2.12.2014

 

Frondę boli Maciej Nowak w spocie. „Homoseksualista przebrany za św. Mikołaja! Pstryczek dany wierzącym!”

dżek, 02.12.2014
Maciej Nowak w spocie ministerstwa

Maciej Nowak w spocie ministerstwa (Fot. za YouTube.pl)

Portal Fronda zobaczył spot o segregowaniu śmieci i się oburzył: Gej? W przebraniu św. Mikołaja? Skandal. Ministerstwo Środowiska, które stoi za kampanią edukacyjną, dziwi się, że ktoś zwraca uwagę na orientację seksualną jednej w osób występujących w spocie.
– Maciej Nowak, zadeklarowany homoseksualista, wystąpił jako św. Mikołaj w najnowszej kampanii Ministerstwa Środowiska dotyczącej segregowania śmieci. I oto w jednym ze spotów kampanijnych Pan Nowak wciela się w rolę uśmiechniętego od ucha do ucha świętego Mikołaja, który przynosi prezent małemu chłopczykowi. Czy nie było innej postaci, która zagrałaby św. Mikołaja? Czy to kolejny pstryczek ministerstwa rządu PO-PSL dany ludziom wierzącym? – pyta redaktor Frondy , „portalu poświęconego”.

Frondę obraża postać Mikołaja, choć Nowak jest w komercyjnym przebraniu (choć np. bez brody) i nie przypomina nijak żadnego ze znanych wizerunków świętego o tym imieniu.

Nowak – recenzent i juror kulinarny

Nowak, recenzujący od lat lokale w stołecznym wydaniu „Gazety Wyborczej”, znawca teatru i b. szef Instytut Teatralnego, jest wyoutowanym gejem. Pojawia się w spocie m.in. razem ze znanym mistrzem kuchni Modestem Amaro (obaj występowali w kulinarnym show – Top Chef).

Nowak jest przebrany w czerwony strój św. Mikołaja, ale ma m.in. charakterystyczną dla siebie muszkę. Wręcza prezent dziecku, a ono rozpakowuje go i segreguje powstałe śmieci (papier i plastik). W innym filmiku tej samej kampanii pojawia się ta sama obsada, znów akacja toczy się w kuchni i znów mamy informacje, jak prawidłowo segregować śmieci.

Resort: spot jest o segregacji śmieci, nie obyczajowości

– Kampania Ministerstwa Środowiska „Segregujesz i śmiecisz mniej!” promuje segregację odpadów w domach. Firma, która produkowała spoty, zaproponowała udział Wojciecha Modesta Amaro oraz Macieja Nowaka. Są to osoby rozpoznawalne i kojarzące się z kuchnią, czyli z miejscem, w którym produkuje się najwięcej odpadów w gospodarstwach domowych. Celność tego wyboru potwierdziły badania focusowe – pisze rzecznik resortu Paweł Mikusek, rzecznik prasowy.

I dodaje: Spoty są o segregowaniu odpadów, a nie o kwestiach religijnych czy obyczajowych. Naszym celem była promocja postaw ekologicznych. Mam nadzieję, że dyskusja na temat spotów pozwoli zwrócić uwagę również na to, jak łatwe jest segregowanie śmieci w domu.

Jak podkreśla ministerstwo, z badań świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski wynika, że po wejściu w życie tzw. ustawy śmieciowej to brak miejsca na segregowanie jest postrzegany jako największa przeszkoda dla podjęcia segregacji (dla porównania w roku 2012 najważniejszą przeszkodą był brak pojemników do segregowania w okolicy). Dlatego właśnie scenerią spotów jest kuchnia, a udział znanych osób związanych z kulinariami i gotowaniem dodatkowo wzmacnia przekaz – uważa ministerstwo.

Ile to kosztuje?

W ramach kampanii zostały wyprodukowane dwa półminutowe spoty (i dwie skrócone wersje po 15 sek.) o segregowaniu odpadów z udziałem Nowaka i Amaro. Koszt kreacji i produkcji dwóch spotów to 720 tys. zł. Są one emitowane w stacjach telewizyjnych telewizji od 3 listopada (do 7 grudnia) oraz w okresie 19-25 grudnia.

Tak mi strasznie, strasznie żal redaktorów Frondy. Jak nie satanista, to gej przebrany za Mikołaja… [BLOG]

Zobacz także

TOK FM

Kaczyński zaprasza kandydatów PiS na marsz 13 grudnia. „Rządzący chcą zahamować zmiany wszystkimi dostępnymi narzędziami”

Geb, PAP, 02.12.2014
Jarosław Kaczyński podczas głosowania

Jarosław Kaczyński podczas głosowania (Fot. Adam Stpień / Agencja Gazeta)

– Nie możemy pozwolić, żeby władza PO-PSL dalej niszczyła nasze państwo – takimi słowami Jarosław Kaczyński zaprosił w specjalnym liście kandydatów PiS na organizowany 13 grudnia w Warszawie marsz. Pismo skierował do tych, którzy brali udział wyborach samorządowych, czyli do około 30 tys. kandydatów.
„13 grudnia, gdy przez ulice Warszawy przejdzie pochód obywatelski, nie może zabraknąć żadnego z Was” – pisze Kaczyński. Przemarsz, do którego nawołuje prezes, organizowany jest w związku z wysuwanymi przez PiS oskarżeniami o „sfałszowanie” wyborów.Apel do polityków PiS

Prezes PiS podkreślił, że zakończone w ostatnią niedzielę wybory samorządowe „dawały nadzieję na zmianę sytuacji w naszym kraju”.

„Wybory są świętem demokracji. Te wybory byłyby dla nas, dla Polski wielkim świętem, gdyby nie skandaliczne okoliczności, które im towarzyszyły. Dlatego zapraszam Was 13 grudnia 2014 roku do Warszawy. Nie możemy pozwolić, żeby władza PO-PSL dalej niszczyła nasze państwo i jego instytucje, manipulowała, ograniczała wolność słowa i prawa opozycji, godziła w podstawy demokracji” – napisał Kaczyński w liście.

„Polska was potrzebuje”

Kaczyński zwrócił się w liście do kandydatów PiS: „Uczestniczycie w walce o lepszą przyszłość kraju i ufam, że nie poddacie się w pół drogi. Bez względu na to, jaki wynik osiągnęliście, Polska was potrzebuje. Znaleźliście się na listach Prawa i Sprawiedliwości, bo można wam zaufać, jesteście patriotami i macie odpowiednie kompetencje, żeby pracować dla Polski” – zapewnia.

Prezes PiS przekonuje przy tym, że „nadchodzi czas na zmianę”. „Weźmy razem udział w obywatelskim proteście, który będzie ten zwrot przybliżać” – zaprasza w liście.

13 grudnia pochód obywatelski

Według niego „ekipa rządząca chce zahamować nadchodzące zmiany, używając do tego wszystkich dostępnych narzędzi”. „Nie możemy się poddać, jesteśmy silnym Narodem, jesteśmy dumnymi Obywatelami, jesteśmy wolnymi Polakami. Już nie raz udowodniliśmy, że potrafimy się jednoczyć w tych przełomowych momentach. Dlatego 13 grudnia, gdy przez ulice Warszawy przejdzie pochód obywatelski, wtedy nie może zabraknąć żadnego z Was” – podkreślił Kaczyński.

„Polacy muszą odzyskać wiarę w to, że dobra zmiana jest możliwa. Wierzę, że tego dnia będziemy razem w Warszawie” – pisze w liście.

„Sfałszowane wybory”

13 grudnia PiS organizuje w Warszawie demonstrację. – Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało, i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej, w tym kierunku, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona – zapowiadał kilkanaście dni temu Kaczyński.

W ubiegłym tygodniu kilkakrotnie powtarzał, że wybory samorządowe zostały „sfałszowane”. – Wybory zostały sfałszowane. Trzeba tylko ustalić dokładnie, w jakim zakresie i kto bezpośrednio za to odpowiada, bo kto jest profitentem, widać gołym okiem. (…) Doszło do takiej sytuacji, która w gruncie rzeczy jest zmianą ustroju, bo państwo, gdzie fałszuje się wybory, nie jest już państwem demokratycznym – twierdził.

– To początek drogi – mówiąc najkrócej – na Wschód, w sensie politycznym – mówił Kaczyński w ubiegły wtorek w Radiu Maryja.

Zobacz także

TOK FM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s