Przyjęcia rozpoczyna się słowami:

„Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród”.

cxqnh16wqaajkvd

KOŚCIÓŁ ZWALNIA WARUNKOWO Z SIÓDMEGO PRZYKAZANIA? O CO KU…WA CHODZI? PRZED KIM SIĘ CHRONIĄ? A MOŻE PRZED GŁUPOTĄ?

niech

Pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole” w samo południe ruszyła z pl. Piłsudskiego w Warszawie demonstracja przeciw zapowiedzianej reformie edukacji i likwidacji gimnazjów. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wielotysięczny tłum przeszedł ulicą Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, przez plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi, ulicą Matejki i zatrzymał się przed budynkiem Sejmu. Tam manifestujący usypywali kopiec z kredy, mający symbolizować „złamane kariery edukacyjnej uczniów oraz zawodowej – nauczycieli”. Wielu z nich niosło flagi, trąbki i transparenty, na których można było przeczytać m.in.: „Stop reformie edukacji”, „Jesteśmy za ewolucją, nie za egzekucją”, „Nie niszczcie naszego gimnazjum”, „Gimnazja są super”, „Nie zabijajcie edukacji”, „Reforma – edukacyjny zamach stanu”. Były też osoby z przyczepionymi długimi papierowymi nosami Pinokia, symbolizującymi kłamstwa minister edukacji Anny Zalewskiej.

Według głównego organizatora manifestacji – Związku Nauczycielstwa Polskiego – uczestniczyło w niej około 50 tysięcy osób, przybyłych do stolicy z różnych stron Polski. Razem z ZNP organizatorem protestu było kilkanaście organizacji i stowarzyszeń. Nie zabrakło polityków opozycji, m.in. PO i Nowoczesnej.

cxqh2r_xeaajgq3

– „Protestujemy przeciwko chaosowi, zamętowi i demontażowi polskiej oświaty, który jest realizowany przez działania MEN i znalazł odzwierciedlenie w projektach ustaw” – mówił do zgromadzonych szef ZNP Sławomir Broniarz. Zwrócił się z gorącym apelem do rządzących: „Nie burzcie tego, co mamy, co wspólnie tysiące nauczycieli, rodziców, samorządów terytorialnych, dyrektorów szkół, a przede wszystkim uczniów zbudowało w ciągu siedemnastu lat; nie niszczcie dorobku gimnazjów”. Przekonywał, że „polska szkoła potrzebuje wsparcia, różnorodnej pomocy, ale na pewno nie potrzebuje pomocy w postaci koparek, spychaczy i dźwigów, bo tak odbierane są planowane zmiany. Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji”.

Zaraz po rozpoczęciu manifestacji delegacja, w skład której weszli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i samorządowców udała się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie złożyła petycję do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o zaniechanie reformy. Niestety, pan prezydent nie znalazł dla nich czasu. Delegaci pozostawili jednak w Pałacu księgi dokonań gimnazjów – „Aby obalić nieprawdziwe, obraźliwe dla uczniów i nauczycieli stwierdzenia, że gimnazja się nie sprawdziły. Dobrze by było, by ktoś spoza naszego środowiska spojrzał na dokonania gimnazjów” – uznali.

cxqm2c1w8aaoacy

W przemówieniach padało wiele desperackich i rozpaczliwych stwierdzeń: „Polska oświata nie potrzebuje likwidacji gimnazjów, ale mądrych i przemyślanych zmian”; „Nie chcemy pisanych na kolanie podręczników – wołali – nie chcemy, żeby nasze dzieci były przesuwane pomiędzy szkołami jak pionki”. – „Jestem rodzicem dziecka, które uczy się w gimnazjum nr 25 w Gdańsku; gimnazjum, które zostanie zlikwidowane” – mówił Andrzej Chmielewski, tata z inicjatywy „Zatrzymać Edukoszmar”. – „Te zmiany, nie nazwę ich reformą, bo to są zmiany, a nie reforma, są nieprzemyślane, niezaplanowane, kolidują w wielu miejscach, są po prostu barbarzyństwem na miarę Hunów albo zaborów. Tak traktowana polska edukacja nie była od czasów zaborów” – dodał Chmielewski.

Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciw reformie edukacji”, podkreśliła, że nie tylko nauczyciele, ale również rodzice nie chcą zmian w edukacji. „Pani minister powołuje się na głos rodziców, mówiąc, że to my chcemy tej reformy. Nie, pani minister, my tej reformy nie chcemy. My chcemy dla naszych dzieci nowoczesnej szkoły patrzącej w przyszłość, a nie w przeszłość, a przede wszystkim szkoły przewidywalnej”.

Związkowcy nie wykluczają strajku generalnego w szkołach. Miałoby do niego dojść na przełomie roku. Wcześniej ZNP planuje przeprowadzić referendum strajkowe.

CO SIĘ STAŁO? PANI BEATO, TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO. NIECH PANI SIĘ JESZCZE ZASTANOWI. JAK ŻYĆ BEZ 5 MILIONÓW?

cxqtmz1xaaeo7sk

• Gosiewska: „Uzgodniłam ustną formę ugody z ministrem Macierewiczem”
• Chodzi o zadośćuczynienie po śmierci jej męża w katastrofie smoleńskiej
• Europosłanka ma dostać nie 5 milionów złotych, lecz 750 tysięcy złotych

– Swoje oczekiwania zweryfikowałam do wysokości, jakie MON wypłaca rodzinom, której górną granicą jest 250 tys. zł – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem”

Beata Gosiewska. Taką sumę ma otrzymać europosłanka oraz dwójka jej dzieci. Wcześniej wdowa po Przemysławie Gosiewskim miała domagać się od państwa wypłacenia 5 milionów złotych, a suma miała być podzielona między nią a najbliższych członków rodziny. – Już wcześniej uzgodniłam ustną formę ugody z ministrem Antonim Macierewiczem. Przystałam na sumę, jaka jest wypłacana przez MON – powiedziała teraz.

cxohl6jwiaq5qbt

KTO SIĘ ZGADZA? 🙂

cxpxpjgxuaa4seg

Waldemar Mystkowski pisze o przemianie prof. Kika.

skora

Człowiek podobno zmienia się co siedem lat, zrzuca skórę węża. Ta mądrość jest proweniencji starej jak ludzkość. Wszak w Księdze Rodzaju mówi się o siedmiu latach chudych i siedmiu latach tłustych. Ta mądrość została zhumanizowana i w sensie metaforycznym dotyczy każdego z nas. Zmieniamy się, zrzucamy skórę przyzwyczajeń, liniejemy. Stajemy się lepsi, acz nie wszyscy.

Są ludzie, którzy skórę węża zrzucają szybciej, takim wężem okazuje się być prof. Kazimierz Kik. W polityce mówimy o poglądach i używamy innej odmiany metafory, pogodowej: zmienny jak chorągiewka na wietrze. I ta też pasuje do prof. Kika. Pozostanę jednak przy wężu, bo ten politolog ma ostre wyraziste poglądy, syczące.

Prof. Kik zmienił się nie do poznaki przez 4 lata, wyszło z niego szydło z worka, tj. wyszedł z niego wąż. W wywiadzie dla „Plus-Minus”, dodatku „Rzeczpospolitej”, nie może się nachwalić dobrej zmiany: – „PiS ma jakąś sensowną ofertę. Założenia programowe rządu Beaty Szydło są świetne, zarówno jeżeli chodzi politykę socjalną, jak i plan pobudzenia gospodarki wicepremiera Mateusza Morawieckiego. (…) To nieważne, czy 500+ da nam więcej dzieci, ważne, że pojawił się rząd, który robi coś dla ludzi”.

Tak syczy Kik na poprzednią ekipę rządzącą: – ”Przez wiele lat wspierałem siły, które niszczyły kraj. I gdyby utrzymywały się one u władzy jeszcze przez 10-15 lat, doprowadziłyby do całkowitego upadku Polski. Skoro 80 proc. naszej młodzieży chce wyemigrować z kraju, skoro w szkołach pielęgniarskich na siłę uczą angielskiego, to za 15 lat w Polsce zostaliby renciści, emeryci i nieuki, a cała nasza gospodarka wpadłaby w obce ręce”. Uzasadnienie pokrętne, bo wg Kika: fachu uczymy się, aby te umiejętności sprzedać obcym. Wężowato pokrętne. Piekielnie wykrętne, wężowate.

cxqthxlxaaamm20

Przypomnijmy kilka zdań prof. Kika z wywiadu dla TOK FM z 9 listopada 2012 roku: „Za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz powinni siedzieć”.

Uff… – ”PiS zburzy wszystkie świętości i wartości, by przeforsować interesy Jarosława Kaczyńskiego”.Wystarczy. Tak cztery lata temu mówił prof. Kik, po czym zrzucił skórę węża. Szybko zmienił poglądy. Nie będę dochodził dlaczego. Acz zawsze mają identyczne podłoże: frukta.

Ktoś może zapytać: zmienił się wąż Kik, a dlaczego nie zmienia się Kaczyński? I w tym wypadku poręczna jest ta druga metafora pogodowa, bo pogoda zawsze jakaś jest. Czy to deszcz, czy słota, Kaczyński zawsze jest albo podobni mu psuje, tylko tacy jak Kik się zmieniają, wychodzą z nich węże. Dowodem tego jest, iż opis Kaczyńskiego przez prof. Kika sprzed 4 lat jest aktualny do dzisiaj.

cxoz6kdwgaaajc4

Kleofas Wieniawa do sylwetki Kika dorzuca:

cxpb8qmwqaakuvv

„Za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz powinni siedzieć”.

I może się zarzekać, motywować dzisiejszym wyborem, być kauzyperdą we własnej sprawie, choć cztery lata temu słowa o Kaczyńskim i Macierewiczu mogły być cokolwiek na wyrost, dzisiaj nabierają właściwego znaczenia.

Dzisiaj widać, jak Kaczyński i Macierewicz zniszczyli Polskę na zewnątrz, a wewnątrz słabuje, słania się.

Cztery lata temu Kaczyński i Macierewicz niszczyli Polskę teoretycznie (w opozycji), dzisiaj niszczą praktycznie. Cztery lata temu można ich było posadzić za kraty, dzisiaj oni mogą posadzić za kraty.

Prof. Kik posadził swój rozum w oślej ławce. To też jakiś wybór, acz niegodny nauczyciela. Wyszło szydło z Kika.

cxpamzpxeaa-aa0

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s