Rafalala

Narodowiec Artur Zawisza obraża transseksualną Rafalalę. Ta w rewanżu oblewa go wodą

Wach, wkk, 06.08.2014
Rafalala oblewa Zawiszę

Rafalala oblewa Zawiszę (Fot. YouTube)

Rafalala w studiu Polsat News uderzyła jednego z liderów Ruchu Narodowego Artura Zawiszę. Artystka oblała posła wodą ze szklanki. Ten nazwał ją „męską dziwką” i wzburzony wyszedł ze studia.
– Jestem zażenowany, że siedzę w studio z tym czymś, na co nawet nie zwracam wzroku – tymi słowami poseł Ruchu Narodowego zaczął swoją wypowiedź w programie „Tak czy nie” w Polsat News. Swojego wystąpienia nie miał jednak okazji dokończyć. Siedząca naprzeciwko niego w studiu artystka drag-queen Rafalala wylała na posła wodę ze szklanki. W odpowiedzi wzburzony poseł Zawisza nazwał ją „męską dziwką”. Mimo przeprosin prowadzącej Agnieszki Gozdyry Artur Zawisza wyszedł ze studia. Tuż przed wyjściem powiedział, że będzie żądał od stacji przeprosin i odszkodowania.

Rafalala i Zawisza zostali zaproszeni do studia, aby rozmawiać o incydencie, do jakiego doszło w poniedziałek. Wtedy transseksualna artystka i aktorka spoliczkowała na ulicy mężczyznę. Jak relacjonowała na swoim blogu w zeszłym tygodniu, do wydarzenia doszło po tym, gdy chciała krótkoterminowo wynająć apartament dla swojej rodziny, która ją odwiedziła.

Umówiła się telefonicznie, stawiła się na miejscu po klucze. – Przez telefon ten mężczyzna – nie wiem, czy jest właścicielem apartamentów, czy pośrednikiem – był wręcz przemiły. Apartament, który chciałam wynająć, był już zajęty. Dał zniżkę na inny. Umówiłam się na miejscu, żeby odebrać klucze. Kiedy mnie zobaczył, rzucił: „Nie, nie”. Odwrócił się i zaczął odchodzić. Zagrodziłam mu drogę. Pytam, o co chodzi? A on do mnie: „Pani jest panem, panią? Ja nie wynajmę”. I zwrócił się do ochroniarza: „Proszę mi pomóc, to coś nie daje mi wejść”.

Rafalala mówiła, że wtedy puściły jej nerwy. Trzymała w ręku tablet i z pomocą siostrzenicy nagrała zdarzenie: popycha mężczyznę, żąda przeprosin, żeby pocałował ją w rękę, uklęknął. W pewnym momencie zamachnęła się i go spoliczkowała. Trzyma jego dłoń, mężczyzna próbuje się wyrwać. Wszystko trwa kilkadziesiąt sekund. Rafalala nagranie umieściła w sieci. – On mnie upokorzył i chciałam, żeby też poczuł się upokorzony. Film zamieściłam na moim prywatnym profilu na Facebooku. Znajomi zaczęli go udostępniać.

Rafalala to artystka, performerka, aktorka. Jest osobą trans: nie zmieniła płci, fizycznie jest wciąż mężczyzną, ale czuje się kobietą. Najczęściej można ją spotkać ubraną w obcisłe sukienki, z pełnym makijażem i długimi blond włosami.

Wyborcza.pl

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s