Waldemar Mystkowski: PiS wysyła policję i tajniaków na protestujących

Posted: 29 lipca 2018 in Polityka
Tagi: , , ,

PiS wysyła policję i tajniaków na protestujących

Ujawnione przez OKO.press operacyjne działania policji i tajniaków wobec protestów w obronie niezależności sądów w lipcu ubiegłego roku powinny przerażać. Ale nie przerażają.

Dlaczego? Bo tego się spodziewaliśmy. Do inwigilowania protestujących rzuconych zostało tylko w Warszawie przeszło 2 tys. zwykłych policjantów i „niezwykłych” z wydziałów kryminalnych, do walki z przestępczością narkotykową, gospodarczą, itd.

Dotyczy to tylko Warszawy, podobnie z pewnością było w innych miastach, np. w Poznaniu protesty miały większe rozmiary, zresztą jak i w roku bieżącym. Dowiadujemy się o tym po roku i dowiadujemy się szczegółów, w jaki sposób inwigilowani byli liderzy opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Nie dziwią też groteskowe raporty, policja przypomina milicję z czasów PRL.

Obecna władza jest żywcem przeniesiona z PRL, mam na myśli choćby ministrów spraw wewnętrznych – z ubiegłego roku Mariusza Błaszczaka i ministra z rządu Mateusza Morawieckiego, Joachima Brudzińskiego. Obydwaj aparatczycy rodem z „Ucha prezesa”, albo z archiwalnych skeczów kabaretu Tey.

Ujawnione dane są wierzchołkiem góry lodowej inwigilacji ubiegłorocznych protestów. To w istocie wierzchołek państwa policyjnego, które ze swej natury jest państwem bezprawia łamiącym Konstytucję.

Jak po upadku PRL utworzony został Instytut Pamięci Narodowej (IPN), tak po upadku PiS powinien powstać Instytut Badania Bezprawia Władzy PiS (IBBWPiS), bo muszą „spisane być czyny i rozmowy”.

Tymczasem musimy sobie radzić. Musimy uczyć się nowych form oporu pokojowego, aby nie doszło do sytuacji, jak mówi jeden z liderów społeczeństwa obywatelskiego Paweł Kasprzak, gdy „wystarczy, żeby ktoś podstawiony pierdyknął workiem z czerwona farbą w twarz policjanta i zacznie się jatka”.

Musimy wyzbyć się podejrzliwości wobec siebie, bo po takich enuncjacjach o tajniakach umieszczonych pośród nas łatwo o chorą nieufność, a ta może szybko przerodzić się w agresję. Protesty więc winny być podstawą wspólnot, w których ze sobą się rozmawia i bliżej poznaje.

Ogromne znaczenie mają osobowości liderów opozycji. W dalszym ciągu wśród protestujących widzę dużo nadziei, żaru i siły. Po przeszło dwóch latach protestów wobec rządów PiS są to twarze uśmiechnięte, nie naznaczone resentymentem, albowiem tylko wtedy bezprawie i zamordyzm upadną, gdyż boją się otwartości i ludzi gotowych do dialogu.

Będą na nas słać swoich agentów, ale nie lękajmy się ich, zło jest zawsze słabe, bo zło jest tchórzliwe, otacza się kordonami i zamyka w twierdzach, w których jedyną przyszłością jest odejście, śmierć.

Komentarze
 1. wiesiek pisze:

  Gdy nocą w moim samochodzie pod okiem az dwóch kamer monitoringu miejskiego wycinano mi w samochodzie z układu wydechowego”filtr cząstek stałych” głuchy i ślepy był ten „operator” śledzący w monitorach cały przebieg zdarzenia.Nie powiadomił Policji.
  Gdy zajście zgłosiłem na Policji to początkowo starano się wszelkimi sposobami umniejszyć wartość szkody/pewno dla obniżenia „punktacji obowiązującej w danym miesiącu/Dopiero po mojej „groźbie” ze nie podpisze „Protokołu zgłoszenia” a stratę mam określoną na piśmie przez warsztat który zgodził się ja usunąć /25 tysięcy/ łaskawie zgłoszenie przyjęto.
  Oczywiście po „przepisowych „14 dniach szanowna Prokuratura jeszcze bardziej szanownie powiadomiła mnie iz „sprawę z powodu nie wykrycia sprawców,umorzono.
  A działo się to rok temu gdy jeszcze wszelkie tajne organy a monitorujące, dający baczenie czy ktoś pomnik Jarosława nie „bezcześci”/7 kamer/ pilnujące innych pomników oraz śledzące nie były jeszcze tak zajęte.”ważniejszymi”dla nich sprawami.
  Czy teraz jest lepiej „w sprawach życiowych suwerena” Śmiem wątpić!!
  Tak to suwerenie pamiętaj iz do ciebie dojdą i uderza skutki działań dobrej zmiany ze i ciebie będą mieli gdzieś gdy cie napadną okradną ect,Bo rzad i „organy” ma ważniejsze sprawy niż twoja Wiec nie płacz „ze nie o take ci chodziło”gdy oddałeś głos.By ci było lepiej”a Polska rosła w sile”
  A kamery ? Kamery mają ciebie śledzić czy „nie podważasz i nie propagujesz”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s