JK, Kloc

 

Kaczyński obiecuje milion miejsc pracy i chwali miejscową posłankę

Przemysław Jedlecki 2014-08-29

  • Kampania w Mikołowie przed wyborami uzupełniającymi do senatu DAWID CHALIMONIUK
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Mikołowie DAWID CHALIMONIUK
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Mikołowie DAWID CHALIMONIUK
  • Kampania w Mikołowie przed wyborami uzupełniającymi do senatu DAWID CHALIMONIUK
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Mikołowie DAWID CHALIMONIUK

– Te wybory będą sygnałem, że kula śnieżna ruszyła. Wielu wyborców głosuje na tych, co są na czele. A my jesteśmy – mówił w piątek w Mikołowie Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Lider Prawa i Sprawiedliwości przyjechał do Mikołowa, by wesprzeć kandydatkę partii w wyborach uzupełniających do Senatu, które w okręgu rybnickim odbędą się 7 września. Głównym konkurentem posłanki Izabeli Kloc jest Marek Krząkała, rybniczanin i poseł Platformy Obywatelskiej. To jego plakaty zdobiły w piątek większość witryn sklepowych przy mikołowskim rynku, na jednym z budynków zawisł też ogromny baner.

Wsparcie przed wyborami

Do udziału w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim zapraszano przechodniów przez megafon. – Żyjemy w kraju, gdzie kwitnie korupcja, a prokuratura i sądy krzywdzą ludzi. Potrzeba nam zmian – słychać było na całym rynku. Sala w domu kultury szybko wypełniła się do ostatniego miejsca. Spora część słuchaczy musiała stać pod ścianami.

Gości witała Izabela Kloc. – Trzeba powiedzieć „Stop Platformie”. Mam nadzieję, że te wybory będą dla niej czerwoną kartką – mówiła.

Jarosław Kaczyński bardzo chciał ją pochwalić, ale nieszczęśliwie przejęzyczył się i nazwał posłankę Izabelą Hoc. Zaraz się jednak poprawił i podkreślił, że jest ona politykiem, a nie polityczką. – Niezwykle aktywnie włącza się w życie publiczne, w pracę nad programem PiS, będzie dla was pracować. Mogę to przyrzec – mówił prezes.

Parokrotnie powtarzał, że te wybory są dla PiS bardzo ważne. – To wydarzenie zaczyna pewną drogę, która zakończy się wyborami parlamentarnymi, a wcześniej samorządowymi i prezydenckimi. To jest szansa, żeby Polska się zmieniła – mówił Kaczyński. I wyliczał wady rządu PO, który według niego jest nieporadny, pełen złej woli. Źle ocenił też sytuację międzynarodową.

Pojawiły się także śląskie akcenty. Nasz region to dla Kaczyńskiego stolica polskiej pracy, która zawsze była tu ceniona, a szacunek do drugiego człowieka wynikał z tego, jak pracuje.

Narzekał jednak, że choć wydajność pracy w Polsce rośnie, to wciąż zarabiamy jedną trzecią unijnej średniej. – Niektórzy chcą eksploatować Polaków – wytknął. Kto konkretnie? Tego nie powiedział. Obiecał także „natychmiastowe” cofnięcie reformy emerytalnej oraz milion miejsc pracy. Gdzie i w jaki sposób to uczyni? Nie zdradził.

Śląsk się wyludnia

Prezes Kaczyński zwrócił też uwagę na to, że Śląsk jest jednym z miejsc, które się wyludniają. – To smutne. Cieszę się, że jestem w powiecie, gdzie jest inaczej, gdzie ludności przybywa. Ludziom tutaj trzeba za to dziękować – mówił. O tym, że Mikołów jest jednym z głównych miejsc przeprowadzek katowiczan, jednak już nie mówił. Takie dane podają od dłuższego czasu katowiccy urzędnicy.

Dzisiaj prezes PiS odwiedzi Rybnik. Zamierzają się tu stawić także politycy PO, by agitować na rzecz swojego kandydata. PO planuje też konferencję prasową. „Tematem konferencji będzie wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Rybniku” – zapowiedzieli działacze. Tym samym nadali obecności lidera PiS jeszcze większą wagę.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku i okolicy są konieczne, ponieważ piastujący przez kilkanaście miesięcy ten mandat senatorski Bolesław Piecha (PiS) został posłem Parlamentu Europejskiego.

Oprócz Izabeli Kloc i Marka Krząkały kandydują także: poseł Piotr Chmielowski (SLD), Maciej Urbańczyk (Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikkego), Paweł Helik (Komitet Wyborczy Wyborców „Kochających Śląsk) oraz Jacek Lanuszny (Ruch Narodowy).

Wyborcza.pl

Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s