Smoleńsk

Paradowska: Konferencje smoleńskie więdną. Ustalenia nie powalają, ale wojna dopiero przed nami

Krzysztof Lepczyński
21.10.2014 , aktualizacja: 21.10.2014 17:09
A A A Drukuj
Janina Paradowska

Janina Paradowska (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

„Konferencje smoleńskie jakby trochę więdną” – pisze Janina Paradowska w serwisie Polityka.pl. Zdaniem publicystki wnioski z wczorajszej, trzeciej już konferencji, „nie powalają”. Ale i nie muszą, bo zdaniem Paradowskiej służyć będą w starciu z prokuraturą.
Janina Paradowska pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl o III Konferencji Smoleńskiej, która wczoraj odbyła się w Warszawie. Zauważyła, że miała ona status już nie „naukowy”, ale wręcz „akademicki”, a organizatorem był nie Antoni Macierewicz, ale prof. Piotr Witakowski z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

„Jak widać, zespoły akademickie AGH są w pełni przygotowane do podejmowania spraw najtrudniejszych – gdy skompromitował się prof. Rońda, pałeczkę natychmiast płynnie przejął Witakowski” – komentuje publicystka.

„To będzie prawdziwa wojna”

„Nie da się jednak ukryć, że konferencje smoleńskie jakby trochę więdną” – zauważa Paradowska. Wskazuje, że poprzednia trwała kilka dni, a trzecia edycja z trudem zapełniła jeden dzień. Ustalenia? „Nie powalają” – kwituje. Dodaje jednak, że dorobek kolejnych konferencji może być użyteczny w walce z prokuraturą, która wciąż przedłuża śledztwo w sprawie katastrofy.

Paradowska wyjaśnia, że skoro załoga samolotu nie żyje, a rosyjskich kontrolerów ze Smoleńska nie sposób sądzić, prokuratura swe śledztwo niechybnie umorzy. – I to będzie prawdziwa wojna. Czy prokuratorzy w walce z dorobkiem „akademickim” mają szansę obronić swoje decyzje, zwłaszcza gdy polityczna otoczka zdominowała już wszystko? – pyta Paradowska.

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Zobacz także

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s