KRRiT

 

KRRiT zalana skargami ws. spotu o związkach partnerskich. „Mam 54 tysiące maili”

Krzysztof Lepczyński, 06.11.2014
http://www.gazeta.tv/plej/19,103088,15806406,video.html?embed=0&autoplay=1
– W skrzynce mam 54 tys. maili – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wszystkie to skargi przeciwko emisji w TVP spotu Kampanii Przeciw Homofobii poświęconego związkom partnerskim. Protestują też m.in. Anna Sobecka i abp Wacław Depo.
Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napływają kolejne akty protestu przeciwko emisji w TVP spotu poświęconego związkom partnerskim „Najbliżsi obcy” wyprodukowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Sobecka i Depo: To promocja homoseksualizmu

W zeszłym tygodniu list otwarty wystosowała Anna Sobecka, posłanka PiS, twierdząc, że spot jest sprzeczny z konstytucją, społeczną moralnością i propaguje homoseksualizm. Teraz głos zabrał abp Wacław Depo, przewodniczący Rady KEP ds. Środków Masowego Przekazu.

Zdaniem hierarchy emitowanie w telewizji publicznej spotu promującego związki homoseksualne osłabia pozycję małżeństwa i rodziny, których ochronę gwarantuje konstytucja. Podobnie jak Sobecka abp Depo wskazuje na naruszenie Ustawy o radiofonii i telewizji, która nakazuje poszanowanie „chrześcijańskiego systemu wartości”.

Duchowny rozróżnia też słowa „tolerancja” i „promocja”, wskazując, że spot nie dotyczy tolerancji, tylko promocji homoseksualizmu i związków homoseksualnych.

„Skala protestu jest ogromna”

Jednak te listy to tylko czubek góry protestów, które napływają do KRRiT. – W skrzynce mam 54 tys. maili – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa Rady. – Skala protestu jest ogromna – dodaje.

Większość wiadomości została wygenerowana na jednej z platform do wysyłania petycji. – Typowych skarg, czyli wystąpień już po emisji materiału, jest dosłownie kilka – informuje Twardowska.

Prócz posłanki Sobeckiej i abp. Depy do Jana Dworaka, szefa KRRiT, zwróciło się oficjalnie jeszcze kilka osób, w tym ks. Ireneusz Wołoszczuk, sędzia Trybunału Arcybiskupiego w Strasburgu.

Twardowska podkreśla jednak, że to nie KRRiT powinna być adresatem skarg przed emisją, gdyż nie decyduje ona o tym, co pojawi się na antenie TVP. Rada zajmie się jednak sprawą kontrowersyjnej kampanii. Wystąpiła już do nadawcy o przekazanie nagrania, by przeanalizować je i odnieść się do sprawy.

Zobacz także

 

TOK FM

Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s